Autor Wątek: Skakanie na drzwi  (Przeczytany 394 razy)

Offline chochol1980

• Owczarkarz
  • **
  • : 04.07.2015
  • M: chodzież
Skakanie na drzwi
« dnia: 12.09.2017 o 10:56 »
Jak od uczyć psa skakania na drzwi? Kiedy pies chce wyjść na zewnątrz się załatwić  skacze na drzwi to jeszcze mógłbym zaakceptować ale po 5 minutach skacze jak oszalały,żeby wejść spowrotem wpuszczam psa do domu a on po jakimś czasie znowu wychodzi więc klucze drzwi i powtórka z rozrywki skacze żeby wejść spowrotem ale ze drzwi są zakluczone nie może wejść i nie daje za wygraną potrafi tak skakać nawet godz. Nie mam pomysłu żeby go tego od uczyć

Offline chochol1980

• Owczarkarz
  • **
Odp: Skakanie na drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: 14.09.2017 o 09:01 »
???

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #1 dnia: 14.09.2017 o 09:01 »
Psy 728x90

Offline Rafik

• Owczarkarz
  • **
  • : 18.05.2016
  • M: Radzymin
« Odpowiedź #2 dnia: 14.09.2017 o 13:11 »
U Ciebie skacze na drzwi domowe u mnie ma taką manię że gdy nikogo nie ma, skacze na drzwi samochodu ( tylko te od kierowcy ). Mam dość dobry samochód i porysowane pazurami drzwi jak i poprzecinaną uszczelkę między drzwiami a szybą....
Nigdy jej nie złapałem na gorącym uczynku ale mam 1 psa i to na bank ona bo gdy pada to z piachem odbijają się jej łapy.. xxx co śmieszne pozostałych 3 samochodów nie rusza. Dodam że na przejażdżki jeździ tylko tym i w dodatku ja zawsze nim jeżdżę.
Z takim problemem domowym jest łatwiej, gdy skacze to podchodzisz donośnym głosem mówisz że nie wolno i odchodzisz lub dajesz coś czym pies się zajmie na dłuższą chwilę.

Offline neromanka

• Owczarkarz
  • **
  • : 04.05.2011
  • M: dolnośląskie
« Odpowiedź #3 dnia: 15.09.2017 o 16:27 »
Mój pies żre wszystkie plastikowe części samochodowe  :M
Obgryzione mam klamki, ramki lamp, wyżarte gumy otwierania bagażnika,
nadgryzione lusterka i maskę .....
Oczywiście nigdy przy nas nie rusza

Offline chochol1980

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 16.09.2017 o 16:04 »
Już się zastanawiałem nad kupnem obroży elektrycznej ale to już w ostateczności. Może miał ktoś podobny problem

Offline quechua

• Forumowicz
  • *
  • : 17.12.2015
« Odpowiedź #5 dnia: 17.09.2017 o 14:27 »
Zamiast rozważać użycie obroży elektrycznej, proponuję następujący program działań:

1. Po pierwsze, zapewnienie psu odpowiedniej ilości zajęć z człowiekiem: trzy spacery dziennie, w tym jeden powyżej 1 godz., w połączeniu z nauką i doskonaleniem komend; nauka komend przez kształtowanie (zajmie psa nie tylko fizycznie, ale też umysłowo); świetnie sprawdzą się różnego rodzaju zabawy węchowe; zabawa z przewodnikiem np. w przeciąganie (w połączeniu z komendami "puść" i "weź" zapewni też dobre ćwiczenie z samokontroli.

2. Zaopatrzenie się w klatkę i solidne przeprowadzenie treningu klatkowego (np. tak, jak opisano to tutaj: http://alaodjazza.pl/trening-klatkowy/

3. Po spacerze i kiedy nie ćwiczycie posłuszeństwa w domu i nie bawicie się razem z psem pies odpoczywa w domu w klateczce.

Jak zapewnisz psu dość zajęcia z człowiekiem (owczarek to pies stworzony do pracy z człowiekiem; jak musi się zajmować sam sobą, to różne dziwne rzeczy będzie wymyślał) i nauczysz go w pozostałym czasie odpoczywać np. w klateczce, to po pierwsze, zniknie problem skakania na drzwi, a po drugie, pies się ogólnie wyciszy da ujście swojej energii poprzez aktywność fizyczną i umysłową, i będzie też miał wystarczającą ilość odpoczynku. Nie ma powodu, żeby dorosły pies ciągle kręcił się pomiędzy domem a ogrodem. Aktywność z Tobą, a potem odpoczynek.

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #5 dnia: 17.09.2017 o 14:27 »

Offline Timba

• Forumowicz
  • *
  • : 08.11.2013
  • M: Kraków
« Odpowiedź #6 dnia: 22.09.2017 o 17:05 »
Psu się ewidentnie nudzi - chce być na zewnątrz, ale z człowiekiem. Weź zabawki i smaki, ćwicz podstawowe komendy, aportowanie, szukanie zabawek - pies zmęczony umysłowo pójdzie spać :) Poza tym watro nauczyć warowania przy drzwiach (najpierw zamkniętych potem otwartych i wychodzenia tylko za pozwoleniem. Pies przestanie się tak "jarać" drzwiami.

Offline OlciaD001

• Forumowicz
  • *
  • : 27.09.2017
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #7 dnia: 27.09.2017 o 15:44 »
Ja również zamiast obroży elektrycznej proponuję psu więcej ruchu. A jeśli zapewnienie psu ruchu jest niemożliwe to po co w ogóle posiadać psa? Dla ozdoby? Niespokojnym dzieciom też zakłada się elektryczne obroże? Zapewniam, że wystarczy zapewnić psu jakąkolwiek aktywność i od razu będzie widać poprawę.

Offline quechua

• Forumowicz
  • *
  • : 17.12.2015
« Odpowiedź #8 dnia: 28.09.2017 o 20:31 »
Tylko pewnie lepiej się tu sprawdzi nie sama aktywność fizyczna, ale także umysłowa - nauka komend poprzez nagradzanie, zabawy węchowe, zabawy z piłką czy szarpakiem połączone z ćwiczeniami z samokontroli, itp.

Offline chochol1980

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 01.10.2017 o 14:34 »
Dziękuję za wskazówki napewno z nich skorzystam.