Autor Wątek: Arcywróg - Łopata, grabie i szpadel! (Luna Atakuje)  (Przeczytany 1858 razy)

Offline Vorczu

• Forumowicz
  • *
  • : 04.10.2015
  • M: Brzoza
Witajcie,

Od czasu kiedy pisałem ostatni raz moja "kulka" urosła jednak zmagam się z problemem Arcywroga.
Kiedy łopata, grabie lub szpadel idą w ruch to Luna atakuje wszystkim czym ma.
Nie gryzie ani nie warczy, ale strasznie ostro daje szczekaniem, składa się jak do zabawy ale strasznie stawia grzbiet.
Problem powstaje w momencie gdy zaczynam prace w ogrodzie, do czasu aż nikt nie ruszy narzędzi, nie ma problemu.

Nie mam pojęcia jak zrobić aby widok tych narzędzi podczas pracy był dla niej neutralny?
Co robić ?

Offline artw

• Owczarkarz
  • **
  • : 31.03.2005
  • M: Żywiec
Odp: Arcywróg - Łopata, grabie i szpadel! (Luna Atakuje)
« Odpowiedź #1 dnia: 10.06.2016 o 11:32 »
Zająć psa czym innym? Uspokoić (np. komendą siad, waruj ...) i wytrzymać psa w tej pozycji podczas wykonywania prac? Po jakimś czasie powinno przejść. Mój na przykład rzucał się na łopatę do śniegu. Była z tego niezła zabawa, ale czasem, gdy mi to przeszkadzało, kategorycznie go od tego odwodziłem i nawet czasami się udawało :)

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #1 dnia: 10.06.2016 o 11:32 »

Offline ola74

• Owczarkarz
  • **
  • : 29.12.2015
  • M: małopolska
« Odpowiedź #2 dnia: 10.06.2016 o 11:43 »
moja tez miała takie akcje na grabki i inne narzędzia. rzucałam jej wtedy piłeczke i biegała. czasem jeszcze za kosiarką pogoni i poszczeka, ale potem olewa :) Jak wyżej - odwróć uwagę

Offline nika

• Forumowicz
  • *
  • : 27.04.2016
  • M: zachodniopomorskie
« Odpowiedź #3 dnia: 10.06.2016 o 22:26 »
U mnie identyczny problem? Właściwie nie przeszkadza mi to a bardziej śmieszy ;) Ira atakuje szpadle,grabie,łopaty i próbuje gryźć wydając przy tym dziwne dźwięki.Jak chcemy pracować w/w przedmiotami jedno z nas ją zabiera w inne miejsce .

Offline mynameisdjango

• Owczarkarz
  • **
  • : 26.08.2016
  • M: Śląskie
Łopata do śniegu ??
« Odpowiedź #4 dnia: 30.11.2016 o 20:12 »
Witam przyszła zima a co za tym idzie - odsnieżanie.. moj Django wpada w straszny lęk gdy tylko biore dużą niebieską łopate i ide odsnieżać... piszczy, szczeka i gryzie ją.. zamykam go więc do kojca a ON dalej piszczy jakby go ktoś katował, gryzie kojec, chce wyjść.. co robić?

Offline Rafik

• Owczarkarz
  • **
  • : 18.05.2016
  • M: Radzymin
Odp: Łopata do śniegu ??
« Odpowiedź #5 dnia: 30.11.2016 o 20:37 »
Kupić inną łopatę ::) Ogólnie musisz mu pokazać że to nic złego i że nie masz zamiaru go tym uderzyć.

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #5 dnia: 30.11.2016 o 20:37 »

Offline mynameisdjango

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 30.11.2016 o 20:43 »
pokazuje mu to... głaszcze, uspokajam... a on dalej.. zachowuje sie jakby chciał mnie bronić le piszcze jakby go ze skóry obdzierali :)

Offline Marita

• Owczarkarz
  • **
  • : 22.10.2014
  • M: Kiełczów
« Odpowiedź #7 dnia: 30.11.2016 o 21:05 »
Możesz ułożyć ścieżkę ze smaczków koło leżącej łopaty (na niej też niech leżą), możesz się bawić zabawką w pobliżu leżącej łopaty, a potem np. ktoś może odśnieżać, a Ty możesz bawić się/karmić jedzeniem, potem Django może wykonywać komendy w pobliżu łopaty :) możesz też dać Django coś większego do gryzienia (np. kość) i wtedy odśnieżać :)

Offline mynameisdjango

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 30.11.2016 o 21:09 »
spróbuje jutro... Django wyraźnie nie lubi kosiarek i innych narzędzi które wydają jakiś dźwięk.. :/

Offline Rafik

• Owczarkarz
  • **
  • : 18.05.2016
  • M: Radzymin
« Odpowiedź #9 dnia: 01.12.2016 o 08:46 »
U mnie np Luna jak miała 2 miesiące kręciła się w warsztacie myślałem że przestraszy się głośnego kompresora który załączył się przy niej a ona nawet nie drgnęła. Zerknęła o co chodzi o tyle. Myślę że musisz od małego uczyć że to żadne zło bo potem nie dasz sobie rady.

Offline Marita

• Owczarkarz
  • **
  • : 22.10.2014
  • M: Kiełczów
« Odpowiedź #10 dnia: 01.12.2016 o 11:47 »
spróbuje jutro... Django wyraźnie nie lubi kosiarek i innych narzędzi które wydają jakiś dźwięk.. :/

Mój Vuko na początku chciał zagryźć odkurzacz ;)

Offline mynameisdjango

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 01.12.2016 o 16:22 »

Mój Vuko na początku chciał zagryźć odkurzacz ;)

I jak go do niego nauczyłaś ?

Offline mynameisdjango

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 05.12.2016 o 17:49 »
nigdy nie dostał łopatą :) czaami sprzątam po nim w kojcu zwykłą łopata i jest spokój, zamiatam itd.. na tą się uparł, narazie śniegu nie ma to nie ma problemu ale staram się mu dwać różne smakołyki na nią itd, jest juz lepiej ale dalej się kręci wącha i niepewnie zachowuje :)

Offline szames

• Owczarkarz
  • **
  • : 03.08.2016
« Odpowiedź #13 dnia: 16.12.2016 o 20:44 »
Po pierwsze primo: w jakim wieku jest Twój pies? Mój ON-ek w tej chwili 15-miesięczny,  też przeżywał to samo. Szalał na widok łopaty, miotły i wszystkich innych narzędzi. Wkurzało mnie to, bo wydawało się, że musiał mieć złe doświadczenia w dzieciństwie, ale to niemożliwe, więc jedynie pozostało mi uzbroić się w cierpliwość i z biegiem czasu mu przeszło. Przejdzie więc i Twojemu :).

Offline Crafty

• Owczarkarz
  • **
  • : 19.11.2016
« Odpowiedź #14 dnia: 05.01.2017 o 17:10 »
Hej! Ja miałem taki problem z miotłą :)
Poradziłem sobie na okrętkę; gdy ćwiczyłem z młodym ZOSTAŃ, wprowadzałem stopniowo rozproszenia: bieganie, skakanie, wycie, no i miotłę :) Zamiatam koło niego przed łapami i nawet nie drgnie :D