Autor Wątek: Żywienie szczeniaka  (Przeczytany 19686 razy)

Offline TJgda

• Forumowicz
  • *
  • Rej: 23.09.2009
  • M: Trójmiasto
Żywienie szczeniaka
« dnia: 23.09.2009 o 13:42 »
Witajcie ;-)

Od dwóch tygodni mam ślicznego ON-ka, samca, 14 tygodniowego, weterynaz zalecił karme, Royall canin maxi babydog, którą kupiłem.

Daje pieskowi  3 porcje dziennie, po 110 g, ale wydaje mi sie że troche schudł, więc zastanawiam się czy ta porcja jest odpowiednia ? nie jest zbyt aktywny, ponieważ nie moge wychodzić z nim z domu (kwarantanna po szczepionce na nosówkę..).

Zastanawiam się też czy jedenego z tych posiłków nie zamienić na coś dla urozmaicenia diety ? może jakieś sugestie ?;-)

Martwi mnie to, że poprzednią karmę, którą dostawał gryzł, a Royala, tylko zlizuje z miski. . . to normalne ? bo zamiast na jedzeniu wyżywa się później na mojej ręce ;))

I jeszcze chciałbym się dowiedzieć jakimi smakołykami motywujecie swoje psy do nauki ? bo nie mam pojęcia co mam mu dawać, żeby nie zaszkodziło..

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie i uwagi ;-))

Pozdrawiam,

Tomek

Offline capri

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 08.07.2007
  • M: Warszawa
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #1 dnia: 08.10.2009 o 14:49 »
co do smakołyków ... napierw dawałam ciasteczka w postaci mini potem dla dorosłego psa. dostaje tez psie dropsy mleczne albo czekoladowe. Po parówkach mamy sensacjie żołądkowe.

A co do urozmaicenia diety? Moja jest niejadkiem więc jej dosmaczam suchą karmę .Dostaje tez warzywa i owoce.

DJ zaprasza na swój wątek PSP

Offline Jarosław

• Owczarkarz
  • Rej: 05.12.2008
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #2 dnia: 16.10.2009 o 18:46 »
Macie może doświadczenie z BARFem dla  szczeniaków ?.Głównie chodzi mi  od kiedy można zacząć i co podawać na początku  ?

Offline Sreberko

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 23.07.2009
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #3 dnia: 16.10.2009 o 19:26 »

Podam ci menu znajomej co karmi barfem:
Menu moich dzieciaków wygląda tak :

- wołowina+warzywa+kości

- indyk+owoce+kefir

-zołądki z treścią+warzywa(surowe)

- ryba morska+kefir

- strusina+kefir

-podroby+warzywa

+siemie lniane+olej

i zawsze wołowe kości mięsne -w każdy dzień!

Szczeniaki karmi barfem jak tylko przestają ssać mamę czyli od  4 tyg życia

Sreberko2009-10-16 19:27:13

Offline Jarosław

• Owczarkarz
  • Rej: 05.12.2008
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #4 dnia: 16.10.2009 o 19:30 »
A w jakiej postaci drób ?

Offline Sreberko

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 23.07.2009
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #5 dnia: 16.10.2009 o 19:33 »
Szyjki,skrzydełka,korpusy

Offline czarnewilki

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 04.03.2009
  • M: wielkopolska
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #6 dnia: 16.10.2009 o 20:55 »
Powoli moje panie, powoli, skrzydełka, korpusy to wszystko chyba  dla dorosłego psa. A mały ma 14 tygodni...
Tomku, moje zdanie jest takie. Jeśli hodowca zalecił karmę i pies je ją chętnie, trzymaj się tej karmy lub zamień na innej firmy jeśli Royal nie bardzo mu smakuje. W suchej karmie są zbilansowane wszystkie składniki jakie szczeniakowi potrzebne są do prawidłowego rozwoju. I nie zwiększaj zalecanych na opakowaniu porcji bo malucha bardzo łatwo przekarmić. Lepiej żeby był szczupły jak najdłużej - zdrowiej dla jego stawów biodrowych. Mógłbyś podawać małemu BARF-a czyli surowe mięso ale to wymaga dużej wiedzy i umiejętności przygotowania kompletnie i dobrze zbilansowanych posiłków. Moja rada - trzymaj się suchej karmy. Jako smakołyków natomiast używałam ciasteczka Eukanuby dla szczeniąt - łatwo je nawet przełamać na pół. I jeszcze jedno - nie mieszaj posiłków. Albo karmisz suchym albo gotowanym/surowym. Nie powinno się stosować tego na przemian. A jeśli nie chcesz rozpuścić psa nie dodawaj do karmy suchej żadnych dodatków. Tak zwane "dosmaczanie" powoduje że pies zaczyna wybrzydzać.

