Autor Wątek: Problem suczka 1 rok  (Przeczytany 274 razy)

Offline megis84

• Forumowicz
  • *
  • : 06.06.2017
  • M: WLKP
Problem suczka 1 rok
« dnia: 06.06.2017 o 13:00 »
Witam :) Opiszę w skrócie moją historię.
Posiadam suczkę - wiek rok. Od małego w moich rękach, nigdy nie było z nią żadnych problemów zdrowotnych etc.
Od początku wykazywała mniejszą aktywność niż moje pozostałe pieski jak zawsze miałem, troszeczkę pobiegała, zaraz sie kulała pod nogami i odpoczywała żeby zaraz znowu pobiegać a nie jak taki mały smok który tylko patrzy broić i latać. W pewnym momencie [2/3 miesiące temu] zjadła kawałek zabawki gumowej, i zauważyłam że pół języka (który wychodzi od gardła) ma jakiś ciemny fioletowy - może to jest zbieżność, może już to miała wcześniej a ja nie widziałam. Pieskowi oczywiście nic nie było patrzyłam w przełyk czy nigdzie mu nie stoi ta zabawka, na dodatek w ciągu kilku dni wydaje mi się że cały ten kawałek co zjadł to wydalił bo znalazłam częśći gumowe w jego kupce. [Język został dalej taki jaki był - i troszeczkę poczytałam, i ludzie pisali że to może coś z serduszkiem? bo piesek też nie jest aż tak bardzo aktywny to by się zgadzało??] No i przejdźmy do meritum. Kilka dni temu po zabawie [w trakcie o dziwo nie robiła sobie przerwy] non stop biegała jak oszalala, przynosila mi zabawki, rzucałam jej kółka i nagle woła mnie ktoś z domu, idę, a pies zaczyna się słaniać na nogach, typu biegnie po woli -> upada na twarz i wstaje zaraz, i to powtórzyło się kilkukrotnie, złapałam pieska zeby sobie nie zrobił krzywdy polozylam kolo mnie, dalam pic, i za chwile juz piesek był ok, normalnie zjadł etc. -> znajomy weterynarz stwierdził że to mogą być pierwsze objawy padaczki i psa trzeba obserwować w razie w zapisał mi leki jeżeli pies by dostał tą padaczkę które powinno mu się podać. Ale widzę od kilku dni że pies jakoś dziwnie się zachowuje, jest osłabiony, ma problemy z chodzeniem, podczas chodzenia robi ruchy jakby wężą [ale tylko góra, dół] - tułowiem, głową, jest ogólnie słabszy. Dodam że je, pije, kupka wszystko normalnie jak wcześniej. Co to może byc?

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • : 21.03.2015
  • M: Szczecin
Odp: Problem suczka 1 rok
« Odpowiedź #1 dnia: 06.06.2017 o 13:50 »
powinnaś się wybrać do dobrego weterynarza aby jej porobił wszystkie potrzebne badania (krew+kał+mocz) może jakieś rtg, usg i echo serca... może jej utkwiła część tej zabawki i będzie trzeba zrobić rtg i ewentualnie zabieg aby się tego pozbyć... udaj się do weterynarza i opowiedz mu co i jak :)

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #1 dnia: 06.06.2017 o 13:50 »
Psy 728x90

Offline Nanami

• Pasterz
  • : 26.08.2003
  • M: Olkusz
« Odpowiedź #2 dnia: 06.06.2017 o 16:03 »
Koniecznie sprawdzić serce oraz wykluczyć choroby odkleszczowe.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Karinek

• Owczarkarz
  • **
  • : 16.10.2013
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: 14.06.2017 o 15:47 »
Serce na pewno trzeba sprawdzić. U nas też był podobny atak i myślałam, że to padaczka, a okazało się, że serce. Ma skomplikowaną arytmię i jesteśmy w trakcie diagnostyki. Zrób badania: morfologię, biochemię, profil tarczycowy, usg jamy brzusznej i idź do dobrego kardiologa.