Autor Wątek: bieganie  (Przeczytany 435 razy)

Offline madzik2507

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 05.10.2013
  • M: Sierpc
bieganie
« dnia: 14.11.2013 o 16:53 »
mam takie pytanie,ile pies może biegać? chodzi mi o to, że dość często jeżdzę z koleżanką rowerami mniej więcej 20-30km czasem więcej jak zabłądzimy Język no i czy Ajre bym mogła brać ze sobą?czy to nie za dużo? generalnie nasze spacery trwają 1.5h-2h i jest w tym troche biegania,po za tym mam duże podwórko więc na brak ruchu nie narzeka, własnie się zastanawiam,bo ona uwielbia biegać. A jak wracamy ze spaceru to jeszcze z chęcią by pobyła dłużej i tak myslę czy by jej nie brać ze sobą jak jeżdze rowerem

Offline szyszka

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 19.11.2012
  • M: Wałbrzych
bieganie
« Odpowiedź #1 dnia: 14.11.2013 o 17:56 »
mysle, ze sama powinnas wiedziec jakie sa mozliwosci Twojego psa:)
jesli jest jej mało, to stopniowo zwiększaj kilometry :) z siłami na
zamiary;) pmaluktu coraz wiecej i obserwuj niunię:)
my kiedys tak
troszke sie zapędziliśmy na spacerku w lasach i polach, ze nie mielismy
sily wrocic;) to znaczy pańciu juz nie miał, a Tola obok mnie ochoczo
hasała LOL do samego auta;)

Offline Fahra

• Ekspert
  • Rej: 26.01.2012
  • M: za gorka...
  • Teamwork
bieganie
« Odpowiedź #2 dnia: 14.11.2013 o 20:37 »
Madzik,w jakim wieku jest Twoja sunia ? Jezeli to szczeniak,to musisz troche poczekac.
Inna sprawa -bieganie po podworku a bieganie przy rowerze to nie to samo.Pamietaj,ze trzeba psa przygotowac kondycyjnie,a nie huzia na Jozia.
I najwazniejsze -pies bedzie biegal na uwiezi czy luzem ? Tak czy tak -warto popracowac nad odwolywalnoscia psa i oduczeniem ganiania za zwierzyna. Inaczej moze sie zdarzyc,ze juz z pierwszej wycieczki wrocisz sama,albo kiedy pies jest na uwiezi i ruszy ostro np.za sarna to i Ciebie z rowerem wywroci...Dla wlasnego i psiego bezpieczenstwa warto o tym wczesniej pomyslec.
Pozdrawiam .

Offline madzik2507

• Owczarkarz
  • **
bieganie
« Odpowiedź #3 dnia: 14.11.2013 o 21:04 »
Ajra 10 stycznia skończy 4lata, na smyczy jest tylko wtedy gdy musimy przejechać koło drogi gdzie jeżdżą samochody, dalej biega luzem, z przywoływaniem nie ma żadnego problemu czy to na spacerze czy jak jade rowerem, innych zwierząt nie gania tylko obserwuje, z ucieczkami nie ma żadnego problemu przez te niespełna 4lata ani razu nie uciekła i nie przypominam sobie żeby nie przyszła do mnie na zawołanie, na spacerze nie oddala się daleko,na rowerze około 2m ode mnie. Ogólnie my jeździmy rowerem ale mniejsze odległości 5-10km
no i nie ma też problemów z tym, że ciągnie. Grzeczna z niej i kochana psinka Uśmiech

Offline gosiaczek1313

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 01.11.2010
  • M: Kraków
bieganie
« Odpowiedź #4 dnia: 14.11.2013 o 21:20 »
Cytat: Fahra

Inna sprawa -bieganie po podworku a bieganie przy rowerze to nie to samo.Pamietaj,ze trzeba psa przygotowac kondycyjnie,a nie huzia na Jozia.

Dokładnie! Właśnie na wieczornym spacerze dowiedziałam się, że odszedł pies znajomej - trzyletni toller :(
Znałam go od szczeniaka. Pani chodziła z nim na spacery, ale tylko tyle. On się dopraszał zabawy, a pani chodziła noga za nogą. Moje nakłaniania do zabierania piłeczek kwitowała zawsze tak samo: no wiem, ale nie chce mi się nosić. Czasami rzucała mu kamyczki.
Na wiosnę nagle pani postanowiła się zapisać z psem do drużyny flyballa. Ostrzegałam, że musi zaczynać ostrożnie, bo pies padnie kondycyjnie. Nie posłuchała... W dodatku - ponieważ na zajeciach pies był podobno mało ruchliwy- zmuszała go do biegania za piłką tam i z powrotem. Dziś płacze - na spacerze, podczas takiej piłkowej serii, pies odszedł na serce...
Dla psiaka Lampa

Wspomnienia urlopu :)

Offline madzik2507

• Owczarkarz
  • **
bieganie
« Odpowiedź #5 dnia: 14.11.2013 o 21:43 »
ale ja nie chce jej do niczego zmuszać Uśmiech patrząc teraz no to kondycje ma dość dobrą,ale jednak boje się trochę jeździć tak daleko więc stopniowo będziemy się przyzwyczajać Uśmiech

