Autor Wątek: Wynajmowany pokój a owczarek  (Przeczytany 609 razy)

Offline sandra.lagodna

• Forumowicz
  • *
  • : 28.04.2016
  • M: Poznań, Wielkopolskie
Wynajmowany pokój a owczarek
« dnia: 31.01.2017 o 11:21 »
Hej,

nie znalazłam żadnego wątku mówiącego o tym, a mianowicie, czy są tu jacyś owczarkarze, którzy pomimo braku własnego mieszkania zdecydowali się na psiaka?

Na chwilę obecną nie stać mnie na wynajęcie całego mieszkania(Poznań, ceny wynajmu nie jak w Wwie, ale jednak całkiem wysokie), więc w grę wchodzi pokój. Jednak wiadomo - będzie dzielony z innymi lokatorami. Myślę, że o ile tutaj idzie się dogadać z kimś, kto lubi psy, o tyle może być problem z właścicielami mieszkań.

Czy byliście kiedyś w takiej sytuacji? Czy mówiliście właścicielom wynajmowanych mieszkań, że macie psa? Ja nieprzerwanie od kilku lat myślę o własnej suni, ale obawiam się tego aspektu mieszkaniowego. Z drugiej strony nie chcę odkładać marzeń na 'za sto lat', bo na razie nie zapowiada się, żebym zarobiła na własne mieszkanie  :M :M :M

Może ktoś zechciałby podzielić się własnymi doświadczeniami w tych mieszkaniowych kwestiach...?

Offline zapm

• Owczarkarz
  • **
  • : 26.06.2015
  • M: Wrocław
Odp: Wynajmowany pokój a owczarek
« Odpowiedź #1 dnia: 31.01.2017 o 12:05 »
Musisz uzyskać zgodę właściciela na posiadanie psa, zwłaszcza takich rozmiarów jak ONek :)

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #1 dnia: 31.01.2017 o 12:05 »

Offline Nami

• Owczarkarz
  • **
  • : 05.09.2016
  • M: Łódź
« Odpowiedź #2 dnia: 31.01.2017 o 13:42 »
e tam owczarek to taki na kolanka pies  :D :D 8)

Offline sandra.lagodna

• Forumowicz
  • *
  • : 28.04.2016
  • M: Poznań, Wielkopolskie
« Odpowiedź #3 dnia: 31.01.2017 o 15:19 »
Hah, no ja bym go tam na kolanach upchnęła xD.

Z resztą, podobno rozmiar nie ma znaczenia  :DD.

Wiecie, to nie chodzi o to, czy mogę upchnąć psa w pokoju 2x3 i niech tam siedzi i czy będzie mu tam super wygodnie. Tylko czy w ogóle komuś udało się znaleźć ludzi, którzy zgodzili się na psa w mieszkaniu? Moja znajoma(co prawda ma pudla) absolutnie właścicielom nie powiedziała, oni nie wpadają z wizytami i tak to się jakoś kręci.

Offline Nami

• Owczarkarz
  • **
  • : 05.09.2016
  • M: Łódź
« Odpowiedź #4 dnia: 31.01.2017 o 15:30 »
No my niestety nie pomożemy w tej kwestii, bo własnie mamy własnościowe, ale w dużych miastach jest tyle ofert, że na pewno ktoś się zgodzi. Pewnie może być zwiększona kwota kaucji zwrotnej.

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • : 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #5 dnia: 31.01.2017 o 16:30 »
Hah, no ja bym go tam na kolanach upchnęła xD.

Z resztą, podobno rozmiar nie ma znaczenia  :DD .

Wiecie, to nie chodzi o to, czy mogę upchnąć psa w pokoju 2x3 i niech tam siedzi i czy będzie mu tam super wygodnie. Tylko czy w ogóle komuś udało się znaleźć ludzi, którzy zgodzili się na psa w mieszkaniu? Moja znajoma(co prawda ma pudla) absolutnie właścicielom nie powiedziała, oni nie wpadają z wizytami i tak to się jakoś kręci.

Na kłamstwie daleko nie zajadą!Jestem zdania,ze warto ,wręcz powinno się,z wlaścicielem sobie tę kwestię ustalić,ba,znając zycie to ja bym nawet zapisala to z w umowie najmu...Pomyśl,a jeśli akurat wlaściciel mieszkania bedzie z tych gorliwych i ktoregos dnia nagle Was odwiedzi?!I co wtedy,jesli na psa zgody nie było...Wy sie jakos tam upchniecie po rodzinie,ale kto Was przygarnie z owczarkiem???!Dla jego bezpieczenstwa warto z wlaścicielem sobie te sprawy pozalatwiac,wlaściciel też czlowiek,a często zwierzolubem sam jest :) ;) ...Piszę to z punktu widzenia zwierzoluba,co sam komuś wynajmował mieszkanie ze zwierzętami. :))

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #5 dnia: 31.01.2017 o 16:30 »

Offline Nanami

• Pasterz
  • : 26.08.2003
  • M: Olkusz
« Odpowiedź #6 dnia: 31.01.2017 o 22:20 »
Jak byłam studentką jeszcze kilka lat temu w Krakowie, to zawsze szukałam mieszkania, gdzie właściciele nie mieli nic przeciwko psom. Moja suka czasem była u mnie, wcześniej mieszkałam ze współlokatorką i jej jamniczką, jak opiekowałam się różnymi psami to czasem też "u mnie". Zawsze jasno stawiałam sprawę, że mam psy i czy grzeczny pies nie będzie problemem. Zwykle nie było, ale nie celowałam też w świeżo wyremontowane lokale, raczej w średni standard.
Oczywiście pies już był dorosły i wychowany. Jedynym problemem były kłaki i okazjonalne szczeknięcia, psy już nic nie niszczyły. Dbałam o to, by moje psy były mile widziane i absolutnie niekłopotliwe.
Obecnie moja znajoma wynajmuje (i często zmienia lokale niestety) i ma spaniela - zawsze na samym początku pyta, czy jest możliwość z psem. Zwykle problemu nie ma.

No, ale mówimy o dorosłym psie. Szczenię to zupełnie inna bajka - na pewno zniszczy coś, nasiusia, może protestować... wtedy jest ciężej.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili