Autor Wątek: Gdy trzeba stworzyć swój świat, by przeżyć... Zara ma domek :)  (Przeczytany 886 razy)

Online madziakatONka

• Owczarkarz
  • **
  • : 05.08.2014
  • M: Zawiercie
Hej, to wątek młodej, 8 miesięcznej suni, która przyjechała ze schronu. Sunia jest śliczna, łagodna, ale ma pewien problem, który niszczy jej życie-kręci się za ogonem, jest wtedy bez kontaktu zupełnie... Niestety, łapie też swój ogonek i gryzie.
Problem jest bardzo nasilony, nie kręci się w zasadzie tylko wtedy, kiedy śpi...;-(
Wszelkie rady mile widziane, sunia od jutro będzie mieć włączone leki.

Sunia jak zawsze pod opieka Na pomoc ONkom, jest u mnie na dt, tel. do mnie 603359299. Zapraszam.
Filmik -
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1601152663250999&id=1039644459401825&preview_rid=1602534816446117

Forum Owczarek.pl

Odp: Gdy trzeba stworzyć swój świat, by przeżyć...;-(
« Odpowiedź #1 dnia: 10.07.2017 o 00:39 »
Psy 728x90

Offline ADAM LIT

• Owczarkarz
  • **
  • : 20.04.2017
  • M: GDÓW WIELICZKA
« Odpowiedź #2 dnia: 10.07.2017 o 12:34 »
Cześć Magda, może oponka naszyje ?

Offline ADAM LIT

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 10.07.2017 o 15:58 »
ciekawe jak zachowała by się w towarzystwie kilku przyjaznych psów .Nie mam doświadczenia w takich przypadkach ale ona chyba potrzebuje czegoś co by ja zainteresowało na tyle aby wyrwać  ją z tego stanu.

Online madziakatONka

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 10.07.2017 o 19:08 »
ciekawe jak zachowała by się w towarzystwie kilku przyjaznych psów .Nie mam doświadczenia w takich przypadkach ale ona chyba potrzebuje czegoś co by ja zainteresowało na tyle aby wyrwać  ją z tego stanu.
Adam ona jest w zasadzie ciągle w towarzystwie psów. Niestety ona moim zdaniem jeszcze bardziej się nakręca przy nich.  Ja próbuję ją wyciszyć i dużo być  z nią sam na sam, bo też zdarza się że jak się zakręci to wpada na psy(a to przecież nowy pies i bardzo się na nią wówczas denerwują...) ściany, uderza w przedmioty głową itd.
Strasznie ciężki przypadek.
Koka też to robiła ale raz czy dwa razy na dzień...A ta mała...kilkadziesiąt razy na dobę.  Obie jesteśmy wykończone 😣
« Ostatnia zmiana: 10.07.2017 o 19:10 wysłana przez madziakatONka »

Offline ADAM LIT

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 11.07.2017 o 08:18 »
No tak , to może faktycznie jak piszesz leki uspokajajace coś pomogą .Chetnie bym pomógł ale to troche jak szukanie pomocy metodą prób i błędów .To tak jak szukanie co wyłaczy w mózgu to kręcenie i włączy uwagę ze jest też inny lepszy swiat.
Śliczna to ona jest , tak na zdjeciu to duzo podobna do ALEXA. Myslę że odwracanie uwagi od tego kręcenia to bedzie długotrwały proces. A z tego co piszesz to chyba tylko twoja obecność może to pomalutku zmieniać .
Mogę ciebie wesprzeć tylko duchowo, ciekaw będę postępów i MAGDA trzymam za was kciuki .
Tylko kobiety maja duuuuużo cierpliwośći i miłości do ratowania takiej sytuacji . [tak]

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #5 dnia: 11.07.2017 o 08:18 »

Offline ADAM LIT

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 11.07.2017 o 08:31 »
a , jeszcze jedno ALEX jak rozrabia za bardzo i zamkne go do kojca to też czasem ale nie zawsze , zakręci się za ogonem ale to tak dwa ,trzy razy , ja wówczws zawołam go i to odwrócenie uwagi wystarczy aby przestał . Czyli dzieje sie to tak jak go zamknę samego w kojcu, odbieram to tak ze taki pies musi mieć wolośc i przestrzeń w formie ogrodu zamknietego.
Ps. jeszcze ciekawostka : dzis rano weszła pierwszy raz od kąd jest Alex  do kojca moja kotka i reakcja wygladała tak ze  wąchali się  pyszczkami i nie było agresji ( ale jeszcze uważam bo jest troche nadal za badzo kotami zainteresowany i mocno skupia uwagę jakby czekał na sposobność zabawy która mogła by sie zle skończyc) Ale cieszę się że z kotami nie jest tak bardzo zle , więc czas zrobi swoje).
Alex jest niesamowicie inteligętny i bardzo szybko sie uczy !! BARDZO SZYBKO  np. komend  LEŻEĆ albo chodzenia równo przy nodze kiedy idziemy ulicą.
POZDROWIONKA

Online madziakatONka

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 14.07.2017 o 16:52 »

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
  • : 30.10.2016
  • M: Katowice
« Odpowiedź #8 dnia: 14.07.2017 o 21:08 »
Śliczności  >:< Magda nie wiem jak Wam pomóc .Ale myślę ,że w razie "W"  będę mogła pomóc

Online madziakatONka

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 14.07.2017 o 23:41 »
Najlepiej zabierz ode mnie to to ;)
Ta mała łobuziara bliżej ma do charakterku border collie w najgorszym wydaniu niz do ON.
Szukam owiec jakichś wytrzymałych czy coś 😂
Serio 😀

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
  • : 30.10.2016
  • M: Katowice
« Odpowiedź #10 dnia: 15.07.2017 o 07:21 »
O rany na moje 45m mieszkanko i Oso chorobliwie nienawidzącym innych psów  to dla nas zły układ . :(  W okolicy nawet owiec nie ma aby podejść zapytać się czy przygarneli by takiego piesełka :(

Offline ADAM LIT

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 17.07.2017 o 12:54 »
czyli jednak przestrzeń jest potrzebna  !!!   do wyładowania energii no i człowiek dla towarzystwa , w końcu to ONKA.Nadała by sie z ALEXEM on tez lubi rozrabiać , a energii mu nie brakuje .No cóz nie mam miejsca  :'(

Online madziakatONka

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 18.07.2017 o 00:12 »
Mam mega problem z nią...
Niestety ale jestem już pewna - sunia kręci się w obecności człowieka.  Jak jest sama tego nie robi.  Jak jest sama z psami też nie...

Offline ADAM LIT

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 18.07.2017 o 10:57 »
hmm, przydałby się juz ktoś kto by ja zaadoptował i przyzwyczajał do siebie dając dużo fajnie spedzonego czasu razem aby sie przekonała ze z człowiekiem moze być super.Ktoś kto ma duzo : czasu , cierpliwości i miłosci dla takiego psiaka.

Online madziakatONka

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 18.07.2017 o 11:40 »
hmm, przydałby się juz ktoś kto by ja zaadoptował i przyzwyczajał do siebie dając dużo fajnie spedzonego czasu razem aby sie przekonała ze z człowiekiem moze być super.Ktoś kto ma duzo : czasu , cierpliwości i miłosci dla takiego psiaka.
Za wcześnie Adaś.  Jeszcze chwila.