Autor Wątek: Owczarek niemiecki-marzenie.  (Przeczytany 332 razy)

Offline Dymion

• Forumowicz
  • *
  • : 31.12.2017
  • M: Wadowice
Owczarek niemiecki-marzenie.
« dnia: 31.12.2017 o 15:40 »
Witam, będę wdzięczny jak doradzicie. Jestem szczęśliwym posiadaczem nie dużego kundelka, jest świetny. Z racji mieszkaniowych pies mieszka w kojcu niestety :/mieszkam na wsi, aby pies miał ruch i zabawę chodzimy codzienne 1-2 godzinne spacery gdzie biega luzem, pozostała część dnia spędza w swoim kojcu, gdzie ma kilka zabawek ale jednak.W miarę możliwości czasowych rzucamy patykiem koło domu. Kilka razy w roku jezdzimy na kilkunasto kilometrowe wyprawy na orientacje . W przyszłości marzy mi się owczarek niemiecki długowłosy, mam świra na punkcie tej rasy. I tu moje pytanie , czy posiadanie ONka na podobnych warunkach jak moje było by ,,dobre" dla psa ? Bardzo proszę o komentarze co sądzicie na ten temat. Pzdr

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • : 21.03.2015
  • M: Szczecin
Odp: Owczarek niemiecki-marzenie.
« Odpowiedź #1 dnia: 31.12.2017 o 16:22 »
nie będą dobre dla onka. twój pies na cały dzień wychodzi na godzinę lub dwie na całą dobę i resztę czasu czyli 23 godziny albo 22 godziny siedzi w kojcu ? dobrze zrozumiałam twój post ?

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #1 dnia: 31.12.2017 o 16:22 »

Offline zapm

• Owczarkarz
  • **
  • : 26.06.2015
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #2 dnia: 31.12.2017 o 16:36 »
Ja też nie mam możliwości na spacery dłuższe niż 1-2 h dziennie. Tak jak Ty popołudniami staram się porzucać psiakowi frisbee koło domu. Za potrzebą wychodzi do ogrodu kiedy chce i potem to sprzątem kilka razy w tyg. Różnica fundamentalna jest jednak taka, że pies mieszka ze mną w domu.  Onki to pieski nastawione na przebywanie i współpracę z człowiekiem. Jeżeli byłbyś w stanie to zapewnić to będzie ok ! [tak] Oczywiście kojec wchodzi do gry, gdy na przykład wychodzisz do pracy na 8-10h. Pozdrawiam  :)

Offline Nanami

• Pasterz
  • : 26.08.2003
  • M: Olkusz
« Odpowiedź #3 dnia: 31.12.2017 o 16:37 »
Część owczarków bytuje w takich warunkach i jakoś to znosi, a część sobie nie radzi z tym (bo jednak owczarek został stworzony do pracy, do bycia przy człowieku, do robienia czegoś...), że zaczyna objawiać stereotypie - jedną z niepokojąco często występujących jest gonienie własnego ogona. Nigdy nie wiesz na którego z nich trafisz... generalnie są to słabe warunki dla większości psów, być może odnajdzie się w nich pies niezależny, o małej potrzebie ruchu i kontaktu z człowiekiem, pod warunkiem zapewnienia mu codziennych spacerów i szkolenia.

Ale owczarek niemiecki - nie za bardzo. Jeśli chcesz spełnić swoje marzenie, to jednak musisz zacząć od próby poprawy warunków, jakie możesz przyszłemu psu zapewnić (dużo szkolenia codziennie, swobodny kontakt, podwórko tylko jako wygodny dodatek).
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Dymion

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 11.01.2018 o 23:30 »
Pies będzie miał możliwość biegać po ogrodzie , tylko w czasie mojej nie obecności tzn ok 9 h jak jestem w pracy siedzial by w kojcu.  Z moim obecnym psiakiem chodzimy min na jeden spacer , jeśli mam możliwość wychodzimy znowu :)

Offline ola74

• Owczarkarz
  • **
  • : 29.12.2015
  • M: małopolska
« Odpowiedź #5 dnia: 12.01.2018 o 12:46 »
tak jak Ci wszyscy piszą, przeanalizuj ile czasu możesz poświęcić psu. Ja się długo przygotowywałam na przyjęcie mojej Foxi, a i tak inaczej to sobie wyobrażałam ;). Ale moje marzenie spełniłam ;)
U nas wygląda to tak: 6 do 6:40 codziennie spacer, 7:15 do 15:40 - duży osłonięty kojec z ciepłą budą, wracamy z pracy i  potem do rana cały czas z nami: spacery, zabawa, nocowanie w domu. Przez pierwszy rok jeździliśmy regularnie na szkolenia, teraz rzadziej, sami utrwalamy. Poza tym teraz to widze jak owczarki są wrażliwe, alergiczne, wiele ma dysplazje. Nasza mimo szkoleń, naszego czasu jest troche nadpobudliwa, do tego ma problemy z przewodem pokarmowym (mało która karma jej służy), zatykaja jej się gruczoły okołoodbytowe i co miesiąc do weta pędzimy. Poza tym wakacje  pod palmą odpadają ;'). To kochane psy i sobie poradzisz tylko dobrze przemyśl i zdaj sobie sprawe, ze z wielu rzeczy zrezygnujesz ale plusów jest tez mnóstwo :)
Wydatki tez spore na pieska idą oj spore :)
Twoja decyzja, masz argumenty za i przeciw!

