Autor Wątek: dziwne popuszczanie moczu  (Przeczytany 940 razy)

Offline brando

• Owczarkarz
  • **
  • : 16.03.2005
dziwne popuszczanie moczu
« dnia: 09.09.2017 o 10:25 »
Witam serdecznje,po długiej nieobecności,   Problemów  zdrowotnych z pieskiem nie było, no .... by było pięknie ,żeby tak było cały czas no cóż....Problem jest tego rodzaju , a mianowicie pies leżąc  co jakiś czas  popuszcza mocz , nie jest to  typowe  zesikanie się i zrobienie kałuży, tylko co jakiś czas  leci mu z siusiaka parę kropel ,albo stróżka moczu.widzę że piesia to męczy bo musi sobie wylizywać no taka natura.Wety oczywiście stary pies  ,mówisz do nich jak do ściany,antybiotyk , bo stan zapalny...... może....? Zwiotczałe mięśnie  .....może.....? Itd. Chodzą mi po głowie dwie żeczy,a mianowicie  sprawy neurologiczne i prostata.Neurologia, pies faktycznie ma problemy z  tylnimi łapami tyłek na spacerze  podtzrymują szelki,stawy w opłakanym stanie ,przy tym zanik mięśni wiadomo łapy nie pracują,ale ... gdyby niedowład zwieracza  to by pies  nie mógł by zatrzymać stróżki moczu przy sikaniu ,a zamyka,czyli władzę na zwieraczem ma,  :) .Druga sprawa prostata.. naczytałem się w internecie o objawch chorej prostaty i nie mogę nic dopasować. Mocz jest  czysty ,bez zmian w kolorze, w kropelkowaniu brak oznak krwi, przy sikaniu strózka moczu jest nieprzerwana, pies ma apetyt , kał jest cheche... wychodzi całą średnicą nie jest nitkowaty, brak wymiotów ,apatii, podwyźszonej temperatury,  no cholerka i nie wiem co mu jest, daję mu furagin ,jedna tabletka , może za mało? Znowu na prostate jest lek ypozone  ,ale  boję sie podać bez kokŕętnego rozpoznania ,by nie narobić biedy, ja k mu obkurczy prostatę niepotrzebnie. To  jeszce mu mocz wstrzymam , to będzie w tedy problem  może ktoś miał z forumowiczów podobny problem, bo jestem w  tyłku  u murzyna , a ciemno tam....😆😆😆😆

Offline Nanami

• Pasterz
  • : 26.08.2003
  • M: Olkusz
Odp: dziwne popuszczanie moczu
« Odpowiedź #1 dnia: 09.09.2017 o 13:52 »
Zrobiłabym proste nieinwazyjne:
- badanie moczu
- badanie USG prostaty + pęcherza moczowego + nerek
Co do prostaty to jest to częsty problem u starszych niekastrowanych psów, ale zaś - pewne zmiany w prostacie z wiekiem są efektem właśnie wieku. Ale sprawdzić należy.
A doraźnie są specjalne "majtki" dla psów samców nie trzymających moczu - taki pas na rzep przepasany z wkładką higieniczną tam, gdzie jest siusiak.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #1 dnia: 09.09.2017 o 13:52 »
Psy 728x90

Offline kami

• Owczarkarz
  • **
  • : 09.08.2011
  • M: Luboń
« Odpowiedź #2 dnia: 14.09.2017 o 11:26 »
przerabiałam to samo z 6 letnim psem, przebadany cały od ucha do ogona, został wykastrowany w związku z przerostem prostaty i... problem nie minął! po pół roku tułaczki, prześwietleń, usg, badań krwi na wszystko okazało się że to ucisk w części ogonowej kręgosłupa, najpierw sterydy, w efekcie zrobiliśmy mu terapię IRAP osoczem bogato płytkowym pies ma zakaz dożywotni biegania za piłką, pionizowania sie, forsowania. Problem nie minął całkowicie, zdarzają się gorsze dni jak sam się sforsuje np biegając pod bramą lub za ptakami - nie zawsze możemy upilnować 24h i wtedy kropkuje parę godzin

Offline macdalenka

• Owczarkarz
  • **
  • : 12.05.2011
  • M: warszawa zach.
« Odpowiedź #3 dnia: 14.09.2017 o 12:03 »
Cześć, miałam i mam podobny problem, tyle że z suczką. Obecnie ma 7 lat, popuszczać zaczęła w wieku lat 2 i przez te pięć lat została przebadana i przeleczona na wszystkie sposoby świata (od hormonów po sprawy neurologiczne, wszystkie badania zawsze idealne). też mieliśmy pomysł, że to może od stawów, dysplazji itp, ale to nie to. Z moich obserwacji wynika, że pies leje po przeziębieniu, przemoczeniu - wystarczy krótka ekspozycja na mżawkę nawet, lub leżenie na wilgotnym podłożu. Dałam już spokój, zaakceptowałam i wiem kiedy mogę się spodziewać. Ona nie wie, że popuszcza, nagle jest jej mokro i odchodzi ze zlanego miejsca cała skruszona i zawstydzona (choć nigdy nie dostała żadnej bury za to - sama wie, że coś jest nie tak).

