Autor Wątek: domowe szkolenie psa  (Przeczytany 1470 razy)

Offline grodek92

• Forumowicz
  • *
  • Rej: 21.07.2011
domowe szkolenie psa
« dnia: 18.09.2011 o 13:02 »
Chodzi mi o nauczenie owczarka kilku komend mn. siad zostań waruj, głos , łapa itp
w jakim wieku psa najlepiej zacząć szkolenie?

Offline AFRA

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 13.03.2009
  • M: Warszawa
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #1 dnia: 18.09.2011 o 13:19 »
Przepraszam, ale to żart, prawda???Zszokowany
Jeżeli nie, w co nie wierzę, to poczytaj trochę proszę. Na blogu Pani Zofi Mrzewińskiej na przykład, a dowiesz się, że owczarka możesz uczyć od chwili kiedy znajdzie się u Ciebie. Tylko najpierw poczytaj (o jasnych komendach, powtarzalności zachowań i konsekwencji, ale także o miłości, porozumieniu, spokoju i wielu, wielu innych rzeczach), bo sądząc z pytania, możesz się do tego zabrać od d..y strony, jak to się mówi i potem będziesz miał problem z odkręcaniem tego, co zepsujesz. PowodzeniaUśmiech i mizianka dla szczeniaczka (bo rozumiem, że to jakieś słodkie maleństwo jestCwaniaczek).

Offline grodek92

• Forumowicz
  • *
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #2 dnia: 18.09.2011 o 13:27 »
nie takie maleństwo jak na 6 tygodni, taki troche grubasek jest :P

Offline Kamila_

• Moderator PSP / PIES W POTRZEBIE
  • Pasterz
  • Rej: 16.03.2006
  • M: Kłodzko/Náchod
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #3 dnia: 18.09.2011 o 13:47 »

maleństwo maleństwo, jeszcze przy matce powinno być (chyba że jest (?))
podpisuje się pod AFRA, takie szkolenie to czysta zabawa, a czym wcześniej tym lepiej

link do bloga

Kamila_2011-09-18 13:50:11

Offline grodek92

• Forumowicz
  • *
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #4 dnia: 18.09.2011 o 16:00 »
jest jeszcze \, a kiedy moge je odłaczyc od matki?

i czy ja musze miec takiego farta zawsze do owczarków, miałem długowłosego i do obcych normalnie pochodził dawał się głaskać a szczekał tylko z daleka jak ktoś był blizej jego to już nie, teraz mam suke krótkowłosa i to samo, zero agresji :(

Posty połączone.
Juliusz2011-09-21 13:12:59

Offline Kamila_

• Pasterz
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #5 dnia: 18.09.2011 o 16:04 »
kolejne pseudo? 

farta masz - ciesz się
farta ma całe otoczenie, że pies nie jest agresywny 

ludzie, litości i minimum myślenia Chory

Offline kaisa

• Ekspert
  • Rej: 05.04.2003
  • M: Canada/ NZ
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #6 dnia: 18.09.2011 o 16:10 »
Tak, masz farta. Trafily Ci sie fajne przyjacielskie psy. Mam nadzieje, ze ten nowy tez taki bedzie. 
Kasia, Choco (dobe), Anka (gsd) & Ari (mali)

Offline Konewka&Rico

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 13.12.2010
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #7 dnia: 18.09.2011 o 16:38 »
Czego oczekujesz od psa? 

Konewka

Offline AFRA

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 13.03.2009
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #8 dnia: 18.09.2011 o 18:56 »
Moja sunia też jest uosobieniem spokoju i ciepła. Nie leci do wszystkich i ja dla niej jestem naj-..., ale wszystkich toleruje i ma w sobie samo ciepło i rozwagę. Przecież to największe szczęście taka przyjaciółkaUśmiech, a jak ją jeszcze nauczysz posłuszeństwa (w zabawie, po przyjacielsku!!!) to dopiero zobaczysz jak potrafi się odwdzięczyćPrzyjaciele

Guest

• Gość
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #9 dnia: 20.09.2011 o 09:57 »
a do kogo to piszecie. Grodek to świeży pseudo. Namnożył szczeniaczków a o zdrowiu czy wychowaniu nie ma pojęcia. Chyba że tu tylko trolluje.

Offline Kamila_

• Pasterz
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #10 dnia: 20.09.2011 o 19:19 »

Cytat: Karuso
a do kogo to piszecie. Grodek to świeży pseudo. Namnożył szczeniaczków a o zdrowiu czy wychowaniu nie ma pojęcia. Chyba że tu tylko trolluje.

chyba został zaskoczony i milczy Ouch LOL Nie

Offline Bazooka

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 09.07.2010
  • M: Cesky Krumlov/ Kornwestheim
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #11 dnia: 20.09.2011 o 22:03 »
Karuso POPIERAM!!  Tak (nastepny pseudo Zły)

Pozdrawiamy:

BAZOOKA & ARES AKKBAR

Wiernosci i przebaczania ucz sie od psa!

