Autor Wątek: Szczeniak długowłosy - proszę o rady  (Przeczytany 416 razy)

Offline Długowłos17

• Forumowicz
  • *
  • : 19.08.2017
Szczeniak długowłosy - proszę o rady
« dnia: 19.08.2017 o 19:50 »
Witam. Od ok 2 miesięcy jestem posiadaczem długowłosej suczki owczarka długowłosego. Psiak niezwykle inteligentny, szybko uczący się i towarzyski. Nie choruje , zjada wszystko co się jej poda /preferuje mokre jedzenie sos, saszetka itp/. Karmie ją karmą Brit premium dla dużych ras, psiak rośnie w oczach , ma ładną sierść. Sunia biega luzem po działce, na noc zamykam ją do wydzielonej przestrzeni za domem gdzie również biega luzem z tym że ma znacznie mniej przestrzeni i widoku nadziałkę ,aleza to  ma dużą, można powiedzieć ekskluzywą budę , w budowę której wraz z ojcem zainwestowałem sporo czasu i funduszu na solidne materiały. Niepokoi mnie jedynie kilka spraw. Psina ma w d...ie deszcz i wszelkie opady moknie jak ścierka , potrafi taplać sie w błocie jak świnka. Za dnia staram się przebywac z nia jak najwięcej na dworzu , bawić , uczyć komend itp. Nie odstępuje mnie na krok. Gdy wchodze do domu lezy pod drzwiami i ich praktycznie nie odstępuje. Gdy zamykam ją na wieczór za dom gdzie ma budę, całymi nocami stoi pod furtką , nie wazne czy pada czy też nie. Wyje przy tym przez długiczas niemiłosiernie. Budy nie używa w ogóle. Nie wchodzi. Czy ktoś z większym doświadczeniem mógłby wypowiedzieć się na powyższe okoliczności....? chce przyzywczaic sunke że za dnia moze latac po działce , ale na wieczór zawsze będzie szła to tzw. kojca który jak mówiłem jest wydzieloną przestrzenią za domem. Proszę o odpowiedz.

Offline Barton_

• Ja wszystko widzę...
  • Pasterz
  • : 18.04.2012
  • M: Szpitalne łóżko
Odp: Szczeniak długowłosy - proszę o rady
« Odpowiedź #1 dnia: 20.08.2017 o 11:26 »
Nie dziw się, że o tej porze roku pies nie czuje potrzeby wejścia do budy. Ciepło jest, wręcz gorąco.
Co do taplania w błocie to Baster od zawsze widział w tym super zabawę. Z wiekiem ciut mu przeszło.
Co do wycia, to spraw aby kojec kojarzył się psu z nagrodą zamiast kary. Najlepsze jedzenie, zabawy i nagrody niech odbywają się w kojcu. Wycie z czasem minie. Szczeniak jak każde dziecko próbuje ile mu wolno i przesuwać ustaloną granicę.
Co do budy, to nie powinna być za duża bo nie uda się jej ogrzać. Pies powinien wejść i wygodnie się w niej ułożyć ale bez przesady.

Forum Owczarek.pl

Odp: Szczeniak długowłosy - proszę o rady
« Odpowiedź #1 dnia: 20.08.2017 o 11:26 »