Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zdrowie / Odp: Wypróznianie - raz w normie, a raz rzadkie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamila_ dnia Wczoraj o 19:07 »
dokładnie, zbadać kał dla pewności.

Jeżeli będzie wszystko w porządku, pewnie okaże się że luzne kupy to wina mieszania (karma a potem ryz + mieso) żołądek nie jest tak zaprawiony w bojach żeby przyzwyczaić się do tak szybkich zmian posiłkow. Innym powodem może być sama śmieciowa karma. Zaś innym np kasza? Która przez wiekszość psów przelatuje jak woda. A jeszcze innym dany rodzaj mięsa. Nawet przy psach które przestawiano na same surowe, przy pierwszych posiłkach z wołowiny niektóre psy miewały biegunki albo nie tolerowały niektórych z rodzajów mięsa
2
Wychowanie / Odp: Szok po wyjściu z domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez iBoot dnia Wczoraj o 17:43 »
No wiem że nudy nie cierpią, ale ona potrafi za ogonem pogonić nawet jak się bawi z innymi psami i jest chwila przerwy w zabawie, dosłownie minuta, ona już za ogon... Kołnierz to chyba dopiero jakby sobie krzywdę robiła. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że trzyma ogon jak dziecko smoczek i tyle, nie gryzie tylko ma w paszczy.  ??:)
3
Zdrowie / Odp: Wypróznianie - raz w normie, a raz rzadkie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafik dnia Wczoraj o 12:21 »
Również uważam że powinniście wybrać i podawać tylko karmę lub samo gotowane.
4
Pokaż swojego psa / Odp: Nami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafik dnia Wczoraj o 12:16 »
Jaka poza :DD
Na fotkach wydawała się większa ale teraz widzę że praktycznie wielkością jest jak moja Luna, jedynie 1,5kg więcej waży :))
Miziaki dla Nami >:<
5
Zdrowie / Odp: Wypróznianie - raz w normie, a raz rzadkie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez slowik dnia Wczoraj o 02:41 »
Sraczke ma z powodu karmienia karma i mięsem
6
Zdrowie / Odp: Wypróznianie - raz w normie, a raz rzadkie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nanami dnia 18.11.2017 o 23:11 »
Zarobaczenie jest całkiem prawdopodobne, tylko że przy silnym zarobaczeniu (a pies wałęsający sie jak najbardziej może być zarobaczony mocno i różnymi robalami na dodatek, jednak nie będzie po nim to tak oczywiste, jak u szczeniąt) jednorazowe odrobaczanie ogólnym środkiem niewiele da - każdy środek na robale ma swoje spektrum działania dodatkowo (czyli działa na jeden typ, na drugi nie). Zrobiłabym raczej badanie kału niż w ciemno truła psa licząc, że akurat ten środek pomoże. Czyli przez 3 dni zbierasz po kawałku odchodów do słoiczka, niesiesz do weta do badania. Potem znów przez 3 dni i znów do badania. I jeszcze raz. To tak, by się upewnić, że na pewno robali nie ma - a czasem potrafią się dobrze ukryć i np. kilka dni nie wydalać cyst czy dojrzałych form, a potem nagle przyatakować (stąd rozwolnienie), dlatego należy powtórzyć dla pewności.

Może to też być problem z trzustką, dosyć typowy dla rasy.

Albo po prostu coś nieświeżego, co zjadł jakiś czas temu, bo musiał jeść cokolwiek by przeżyć. Albo choroba wirusowa. Albo wyniszczony organizm po tułaczce i taka reakcja na nowy pokarm. Stres też może być przyczyną.
7
Zdrowie / Wypróznianie - raz w normie, a raz rzadkie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paula94 dnia 18.11.2017 o 23:00 »
Witam. 
Zacznę może od tego,  że owczarka dlugowłosego posiadam od niedawna z racji tego, że jest to przybłęda ( 2 tygodnie). Doświadczenia z dużymi psami zbytnio nie mam ponieważ miałam przez 17 lat małego pudelka.
Problem polega na tym, że piesek wypróznia się raz normalnie,  a kolejnym razem dosłownie się z Niego leje. Miko prawdopodobnie błąkał się od wakacji. Jest wychudzony,  waży 32 kg, a każde jego żebro można policzyć bez problemu. Prawdopodobnie ma od 2 do 4 lat.
Dostał ponad tydzień temu tabletkę na odrobaczenie i na pchły, a 3 dni temu zastrzyk na wcieklizne.
Wyproznia się 2-3 razy dziennie. Po 2 tygodniach w końcu widać w nim zycie - biega, chce się bawić, cieszy się na Nasz widok.
Apropo jedzenia - najpierw dostawał surowe mieso połączone z kasza/ ryżem / makaronem.
Teraz staramy się mu dawać obrobione mieso (okolo 400g)też z dodatkiem kaszy/ryzu/makaronu. Oprócz tego dostaje suchą karmę Pedigree dla psów dorosłych z wołowiną i drobiem, która je , ale bez szaleństwa- zdecydowanie woli mięsko 😊
Niestety martwi mnie to  jego wypróznianie.  Zastanawiam się gdzie popełniam błąd. Może problem tkwi w jedzeniu, które dostaje? Jeżeli tak to bardzo proszę o rady bez żadnych złośliwych komentarzy. Obawiam się,  że jeżeli taki problem nadal będzie się utrzymywał będę musiała skonsultować to z weterynarzem.

Aha. Jeśli chodzi o choroby - na pewno nosówka odpada ponieważ był badany. Możliwe, że zmiana otoczenia i stres może wpływać na zaistniałą sytuację?

Bardzo dziękuję za rady i pozdrawiam 😊
8
Pokaż swojego psa / Odp: Nami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nami dnia 18.11.2017 o 22:11 »
około 58-60cm i waży 27,5kg


9
Pokaż swojego psa / Odp: Haiti
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nanami dnia 18.11.2017 o 16:47 »
Nie, nie, to Nitra zaczęła, moja tylko nie pozostaje dłużna  :D 
10
Akcje pomocy owczarkom / Odp: SKARPETA OWCZARKOWA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamila_ dnia 18.11.2017 o 16:45 »
tak  [tak]
Strony: [1] 2 3 ... 10