Autor Wątek: Owczarek skacze i gryzie wszystko co się rusza  (Przeczytany 1198 razy)

Offline Tyberiusz

• Forumowicz
  • *
  • Rej: 15.04.2013
Owczarek skacze i gryzie wszystko co się rusza
« dnia: 15.04.2013 o 21:15 »

Mój tata kupił sobie jakiś czas temu owczarka niemieckiego. Do taty nie przyjeżdżam zbyt często, a i nie miałem czasu na zabawę/wychowywanie psa. Aż do dzisiaj. Piesek już nie jest wcale takim małym kundelkiem (bodajże 1 rok właśnie mu upłynął). Cały problem polega na tym, że owczarek skacze po wszystkich domownikach (ale nie tylko, bo właściwie to skacze po wszystkich), do tego nieraz zdarza mu się przy tym skoku ugryźć. Nie sądzę, żeby pies chciał zrobić celowo krzywdę, po prostu uważa to za świetną zabawę. Z dnia na dzień kły ma coraz większe, takie ugryzienia bolą.

Próbowałem go ułożyć, ale bezskutecznie. Krzyk, czy straszenie gazetą nie pomaga. Kilka razy udało mi się jednak usadowić psa na zadku (sam nie wiem jak tego dokonałem). Wtedy powoli próbowałem przybliżyć rękę do jego głowy, aby pogłaskać i pogratulować, że wreszcie posłuchał właściciela, ale to nie jest takie proste. Za każdym razem piesek próbuje mnie ugryźć...

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #1 dnia: 16.04.2013 o 10:46 »
Trudno wymagać czegokolwiek od psa,skoro się go tego nie nauczyłoKonsternacja...Pies sam z siebie nie jest wszystko umiejącym geniuszem,po to ma swego przewodnika,by ten go nauczył,jak żyć w ludzkim świecie...Lekturę działu "Wychowanie "polecam,wątków o gryzieniu tam sporo...A jeszcze lepszy byłby kontakt ze szkoleniowcem,pies jest już prawie dorosły,konieczne jest szybkie go wychowanie,by wam krzywdy nie zrobił!Nie będę komentować tego,że nic psa do tej pory nie nauczyliścieSkołowany Wacek,sami się przekonaliście,że to zła ,donikąd,prowadząca droga...

Beata & 3xC(Cwaniak,Cudzes,Cucuś)

Offline xbeatrx

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 17.09.2011
  • M: MMz
« Odpowiedź #2 dnia: 16.04.2013 o 10:57 »
a jakby ktoś do Ciebie podszedł na ulicy i zaczął krzyczeć po chińsku i wymachiwać przed Tobą gazetą to wiedziałbyś o co mu chodzi?;)
psa musicie nauczyć wszystkiego od podstaw, tak jak małego szczeniaczka. witamy się na czterech łapkach, skakanie nie jest tolerowane, jak psisko wita się z łapami na ziemi to jest super, wtedy się z pieskiem można pobawić, dać mu żarełko, pogłaskać, a jak zaczyna skakać to ostre i stanowcze NIE, odsunięcie się, ignorowanie zwierza.

Offline mój pies

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 25.09.2011
  • M: tu i tam
« Odpowiedź #3 dnia: 16.04.2013 o 11:20 »
Krzyczenie i trzaskanie gazetą NIC nie da, wręcz przeciwnie, nie wyciszy psa i będzie jeszcze gorzej.
Jeżeli nie macie podstawowej wiedzy jak go nauczyc minimum posłuszeństwa, to albo solidna lektura na temat wychowania, albo kilka spotkań ze szkoleniowcem. Polecam to drugie, bo tak na żywo latwiej i szybciej zorientujesz się o co chodzi i zobaczysz prawidłowe metody nauki.

Im szybciej tym lepiej dla was wszystkich, łacznie z psem.

Szkoda, bardzo szkoda  owczarka na takie nic nierobienie z nim, bo to pies który kocha się uczyć. Ale jak uczyć, naprawdę trzeba wiedzieć.

Masz wolę, znajdź szkółkę w swojej okolicy, poświęć trochę czasu, będziesz bardzo zadowolony, bo to wielka przyjemność praca z owczarkiem i satysfakcja.

