Autor Wątek: Zico - pies, który dostał szansę na lepszą przyszłość, szuka Domu  (Przeczytany 652 razy)

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • : 16.03.2006
  • M: PL/CZ
https://www.facebook.com/events/990594594414924/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

Ma 3 lata. Chudy, skołtuniona sierść, smutne oczy. Jego dotychczasowe życie można zamknąć w trzech słowach: kojec, buda i samotność, która dla psa o predyspozycjach owczarka jest prawdziwym koszmarem. Nie zajmowano się nim i nie kochano. Po prostu był, tak jak kołek w płocie czy inny element otoczenia ...
Oddano go bez żalu. Trafił pod opiekę Fundacji Koty z Grochowa https://www.facebook.com/pg/kotyzgrochowa/about/?ref=page_internal, która z wiadomych względów nie ma doświadczenia w adopcjach owczarków. Skontaktowała się z nami w jego sprawie Natalia Marciniak i poprosiła o pomoc. Nie mogliśmy odmówić...

skarpeta owczarkowa:

Zabraliśmy go do weterynarza. Okazało się, że ma sporą niedowagę, waży niespełna 28 kg :( W dodatku jest obustronnym wnętrem, a jądra prawdopodobnie są w jamie brzusznej :( Zrobiliśmy mu morfologię i biochemię. Wyniki biochemii w normie, ale ma podwyższoną hemoglobinę oraz parametry MCHC i MCH. Z powodu niedowagi nie został na razie zaszczepiony ani odrobaczony. W gabinecie był był bardzo grzeczny i spokojnie znosił wszystkie zabiegi

Nazwaliśmy go Zico. Ma 3 lata, ale jego życie, prawdziwe życie tak naprawdę zacznie się dopiero teraz. Jest fantastycznym psem, kontaktowym, łagodnym i przyjaźnie nastawionym zarówno do ludzi jak i zwierząt. Odkarmimy go i jeśli ładnie przybierze na wadze wspólnie z weterynarzami rozważymy usunięcie jąder z jamy brzusznej (pozostawienie ich stwarza ryzyko nowotworzenia). A potem będziemy szukać Zico wspaniałego domu, w którym będzie kochany i traktowany jak przyjaciel i członek rodziny

:(

w sprawie Zico można się też kontaktować z DONnką ze skarpety owczarkowej....

Zico potrzebuje też karmy... !

Zico powinien przybrać na wadze (waży niespełna 28 kg :( ) Jeśli ktoś chciałby kupić mu dobrą, wysokokaloryczną karmę suchą np. http://www.bitiba.pl/shop/karma_dla_psa/sucha_karma_dla_psa/fitmin/234335/551006 lub puszki np. Animondy GranCarno, to bylibyśmy bardzo wdzięczni

Numer telefonu do kontaktu ws. adopcji - 575 661 016

Offline DONnka

• Owczarkarz
  • **
  • : 07.03.2011
  • M: Śląsk
Kamila_, dzięki serdeczne za wątek :)
Wstaw może do posta mój numer telefonu do kontaktu ws. adopcji - 575 661 016

Forum Owczarek.pl

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • : 16.03.2006
  • M: PL/CZ
ja już bez uprawnień, ale na pewno któryś moderator wstawi numer kontaktowy  :-[ bardzo proszę

Przepiękny pies...

Offline MLoka

• Owczarkarz
  • **
  • : 31.01.2014
  • M: Dolny Śląsk
  • Magda i Loka
    • PSP_Loka
Jakie cudo  :-[

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • : 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
Hmm..a moze parka?Madzia????? :-[ >:<

Offline MLoka

• Owczarkarz
  • **
  • Magda i Loka
    • PSP_Loka
Hmm..a moze parka?Madzia????? :-[ >:<

Wiesz, że ja chętnie... marzenie  **> ale.... nie jest łatwo, moja połówka nawet słuchać nie chce  :M :M 

Forum Owczarek.pl

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • : 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
Hmm..a moze parka?Madzia? ??? ? :-[ >:<

Wiesz, że ja chętnie... marzenie  **> ale.... nie jest łatwo, moja połówka nawet słuchać nie chce  :M :M
Wiem...mam to samo..niestety. :'( >:( A wróble nam tu ćwierkają ze Ziko ma podobno dom **> ...będzie zagraniczny chłopak!Upsss...pochwalilam sie,ale tu skromne grono,nikt nic nie widział,nie słyszał,prawda! ;) A o reszcie dziewczyny napiszą! >:<

Offline MLoka

• Owczarkarz
  • **
  • Magda i Loka
    • PSP_Loka
Bardzo się cieszę, oby chłopak jak najprędzej do kochającego domku trafił  **>
Ja się w nim zakochałam od razu i czuję, że by świetnie do nas pasował, zauroczył mnie  :-[ byliby pięknym duetem z Loką  (::) ale.... nie da się niestety przytoczyć tych słów jakie usłyszałam drążąc temat  >:( :(

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
  • : 30.10.2016
  • M: Katowice
Super wiadomości  >:< Czekamy na szczegóły :D

Offline DONnka

• Owczarkarz
  • **
  • : 07.03.2011
  • M: Śląsk
Domek dla Zico niestety nie wypalił  :(
Chłopakowi znudziła się początkowa komitywa z kotami  ::)
Nie mogliśmy ryzykować, bo w potencjalnym domku są aż 3 koty
Na czwartek, czyli jutro Zico ma umówiony zabieg, więc kciuki i dobre myśli bardzo wskazane [tak] [tak] [tak]

A to link do filmiku z Zico w roli głównej  ;)
https://www.dropbox.com/s/6oyg5qei1eavxq7/21812128_147035105899639_1925573953514897408_n.mp4?dl=0

Koty "znielubił", ale z psami na szczęście nadal jest za pan brat  ;)

« Ostatnia zmiana: 19.10.2017 o 02:58 wysłana przez DONnka »

Offline MLoka

• Owczarkarz
  • **
  • Magda i Loka
    • PSP_Loka
I jak tam ten piękniś po zabiegu?
Cholera on jest taki cudny, że aż niemożliwe, że nie ma swojego człowieka  :(

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
  • : 30.10.2016
  • M: Katowice
Szkoda mordeczki :( Mam nadzieję ,że wszystko w porządku i Ziko wraca powoli do zdróweczka  >:<
Oby znalazł swój kochany domek  >:<