Autor Wątek: ON, OE i las  (Przeczytany 189 razy)

Offline joanna3491

• Owczarkarz
  • **
  • : 28.07.2015
  • M: Oleśnica/Wrocław
  • TRISS
ON, OE i las
« dnia: 12.10.2017 o 09:50 »
Hej.
Czy mozesz opisac jak postepowac z taka obrożą gdy pies goni sarny ?

Offline NEOTOLA

• Owczarkarz
  • **
  • : 21.12.2014
  • M: CHOJĘCIN
Odp: ON, OE i las
« Odpowiedź #1 dnia: 12.10.2017 o 10:00 »
pies musi być nauczony przywołania i wiedzieć jak to wykonać bez jakichkolwiek odstępstw kiedy pies widzi coś i zaczyna biec za tym to wiadomo wołamy go, pies MUSI W UŁAMKU SEKUNDY ZAWRÓCIĆ W NASZĄ STRONĘ I BYĆ NA NAS SKUPIONY A NIE NA INNYCH RZECZACH, jeśli nie obróci się od razu po przywołaniu używamy ale też W UŁAMKU SEKUNDY OBROŻY I NIE MA NAWET 2 SEKUND NA NASZE ZASTANAWIANIE TRZEBA MIEĆ TO OPANOWANE ŻE W UŁAMKU SEKUNDY MUSI BYĆ NASZA REAKCJA.

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #1 dnia: 12.10.2017 o 10:00 »
Psy 728x90

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • : 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #2 dnia: 12.10.2017 o 10:06 »
Hej.
Czy mozesz opisac jak postepowac z taka obrożą gdy pies goni sarny ?

Asiu,psa w lesie nie spuszczaj ze smyczy czy linki,prawo tego zabrania to raz,sarna może byc zaciążona,jesli to wiosna,albo z małym przy boku,pomyśl,co sie stanie,gdy pies ją dogoni...Dwa,leśniczy nie ma prawa odstrzelić psa po lesie biegającego luzem :'( ...ale jak w życiu bywa same wiemy.Po trzecie...sama mam psa u którego instynkt łowiecki jest mocno rozbudowany,nad tym trzeba pracować,ale...nie sądzę ze da się wyeliminować,pewne rzeczy u naszych psów musimy zaakceptować...Dlatego ja zawsze mam psa w lesie na lince,a po treningu dopracowałam się takiego efektu,ze gdy sarny zobaczy...staje i patrzy...I to mi wystarcza. :)