No dasz radość psu.
mój pies2013-04-16 11:22:11

Offline madlen26

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 22.03.2011
  • M: Wolin
« Odpowiedź #4 dnia: 16.04.2013 o 12:10 »
Straszenie gazetą??Zszokowany A to jakieś nowe metody szkoleniowe??
Oj czas się wziąć za wychowanie najlepiej najpierw siebie,  potem psa, bo to człowiek popełnił błąd nie pies. Pies robi to na co pozwala mu człowiek a i jak nie ma się nad psem kontroli to robi to co mu się podoba. Szkolenie i to szybko, 

Uploaded with Image

Offline Grzes

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 14.12.2002
  • M: Wrocław / Bydgoszcz
« Odpowiedź #5 dnia: 16.04.2013 o 12:40 »
Błędy błędami ale warto wziąć się na poprawę.
Na szczęście pies jest młody  i wiele jeszcze da się go nauczyć.

Owczarki niemieckie są psami, które bardzo łatwo się uczą, do tego chętnie podporządkowują przewodnikowi, więc będzie dobrze.

Przede wszystkim jednak to nie Ty, a właściciel psa powinien wziąć się za szkolenie. Najlepiej, gdy psa szkoli osoba, która ma z nim stały kontakt, spacery itp...
Pomaganie "z doskoku" moim zdaniem niewiele pomoże. Z tą ręką do głaskania po głowie też należy uważać, pies jest jeszcze młody ale charakterek się kształtuje, niekoniecznie musi znosić takie traktowanie.

Na początek trzeba by przekonać więc właściciela psa, że istnieje potrzeba zmian.
Potem poszukać szoleniowca. Jeśli takowego w rozsądnej odległości nie ma, zacząć zgłębiać wiedzę samemu. Jest tu na forum mnóstwo porad dotyczących wychowania a na youtubie możesz zobaczyć, jak niektóre treningi wyglądają w praktyce. Oczywiście należy być ostrożnym, bo są filmy z fachowcami i "fachowcami".

Najtrudniej moim zdaniem będzie z tatą, przekonaniem go do pracy. Później już łatwiej, bo szkolenia psa i praca z nim to sama przyjemność :)

Grzes2013-04-16 12:41:42
współpraca czyni stadem

Offline mój pies

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 25.09.2011
  • M: tu i tam
« Odpowiedź #6 dnia: 16.04.2013 o 13:20 »
Lepiej, żeby ktokolowiek, komu na psie zależy zabrał się za jego wychowanie (szkolenie) niż nikt.
Przykład może z czasem bardziej przekonać innych członków rodziny Uśmiech

Offline shot

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 19.05.2009
  • M: Kraków
« Odpowiedź #7 dnia: 16.04.2013 o 18:48 »
Cytat: madlen26
Straszenie gazetą??Zszokowany A to jakieś nowe metody szkoleniowe??
Oj czas się wziąć za wychowanie najlepiej najpierw siebie,  potem psa, bo to człowiek popełnił błąd nie pies. Pies robi to na co pozwala mu człowiek a i jak nie ma się nad psem kontroli to robi to co mu się podoba. Szkolenie i to szybko, 

Myślę, że raczej przestarzałe, nie nowe. 
Moja mama kiedyś często "przynosiła" mi z pracy takie rady, że psa trzeba lekko trzasnąć gazetą albo szmatą, bo wtedy nie wie, że to my, albo jak skacze, to trzeba mu deptać po łapach.
Oczywiście ja to mamie wszystko tłumaczyłam i teraz już takich rewelacji nie słucha, ale wtedy doradcami w sprawie wychowania psa byli jej znajomi z pracy, dorośli, poważni ludzie, którzy mieli już po kilka psów w życiu i byli przekonani, że takie właśnie są skuteczne metody.
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak powinno wyglądać wychowanie psa. 

Offline madlen26

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 22.03.2011
  • M: Wolin
« Odpowiedź #8 dnia: 16.04.2013 o 20:15 »
Wiem, że to stare metody, te pytanie było raczej kpiną Cwaniaczek
Ja też kiedyś słyszałam, że psa trzeba pogonić ścierą, bo ściery się boiWkurzony
Miejmy tylko nadzieję, że właściciele będą tak samo chętni do współpracy z psem jak założyciel wątkuUśmiech

Uploaded with Image