Nie wiem czy coś Ci podpowie ta historia, zwłaszcza że dotyczy dziewczyny, ale napisałam, bo też jest dziwne i nietypowe ;)

Offline brando

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 16.09.2017 o 10:08 »
Tak jak mówicie są dni w których  no może raz na dzień wyliże sobie siusiaka, a są dni że nie może mordy oderwać od lizania  w czasie spania i w nocy pies śpi jak suseł  spokojnie. Tak jak wspomniałem nie ma typowych objawów chorej prostaty, może sprawy neurologiczne?w grudniu  będzie miał 14 latek widocznie może mu to wszystko zwiotczało? Ale zwieracz pracuje prawidłowo ,zamyka strumień moczu normalnie. Podejrzewam jeszcze jedną żecz, dysplazja , stawy wyrobione , może być tak , że łapy zbliżają się ku sobie czyli do środka miednicy, dają ucisk na  pęcherz i  siusiu :)

Offline brando

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 19.09.2017 o 20:00 »
A teraz  dziadek  ma chyba zapalenie krtani lub gardła  jedzie na antybiotykach miał temp 39,7
temperatura spadła  juź nie kaszle ,ale osowiały ,temperatura swoje zrobiła no gorzej niź z małym dzieckiem :DD

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #5 dnia: 19.09.2017 o 20:00 »

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • : 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #6 dnia: 19.09.2017 o 20:50 »
A teraz  dziadek  ma chyba zapalenie krtani lub gardła  jedzie na antybiotykach miał temp 39,7
temperatura spadła  juź nie kaszle ,ale osowiały ,temperatura swoje zrobiła no gorzej niź z małym dzieckiem :DD
Brando,to tylko starość :-\ ...niestety :-\ ,dbajcie o staruszka >:< ,one takie wrażliwe...i za szybko odchodzą! **>

Offline brando

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 22.09.2017 o 13:14 »
Po zastrzykach pije jak szalony, i w drugą stronę leje się z niego tylko podkłady zmieniam jak to zatrzymać ? 

Offline anawa

• Owczarkarz
  • **
  • : 10.10.2012
  • M: mazowieckie
  • Paco
    • Paco
« Odpowiedź #8 dnia: 22.09.2017 o 13:43 »
Pewnie lek moczopędny, nic nie zatrzymasz, trzeba przeczekać....  :(

Offline brando

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 22.09.2017 o 20:16 »
A czy po lekach przeciwzapalnych i antybiotyku może być czarna kupa bo ma jak węgiel

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 22.09.2017 o 21:47 »
kurcze brando,a wątroba to nie jest???Ja tobym biegusiem dzwonila do weta...moze to skutek podawania antybiotyku,macie cos osłonowego???Skontaktuj sie z wetem,moze trzeba antybiotyk odstawic,bo watroba nie daje rady!!!!

Offline Nanami

• Pasterz
  • : 26.08.2003
  • M: Olkusz
« Odpowiedź #11 dnia: 22.09.2017 o 22:14 »
Jeśli to nie węgiel wcześniej podawany, to prawie na pewno krwawienie w jelicie cienkim albo żołądku - sterydy, antybiotyki mogą powodować wrzody i krwawienia, ale to nie jest dobry znak... Koniecznie zgłoście wetowi.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline brando

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 23.09.2017 o 19:04 »
Właśnie byłem u weta ... i krew mnie mało kuź.... wa nie zalała  po rozmowie . Odniosłem wrażenie  żebym mu głowy nie zawracał stary pies  już powinien nie żyć  bo wszystkie owczarki tego wieku nie dożywają , a mój ma 14 latek.Pies żyje i chce żyć i wymaga takiej samej opieki ,jescze większej zresztą niź młody pies. Opowiedziałem jescze raz moje sspostrzeżenia  a wet ,no może dzieje sie coś w środku, może robak ,dostałem tabletki ok dawno nie odrobaczany, może cukrzyca ,ale morfologię zrobię kiedyś przy jakiejś okazji jakiej ,się pytam? Jeżeli to cukrzyca to morfologia powinna być zrobiona na wczoraj. I tak zakończyła sie moja  wizyta u weta .... może żeczywiście pies zadługo żyje  xxx xxx

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 24.09.2017 o 16:47 »
Współczuję Wam...bardzo...takich mamy właśnie wetow...Jedyne co możesz zrobic,to go zmienic...Ale o tym juz wiesz chyba.... :'(

Offline brando

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 24.09.2017 o 19:03 »
Jutro idę do innego weta pies pije bdużo ,kał nadal czarny, ale nie barwi chusteczki  na czerwono , to chyba nie krew.sika  pod siebie ,bez kontroli , normalka dużo pije  tyle musi wydalić. Czasami pociągnie go na wymioty,Jeszcze doszedł jeden problem ,przez te nadmierne wydalanie  moczu, śluzówka w pysku straciła poślizg, natarł sobie klem górna wargę , spuchła mu teraz nie chętnie je bo go to widocznie dokucza, posmarowałem to maścią antybiotykową,jest jakiś niespokoiny ,nie wiem  tyle jest chorób pasujących do tych objawów i boję się ,że idzie do najgorszego