Autor Wątek: Xena  (Przeczytany 13954 razy)

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
  • : 20.03.2014
  • M: Katowice
Odp: Xena
« Odpowiedź #255 dnia: 01.11.2017 o 09:49 »
Na pewno jest tak że obroży  trzeba umieć używać. Ja już mam w głowie namieszane bo jedni twierdzą że mam robić tak żeby ona wiedziała że nie może a drudzy żeby zająć się jej emocjami przy bodźcach i prowadzić terapie zachowań polegającą na tym by kojarzyć jej te psy z fajnymi rzeczami i być atrakcyjny. Butelki z jedzeniem ja nie traktuje w celach treningowych oprócz odesłania Xeny na miejsce,jak pójdzie do siebie to ma butelke i może się tym zająć na godzinkę,raczej dla rozładowania energii jej takie rzeczy daję. No muszę nagrać kiedyś to się pośmiejecie,cholera wie co ona tam sobie myśli. Te skomplenie raczej zadowolenia nie wyraża ale jak już pójdzie tam to albo trze pyskiem albo pójdzie fajnie,usiądzie i się uśmiechnie. A wy ćwiczycie z kimś ? Patrzenie sobie ćwicz wszędzie i utrudniaj to,przedłużaj. Samo patrzenie przy psach może Ci nie pomoże w nie atakowaniu ale od tego chyba wszyscy zaczynają.  Z pozytywów to poczytaj o barowaniu,bat,chodzenie do piłki ale różnie to z tymi psami bywa i nigdy nie wiadomo co wystarczy. Ale powodzenia  ;)

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
  • : 30.10.2016
« Odpowiedź #256 dnia: 01.11.2017 o 17:20 »
Podejrzewam im więcej człowiek szuka wyjścia tym większy mętlik w głowie  :DD Sami próbujemy ale trzeba bedzie pomysleć głębiej  :DD Chociaż mam się spotkać z dziewczyna ze schroniska która zajmuje się cięzkimi przypadkami psimi. Będzie chciała zobaczyć jak to Oso ładuje się  juz za wczasu do spotkania z psem(Oso wie  w którym miejscu jest potencjalny pies ,ogrodzenia ).Widziała Oso już ale na neutralnym terenie bez psów ,stwierdziła ,że jest super psiakiem .Ciekawe czy to powie ,jak sie chłop naładuje  na swoim terenie  :DD
Mam nadzieję ,że i Tobie uda sie ogarnąc Xenke i tego życzę z całego serca ;)
Mizianeczki dla Xeny **>

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #256 dnia: 01.11.2017 o 17:20 »
Psy 728x90

Offline monika2415

• Owczarkarz
  • **
  • : 04.05.2015
  • M: Manchester/Buxton UK,Szczecin PL
« Odpowiedź #257 dnia: 02.11.2017 o 12:24 »
Super że podjąłeś taką decyzję  [tak] My też walczymy cały czas z nadpobudliwością Lijeczki, czasem jest dobrze czasem źle ale jakoś żyjemy ;)
Pozdrawiamy  >:<

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #258 dnia: 02.11.2017 o 18:53 »
Dorka napiszę Ci pw jak znajdę trochę więcej czasu. Monika mam nadzieję że może kiedyś się będziemy z Xeną trochę lepiej dogadywać i wam też tego życzę  ;D Moja znajoma co szkoli psy poleciła mi szelki easy walk ale nie te ze sznurkami. Szelki są zapinane od przodu i mają za zadanie po wystrzale odwracać psa w kierunku właściciela co powinno uniemożliwić napinanie smyczy i rzucanie się. Jeśli tak się stanie to w końcu będzie za co nagradzać i może zechce się skupiać ta moja Xena,mam zamiar to przetestować.

Offline ola74

• Owczarkarz
  • **
  • : 29.12.2015
  • M: małopolska
« Odpowiedź #259 dnia: 03.11.2017 o 07:43 »
my od roku mamy te szelki, polecam :) teraz juz chodzimy nawet bez, tylko na obrozy. Czasem jeszcze ciągnie ale jest ok.

