Autor Wątek: Pomocy..  (Przeczytany 725 razy)

Offline Shaggy95

• Forumowicz
  • *
  • : 14.04.2017
Pomocy..
« dnia: 14.04.2017 o 14:49 »
Czesc, jestem nowy na tym forum, ale nie na tym rzecz polega. Wraz z narzeczona zawsze marzylismy o owczarku niemieckim no i  cyk, stalo sie. Mamy nasze czworonozne marzenie od poczatku grudnia zeszlego roku. Problem zaczal sie dopiero teraz, kiedy to udalo nam sie znalezc prace w jednej firmie i pies zostaje okolo 8 godzin sam w domu. Wazna informacja to to, ze mieszkamy w bloku. Pies jeszcze nie potrafi sie zalatwiac na dworzu, a przy osmiu godzinach to prawie nie mozliwe zeby wytrzymala. Sasiadka z parteru, ktora nic innego w zyciu oprocz stania pod klatka nie robi, wlozyla mi dzis "anonim" do skrzynki. Napisala tam, ze pies jest zaniedbany, wychudzony i karcony, a my nie mamy dla niego w ogole czulosci. Napisala, ze caly czas siedzi sam w domu, a pod nasza nieobecnosc wyje i szczeka. Co prawda  zgodze sie, ze jakis czas temu Miśka szczekala gdy wychodzilismy, ale kupilem jej obroze antyszczekowa i naprawde dziala. Oczywiste jest, ze nie wiem jak to wyglada pod moja nieobecnosc, ale psu na pewno sie nie nudzi, bo mamy tez kota, ktorego uwielbia maltretowac.. Psina nie nalezy do wychudzonych, po prostu rosnie, a karmy przejada wiecej niz wazy. Ma dopiero 5 miesiecy wiec raczej nie bedzie wygladala nie wiadomo jak szeroko. Co do karcenia, to nie prosilbym o pomoc gdybym znecal sie nad jakimkolwiem zwierzakiem. Sam fakt, ze mam psa, kota i rybki juz chyba swiadczy o moim podejsciu. Sasiadka w liscie zagrozila, ze zainteresuje sie nami Straz Miejska.. teraz pytanie: mam powody zeby sie martwic? Jesli tak to jak moge sobie z tym poradzic? Szkolenie nie wchodzi niestety w gre ze wzgledu na koszta jakie sa z tym zwiazane... Pomozcie, blagam.

Online Nami

• Owczarkarz
  • **
  • : 05.09.2016
  • M: Łódź
Odp: Pomocy..
« Odpowiedź #1 dnia: 14.04.2017 o 17:20 »
takich sąsiadek to jest mnóstwo, w każdym bloku - nie masz co się przejmować. szczeniaki warto utrzymywać w chudej wadze ze względu na stawy, co do całej sytuacji z tą babą to możesz ją zignorować, może jedynie złożyć jakiś donos do animalpatrolu, bądź do toż-u przyjadą raz i pojadę  i tyle. jeśli Twój pies nie jest zaniedbany to po prostu miej ją w dupie s staremu babsku powiedz, żeby zajęła się swoim życiem :)

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #1 dnia: 14.04.2017 o 17:20 »

Offline quechua

• Forumowicz
  • *
  • : 17.12.2015
« Odpowiedź #2 dnia: 18.04.2017 o 23:14 »
Shaggy95, obroża antyszczekowa to nie jest dobre rozwiązanie problemu szczekania, gdy psiak zostaje sam w domu. Szczekanie ma jakis powód: albo suczka jest sfrustrowana brakiem zajęcia albo zostanie w domu samej, bez Was, jest dla niej źródłem dużego stresu. Obroża antyszczekowa, dając psu nieprzyjemny dla niego impuls w momencie szczekania, może - owszem - szczekanie zablokować. Ale nie usuwa w żaden sposób istoty problemu - pies nadal albo czuje się sfrustrowany, albo przestraszony tym, że został sam. Obroża antyszczekowa tylko te negatywne emocje pogłębia - i one mogą dać o sobie znać w inny sposób: np. pies nie będzie szczekał, ale zacznie niszczyć. Rozwiązaniem może być długi spacer przed pracą, najlepiej taki połaczony z zajęciami umysłowymi (szkoleniem, zabawami węchowymi), żeby suczka była potem zmęczona i żeby pod Waszą nieobecność po prostu sobie odpoczywała. Albo poszukanie kogoś, kto mógłby Waszą suczkę wyprowadzić na spacer pod Waszą nieobecność. Maltretowanie kota jako sposób na zabicie psiej nudy też nie jest rozwiązaniem - chyba, że Wasz kot lubi być maltretowany.

Online Nami

• Owczarkarz
  • **
  • : 05.09.2016
  • M: Łódź
« Odpowiedź #3 dnia: 19.04.2017 o 10:47 »
Może to być lęk separacyjny, fajne są zabawki typu KONG, napełniasz i mrozisz szczeniak ma godzine z głowy :)

Offline quechua

• Forumowicz
  • *
  • : 17.12.2015
« Odpowiedź #4 dnia: 19.04.2017 o 11:49 »
Jeśli to rzeczywisty lęk separacyjny, to kong sam w sobie niewiele pomoże - bo pies w dużym stresie zwykle odmawia jedzenia. Ale może wystarczy zwykły trening zostawania samej wspomagany właśnie np. kongiem zostawianym, gdy suczka zostaje sama.