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #5 dnia: 12.01.2018 o 12:46 »

Offline vom Lienfelde FCI

• Hodowca
  • **
  • : 16.03.2014
  • M: Liniewo
  • Użytkownik
  • Hod: vom Lienfelde FCI
« Odpowiedź #6 dnia: 12.01.2018 o 16:22 »
Witam, będę wdzięczny jak doradzicie. Jestem szczęśliwym posiadaczem nie dużego kundelka, jest świetny. Z racji mieszkaniowych pies mieszka w kojcu niestety :/mieszkam na wsi, aby pies miał ruch i zabawę chodzimy codzienne 1-2 godzinne spacery gdzie biega luzem, pozostała część dnia spędza w swoim kojcu, gdzie ma kilka zabawek ale jednak.W miarę możliwości czasowych rzucamy patykiem koło domu. Kilka razy w roku jezdzimy na kilkunasto kilometrowe wyprawy na orientacje . W przyszłości marzy mi się owczarek niemiecki długowłosy, mam świra na punkcie tej rasy. I tu moje pytanie , czy posiadanie ONka na podobnych warunkach jak moje było by ,,dobre" dla psa ? Bardzo proszę o komentarze co sądzicie na ten temat. Pzdr

Widzisz, Ty masz świra na punkcie tej rasy a ta oto właśnie rasa ma świra na punkcie samotności.
Wiem że obojętnie jak Ci tu doradzą,  to i tak postawisz na swoim.
Także współczuje Twoim psom.

Offline Dymion

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 12.01.2018 o 16:39 »
Mój też ma duży osłonięty kojec i 2 budy do wyboru :) wakacje , albo nie jeździmy albo pies z nami :)

Offline pauka1993

• Owczarkarz
  • **
  • : 02.05.2016
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #8 dnia: 12.01.2018 o 21:27 »
ONki to ludzkie przydupasy, to psy które potrzebują człowieka i pracy z nim. Nie ogrodu, nie psich kumpli, nie super kojca. Jeden spacer w ciągu dnia, i rzucanie patyka od czasu do czasu, nie wystarczy.
U nas wygląda to tak: 4.00 - 6.00 jesteśmy na szkoleniu(posłuszeństwo, tropienie itp.), potem idę do pracy i pies jest sam 9h. Kiedy wracam jest długi spacer( ok.3 godzin), z komendami, sztuczkami, aportowaniem piłki, czasem rower, czasem rolki, chodzimy na spacero-treningi na miasto, kiedy jest ciepło idziemy nad wodę pływać, do tego w weekendy mamy grupowe treningi OBI, w miesiącu jeździmy na szkolenia z pasienia owiec czy IPO. Do tego mieszkamy w bloku więc pies jest cały czas obok, nawet kiedy ma możliwość biegania po działce czy ogrodzie(w domu znajomych), to woli leżeć obok. Wieczorami w czasie karmienia czasami robimy jakieś sztuczki, fitpaws czy zabawy węchowe lub dłubiemy jakieś szczegóły z OBI. Wieczorem ok 22 idziemy na godzinny spacer. 

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • : 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #9 dnia: 13.01.2018 o 15:30 »
Mój też ma duży osłonięty kojec i 2 budy do wyboru :) wakacje , albo nie jeździmy albo pies z nami :)

Moi znajomi mają inną metodę, bo nie wszędzie da się zabrać psa wiadomo a chciałoby sie pozwiedzać. Maja zaprzyjaźnione osoby które na czas wyjazdu właścicieli wprowadzają się do nich na tydzień czy dwa. Oczywiście osoby znane psu już wcześniej.   

Offline Dymion

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 13.01.2018 o 21:16 »
Tez kilka razy tak robiłem :) to jak sądzicie, żeby nie krzywdzić zwierzaka , proponujecie jakoms inna rasę która lepiej zniesie warunki jakie proponuje?  Kocham psy i nie chciał bym kiedyś zostać bez psiego przyjaciela , ale niestety na obecną chwilę nie jestem w stanie wprowadzić wszystkich zmian o których piszecie. Pozdrawiam