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #260 dnia: 03.11.2017 o 21:03 »
Moja znajoma co szkoli psy poleciła mi szelki easy walk ale nie te ze sznurkami. Szelki są zapinane od przodu i mają za zadanie po wystrzale odwracać psa w kierunku właściciela co powinno uniemożliwić napinanie smyczy i rzucanie się. Jeśli tak się stanie to w końcu będzie za co nagradzać i może zechce się skupiać ta moja Xena,mam zamiar to przetestować.
Jak przeprowadzisz testy  na tych szelkach prosze o relacje  ;)Tak mysle może sprawić Osowi takie  jak beda efekty  ??:)

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #260 dnia: 03.11.2017 o 21:03 »

Offline green.ania

• Owczarkarz
  • **
  • : 25.09.2015
  • M: Mazury
« Odpowiedź #261 dnia: 04.11.2017 o 20:47 »
Moja Karla chodzi na takich szelkach i na spacerach jest w miarę przyzwoicie, gdy zaczyna ciągnąć to szelki automatycznie odwracają ją do tyłu. Niestety gdy jakiś wolno łażący pies zaczyna nas obszczekiwać to szelki nie pomagają, a wręcz modlę się, aby na szwach nie popuszczały, tak się rwie moja cholernica. Oby u was pomogły  [tak]

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #262 dnia: 04.11.2017 o 22:23 »
No właśnie też przypuszczam że tak może być. Jak się boisz że szelki walną to kup ringówkę na szyję i zepnij karabinek w 2 oczka,wtedy masz dodatkowe zabezpieczenie.

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #263 dnia: 06.11.2017 o 18:56 »
Po 1 spacerze z Xeną stwierdzam że te szelki są świetne !! Jeszcze tak wypoczęty nie przyszedłem :D Nie mówię że się nie rzuci ale wydaje mi się że można bliżej podejść,krócej to trwa,szybciej przechodzi i przede wszystkim nie ciągnie jak parowóz. Nie jestem pewny czy je dobrze wyregulowałem więc potestuje je sobie jeszcze. Kupiłem też przy okazji kaganiec baskerville,też fajna rzecz-lekki,łatwo idzie psa skarmić i jak już walnie komuś z kagańca z radości na przywitanie to nie boli  ;)

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #264 dnia: 08.11.2017 o 06:54 »
No to super Xena ,dzielna dziewczynka  >:<
My troche poczekamy z tymi szelkami az bardziej testy przejdą  :DD
Mizianeczki dla Xeny  **>

Offline MLoka

• Owczarkarz
  • **
  • : 31.01.2014
  • M: Dolny Śląsk
  • Magda i Loka
    • PSP_Loka
« Odpowiedź #265 dnia: 10.11.2017 o 04:53 »
Brawa za decyzję  [tak] >:<
Xena ma to szczęście, że trafiła na super odpowiedzialnego Pana  >:< powodzenia

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #266 dnia: 10.11.2017 o 19:31 »
Dzięki ;) No więc na tych szelkach też sie rzuca, ale łatwiej mi zatoczyć koło,fajniej chodzi bez bodzców i wydaje mi się że jest mniej zestresowana chociaż wczoraj mnie wnerwiła i dostała zjeby,bedzie jakiś luźniejszy dzień to zobaczę jak teraz na tych szelkach wygląda praca jak ją wkręcę do roboty w pewnej odległości od psów. Postaram się ograniczyć te jedzenie z miski. Będę kontynuował dalej szkolenia z ostatnimi trenerami i spacery socjalizacyjne,zobaczymy może coś tam odrobimy.

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #267 dnia: 11.11.2017 o 17:31 »
Pańcio Ty się tak nie stresuj ,Xena może miała cięzki  dzień  :DD :DD No cóz czasem tak bywa z tymi naszymi psiurkami  >:< Coraz bardziej widze ,że chyba będe robic przymiarkę do szelek  :DD Jesli Ty ogarniasz Xenę w nich to może i My ogarniemy w takich Oso  :DD :DD
Mizianeczki dla Xeny  **>

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #268 dnia: 12.11.2017 o 11:08 »
Ona ma często ciężkie dni  :M Szelki same nie naprawią psa ale jak już pisałem ułatwiają życie,no i dla mnie ważne jest to jak się pies czuje. Skoro jest mniej zestresowany to więcej ze spaceru wyniesie,chętniej będzie pracował itp.  Dorka nagradzaj Oso za każde złapanie kontaktu z Tobą,na pewno nie zaszkodzi.

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #269 dnia: 12.11.2017 o 23:57 »
Fotki z dzisiaj,trochę piłkę ponosiła,poćwiczyła,łapała kontakt i widać że zadowolona  :)