Offline Bakunin

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 27.06.2011
  • M: Longford
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #12 dnia: 21.09.2011 o 17:18 »

Sorry za stracę ie sie ale nie chce zaczynać nowego tematu .
Witam chciałem sie was cos poradzić ma to związek ze szkoleniem stacjonarnym . Mianowicie moja luna ma 4 miesiące szkole ja sam przeczytałem forum bloga książki pani Zofii idzie mi to no nie powiem ze złe ale tez nie powiem ze super . Moj problem jest taki ze luna szczeka i chce gonić za rowerami samochodami motoyklami czsem obszczeka ludzi lub próbuje na nich skakać . Jak widzę samochód rower czy biegajacych ludz każe jej siadać jak sie poderwie mówię złe i sprowadzam do pozycji siedzącej . Jak widzę opcych ludzi podobnie proszę by dali jej z ręki smakolyka . Luna od początku była wszędzie zabierana wchodzilem z nią do cetrum handlowego gdzie żona pracuje każdy ja glaskal i glaska ale jak idziemy na spacerze nad kanałem gdzie ludzie wychodzą z psami i biegają to jak jest luzem to potrafi pogonic skoczyć na biegajacych ludzi lub takich co na nią uwagi nie zwruca (to zadziej ) na takich spacerach cały czas sie znia bawie by odwracać jej uwagę piłka na sznurku itd moja żona twierdzi ze powoli są efekty ale ja już sam nie wiem ćwiczenie poleceń nie idzie złe zrozumiałem np ze moj pies woli zabawę jako nagrodę niz smakolyka . Wracając do meritum sprawy ... W moim mieście nie ma szkółki jest jakiś pseldo trener co agresji uczy 50 km od mojej miejscowości ale to odpada z wiadomych powodów wszystkie szkółki są w Dublinie lub okolicach. Dublina ja tam mam 120 km i nie mam prawka ni samochodu pociągiem jest 2 h plus dojechać do celu wiec nie ukrywam ze jest to trochę problem bardzo mi zależy na moim psie i boje sie ze niedam sam rady oduczyc tego typu zachowania miałem już małe nieprzyjemności ze pies w kagancu itd ( luna ma 4 miesiące) zastanawiałem sie nad szkoleniem. 3 tyg stacjonarym w tym ze bym dojezdzal tam co sobote by brać udział w zajęciach nauczyc sie jak poprawnie szkolić psa wiem ze po 3 tyg i tak trzeba bendzie mnóstwo pracy włożyć ale bende miejwiecej wiedział jak . Nie besztajcie mnie proszę ja tylko pytam ;)

Bende wdzięczny za zabranie głosu wszystkich co maja doswadczenie z tematem

Hej moze ktos cos napisze ??

Posty połączone.

Juliusz2011-09-22 09:18:57

Offline dariex

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 14.08.2011
  • M: Krk
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #13 dnia: 21.09.2011 o 20:23 »

Ciężko przebrnąć przez taką masę tekstu bez interpunkcji ;)
Z mojego skromnego doświadczenia,to celowo na miejsca treningów wybierałabym takie,gdzie łatwiej się psu rozproszyć,wtedy masz szansę psa zainteresować swoją osobą,ćwiczeniami,a poźniej zabawą ,a wszelkie dźwięki i obrazy dookoła staną się "normalnym" tłem. W trakcie ćwiczeń bardziej skupiasz się na psie i zaczynasz zauważać najmniejsze nawet symptomy chęci wyskoczenia ze szczekaniem czy atakiem i możesz stłamsić je w zarodku odwracajac psu uwagę i nagradzając go za dobre zachowanie.
Jeśli w trakcie ćwiczeń zdarzy się,że suka wyskoczy ,to masz również szansę na szybką korektę.
Ja zazwyczaj po jakimś ataku nagłej złości ( zdarzają się,a i owszem,bo hormonki buzują),wykonuję serię ćwiczen w stylu siad-waruj-powstan - kilka powtórzeń,tak aby skupić psa na sobie.Po poprawnym wykonaniu polecen nie należy zapominać nagradzac psa (jakąkolwiek formę nagrody wybierzesz- czy to smakołyk,czy mizianko czy inne).

Nie wiem na ile dobry jest patent z obdarowywaniem psa smakołykami przez przechodniów - uczysz ją wówczas podejmowania pokarmów od obcych,a to nie zawsze jest bezpieczne niestety.

Myślę,ze mądrzejsi ode mnie się jeszcze wypowiedzą ;)

dariex2011-09-21 20:46:51

SaJo Team

Offline Bakunin

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 27.06.2011
  • M: Longford
domowe szkolenie psa
« Odpowiedź #14 dnia: 21.09.2011 o 20:35 »
Dzieki za odezwe a co sadzisz o treningu stacjonarnym?