Autor Wątek: wymioty  (Przeczytany 253 razy)

Offline marcinos

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 29.04.2012
  • M: Dębe Wielkie
wymioty
« dnia: 29.04.2012 o 09:32 »
Wczoraj dostałem kundelka w typie ON (ma ok 2 miesięcy). Po przyjeździe zaczął wymiotować a w nocy wymiotował krwią. Spotkaliście się z czymś takim?
Jak spał słychać było jakby miał karar (jechał kilka godzin w aucie z włączoną klimą może to jej zaszkodziło).

Jak dużo należy podawać jedzenia pieskowi tak młodemu (dziś dałem mu trochę konserwy dla juniorów) to ją zjadł i miskę chciał zjeść, nie wspominając, że jest tak łakoma, że wczoraj mnie "pogryzła" jak ją karmiłem.  

Pozdrawiam,
Marcinos

Offline dagsam

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 13.04.2011
  • M: Warszawa
wymioty
« Odpowiedź #1 dnia: 29.04.2012 o 09:39 »
jak jest krew w wymiocinach to zasuwaj do weterynarza, nie ma nad czym sie zastanawiac....

Offline marcinos

• Owczarkarz
  • **
wymioty
« Odpowiedź #2 dnia: 29.04.2012 o 09:41 »
to nie podlega wątpliwości, że pójdziemy

Pozdrawiam,
Marcinos

Offline Elwira1992

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 17.10.2009
  • M: Zielonka
wymioty
« Odpowiedź #3 dnia: 29.04.2012 o 09:42 »
no weterynarza migusiem

a skąd masz tego pieska ?
 nie wiadomo może był źle odżywiany może być chory na jakąś szczenięcą chorobę ... tutaj tylko weterynarz skoro wymiotował krwią

może to być parwowiroza np. a tu nie ma żartów

Offline LosiekPL

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 13.04.2012
  • M: rzeszów
wymioty
« Odpowiedź #4 dnia: 29.04.2012 o 09:42 »
Miałem kiedyś psa Ogara polskiego (rączy) i miał to samo okazało się że ktoś go zatruł i pewnie jak byliśmy w w lesie coś zatrutego na lisy zjadł a jeśli nie to to może ma nowotwór albo wrzód nie wiem ale jedź natychmiast do weterynarza trzymam kciuki żeby mu się nic nie stało Płacz

Offline Fahra

• Ekspert
  • Rej: 26.01.2012
  • M: za gorka...
  • Teamwork
wymioty
« Odpowiedź #5 dnia: 29.04.2012 o 09:46 »

Mam nadzieje ze juz jestes u weta,a przynajmniej w drodze...

Offline marcinos

• Owczarkarz
  • **
wymioty
« Odpowiedź #6 dnia: 29.04.2012 o 09:47 »
narazie jestem w robocie do późnego wieczora- pytałem jak teraz z psem. Zjadła mięsko bawiła się i śpi. Jeśli dziś nie zwymiotuje to do veta pojadę jutro jeśli zwymiotuje to może uda mi się dziś znaleźć jakiegoś.

Z chorobą mogła już do mnie przyjechać ale również mogła zostać przekarmiona.

Pozdrawiam,
Marcinos

Offline Fahra

• Ekspert
  • Rej: 26.01.2012
  • M: za gorka...
  • Teamwork
wymioty
« Odpowiedź #7 dnia: 29.04.2012 o 10:00 »

Tak mlody pies i krwiste wymioty to zawsze wskazowka alarmowa...Maly odwadnia sie wymiotujac bardzo szybko,krew w wymiocinach wskazuje na podraznienie sluzowki jelit.  Z racji wieku jest duzo bardziej wrazliwy na wszelkie paskudztwa. Prawda jest ,ze psy wymiotuja stosunkowo latwo i bez jakichs skutkow (np.kiedy zbyt lapczywie jedza ), ale to dotyczy zdrowych,doroslych psow. Jezeli niemozliwa jest natychmiastowa wizyta,pozostan w kontakcie z "domowymi".Jezeli krwiste wymioty sie powtorza , nie ma innej rady -to jest weterynaryjny przypadek wymagajacy natychmiastowej pomocy...Jesli nie, czego Wam zycze, wizyta i tak Was nie ominie,ale moze byc pozniej.Ogranicz  pokarm przy stalym dostepie o zawsze swiezej wody.Obserwuj,czy nie ma innych niepokojacych objawow.np. biegunki...

Offline marcinos

• Owczarkarz
  • **
wymioty
« Odpowiedź #8 dnia: 02.05.2012 o 08:27 »
Dziękuje za pomoc, wet stwierdził ze nić mu nie jest, niestety ma katarek ale mam nadzieję, że niedługo minie.

Pozdrawiam,
Marcinos

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
wymioty
« Odpowiedź #9 dnia: 02.05.2012 o 10:19 »

Cytat: marcinos
Dziękuje za pomoc, wet stwierdził ze nić mu nie jest, niestety ma katarek ale mam nadzieję, że niedługo minie.

Bądź czujny,wet też tylko człowiek i może się pomylić!Sama się nieraz o tym przekonałam na skórze swojego psa...Jeśli te krwawe wymioty nadal się będą utrzymywać,leć po prostu do innego,lepszego weta,szkoda psiny,by się męczyła...

Beata & 3xC(Cwaniak,Cudzes,Cucuś)