Offline the Bravelove's

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 29.04.2008
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #7 dnia: 16.10.2009 o 21:54 »
Spróbuj inną karmę, np. Acanę, Orijena. Karmy typu Hill's, Royal itp. to wszystko sztuczne karmy.

Offline hulan

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 09.12.2008
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #8 dnia: 16.10.2009 o 22:05 »

Cytat: czarnewilki
Albo karmisz suchym albo gotowanym/surowym. Nie powinno się stosować tego na przemian.

hmm a dlaczego nie?

wlanie 2 dni temu rozmawialam powiedzmy sobie ze specjalista barfowania,
jego psy jedza wlasnie tak juz od 6 lat...

takze szzeniaki...

Offline nebrot

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 31.12.2006
  • M: Niemcy
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #9 dnia: 16.10.2009 o 23:57 »
Moze dlatego, ze u niektorych psow wystepuj biegunka po podaniu 'normalnego zarcia', jesli psy na codzien jedza sucha karme. Nic innego nie przychodzi mi do glowy, a tez jestem ciekawaSmile

Offline hulan

• Owczarkarz
  • **
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #10 dnia: 17.10.2009 o 12:49 »

a u mnie bylo odwrotnie
pojawily sie biegunku a karmilam ciagle ta sama sucha karma.
jak juz nic nie pomagalo podalam barfa i co  jak reka ucial biegunek nie ma--
ale niestety barf u nas to b. droga przygoda szczegolnie te dodatki
wiec dostaje pol na pol i gdybym  cos zle zrobila z barfenm to karma to wyrowna

hulan2009-10-17 12:50:44

Offline czarnewilki

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 04.03.2009
  • M: wielkopolska
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #11 dnia: 17.10.2009 o 12:55 »

Cytat: hulan

Albo karmisz suchym albo gotowanym/surowym. Nie powinno się stosować tego na przemian.
hmm a dlaczego nie?wlanie 2 dni temu rozmawialam powiedzmy sobie ze specjalista barfowania,jego psy jedza wlasnie tak juz od 6 lat...takze szzeniaki...

Specem to ja nie jestem ale tak słyszałam od hodowców i weterynarzy. Jak dla mnie chodzi tu o to, żeby nie zaburzać u szczeniaka równowagi podawanych składników mineralnych, witamin, makro i mikroelementów... W karmie masz to wszystko zbilansowane co do grama, w Barfie trzeba to zrobić samemu a to nie takie proste zwłaszcza dla początkującego.

Offline franxtone

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 26.10.2007
  • M: Bydgoszcz
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #12 dnia: 17.10.2009 o 16:09 »

hmm a dlaczego nie?wlanie 2 dni temu rozmawialam powiedzmy sobie ze specjalista barfowania,jego psy jedza wlasnie tak juz od 6 lat...takze szzeniaki...

Specem to ja nie jestem ale tak słyszałam od hodowców i weterynarzy. Jak dla mnie chodzi tu o to, żeby nie zaburzać u szczeniaka równowagi podawanych składników mineralnych, witamin, makro i mikroelementów... W karmie masz to wszystko zbilansowane co do grama, w Barfie trzeba to zrobić samemu a to nie takie proste zwłaszcza dla początkującego.

sorry ale jak ja słyszę o bilansach co do grama to białej gorączki dostaję:)

Czemu BARF ma być trudny? Wystarczy trochę poczytać.

Ja bym nie łączył gotowanego z surowym czy z suchym z tego względu że szybkość trawienia jest inna. Surowe jest strawione najszybciej, potem gotowane i na końcu suche. Strawi się np surowe, a gotowane będzie się kisiło gdzieś w jelitach i czekało na swoją kolej.
"Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się." - Goethe

Offline hulan

• Owczarkarz
  • **
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #13 dnia: 17.10.2009 o 23:21 »

barf nie jest  trudny czy skomplikowany, ale u mnie zbyt drogi,,

hulan2009-10-17 23:22:33

Offline donald1209

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 03.09.2008
  • M: Krosno
Żywienie szczeniaka
« Odpowiedź #14 dnia: 19.10.2009 o 11:42 »
barf nie jest  trudny czy skomplikowany, ale u mnie zbyt drogi,,

No nie wiem. A to niby dlaczego. W naszym rejonie bez problemu mogę kupić mięso ( ścinki), kości, podroby po ok 2 - 3 zł za kg. Nawet z dodatkami typu jajko, jogurt czy ryby mieszczę się w 100 zł na miesiąc a na veta wydaję tylko na szczepienia i odrobaczanie. Chyba trudno by było wyżywić 30 kg psa karmą nawet z biedronki za takie pieniądze.

Krzysztof