Offline gosiaczek1313

• Owczarkarz
  • **
bieganie
« Odpowiedź #6 dnia: 14.11.2013 o 21:56 »
Madziu, ta uwaga nie jest do Ciebie Nieśmiały Temat biegania jest popularny, wielu forumowiczów tu z pewnością zajrzy. Dobrze, jeśli zwróci się uwagę na to, że wysiłek psu trzeba mądrze stopniować Uśmiech

Online beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
bieganie
« Odpowiedź #7 dnia: 14.11.2013 o 22:30 »
Cytat: gosiaczek1313
Cytat: Fahra

Dokładnie! Właśnie na wieczornym spacerze dowiedziałam się, że odszedł pies znajomej - trzyletni toller :(
Znałam go od szczeniaka. Pani chodziła z nim na spacery, ale tylko tyle. On się dopraszał zabawy, a pani chodziła noga za nogą. Moje nakłaniania do zabierania piłeczek kwitowała zawsze tak samo: no wiem, ale nie chce mi się nosić. Czasami rzucała mu kamyczki.
Na wiosnę nagle pani postanowiła się zapisać z psem do drużyny flyballa. Ostrzegałam, że musi zaczynać ostrożnie, bo pies padnie kondycyjnie. Nie posłuchała... W dodatku - ponieważ na zajeciach pies był podobno mało ruchliwy- zmuszała go do biegania za piłką tam i z powrotem. Dziś płacze - na spacerze, podczas takiej piłkowej serii, pies odszedł na serce...
Dla psiaka Lampa

Znam osobę,która w podobny sposób doprowadziła do śmierci swego psiaka...Bieganie ,jeśli tego za dużo od razu,powali i człowieka...Wszystko w życiu trzeba dawkować z głową!CwaniaczekJa biegam z psem nieregularnie,z braku czasu,ale też i dlatego,że zazwyczaj towarzyszą nam kundle,w tym staruszek już 17-letni.Dlatego najczęściej nasze bieganie wygląda tak,że pewien dystans maszerujemy,pewien biegniemy i znowu jest marsz.Widzę,że psu (psom)taki system odpowiada.Uśmiech

Beata & 3xC(Cwaniak,Cudzes,Cucuś)

Offline Fahra

• Ekspert
  • Teamwork
bieganie
« Odpowiedź #8 dnia: 15.11.2013 o 07:15 »
Skoro pies Madzi zachowuje sie tak,jak Madzia pisze,to nie ma zadnych przeciwwskazan - chyba,ze zima i masa sniegu pokrzyzuje im plany...Ale zawsze mozna jeszcze sanki wyciagnac...Szeroki uśmiech

Offline madzik2507

• Owczarkarz
  • **
bieganie
« Odpowiedź #9 dnia: 15.11.2013 o 16:56 »
dziękuje wam za odpowiedzi Uśmiech będziemy stopniowo się przyzwyczajać Nieśmiały

Offline gwozd

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 30.11.2008
  • M: wiocha pod Lublinem
bieganie
« Odpowiedź #10 dnia: 15.11.2013 o 20:03 »
Nikt nie zwrócił uwagi na temperaturę w czasie wysiłku a moim zdaniem to bardzo ważna sprawa. Żeby nie zrobić krzywdy zwierzakowi. Moja Kaja odmawia dużego wysiłku jak jest gorąco i szanuje to a nawet jest to bardzo wygodne. Natomiast Nero  nie ma takiego wyłącznika termicznego i będzie biegał nawet w upał i trzeba uważać. 
No ale przez najbliższe pół roku upał nie grozi...

Offline madzik2507

• Owczarkarz
  • **
bieganie
« Odpowiedź #11 dnia: 15.11.2013 o 21:02 »
w lato nie biegamy, jedynie spacerek, właśnie ze względu na upały..jednak jest to wysiłek a w upale uderza ze zdwojoną siłą ..

Offline impuls

• Forumowicz
  • *
  • Rej: 15.11.2013
bieganie
« Odpowiedź #12 dnia: 15.11.2013 o 21:50 »
Witam Serdecznie
Mam do was pytanko :) Mam szczeniaka 4 miesięczną i ona ma mega energi czy może ze mną biegać około 6 km spokojnym tęmpem nic jej się nie stanie ? Sorki że pytam ale strzeżonego Pan Bóg strzeże :)

Offline Fahra

• Ekspert
  • Teamwork
bieganie
« Odpowiedź #13 dnia: 15.11.2013 o 22:10 »
Nie moze. To jeszcze szczeniak .Takie dystanse i takie tempo bylyby dla rozwijajacego sie organizmu (szczegolnie dla aparatu ruchu) zbyt duzym obciazeniem. Kiedy suczka podrosnie -po przygotowaniu jej,kondycyjnym i pod wzgledem odwolywalnosci-nic,tylko w droge...Szeroki uśmiech

Fahra2013-11-15 22:11:03

Offline gosiaczek1313

• Owczarkarz
  • **
bieganie
« Odpowiedź #14 dnia: 15.11.2013 o 22:23 »
Zdecydowanie nie! Z takim szczeniorem możesz przebiec w kółko po parku dla urozmaicenia spaceru;)