Autor Wątek: Stella - czy zaczęła życie pod dobrą gwiazdą?  (Przeczytany 232 razy)

Offline dor_cia

• Owczarkarz
  • **
  • : 13.06.2013
  • M: Żelechów
Dzięki determinacji kilku Owczarkolubek, Stella opuściła w piątek schronisko o złej sławie :( nie mogłyśmy pozwolić, żeby siedziała w nim i marniała w oczach.
To przemiła sunia, bardzo pozytywnie reaguje na ludzi i na inne zwierzęta. Obecnie przebywa w hoteliku pod Warszawą. W sobotę miałam przyjemność ją poznać i pospacerować po lesie  :) szybko się uczy, w miarę dobrze chodzi się na smyczy, choć w drodze powrotnej ciągnęła jak parowóz  ;) w samochodzie zachowuje się jakby jeździła nim codziennie  [tak]
W poniedziałek zabrałam Stellę na przegląd do weterynarza. Spokojnie znosiła wszystko co lekarz robił, nawet przez chwilkę nie pokazała zniecierpliwienia ani rozdrażnienia a byłyśmy tam prawie godzinę. Nawet grzecznie poczekała na zakończenie buchalterii medycznej. Ogólny stan zdrowia jest ok, serce zdrowe, stawy i kręgosłup też. Na skórze ma ranę prawdopodobnie po pękniętym kaszaku. Martwi nas widoczna przepuklina na podbrzuszu. Zrobiliśmy pełną diagnostykę krwi, morfologia i biochemia w normie jedynie podwyższony poziom eozynofili a w związku z tym musimy przebadać kał. Jest również zalecenie suplementacji hormon tarczycy, bo wyszedł za niski poziom T4 i w związku z tym dostaje Euthyrox N200. Stella waży 41 kg. Kawał baby z niej ;)
W przyszłym tygodniu planujemy sterylizację i zaczniemy szukać domku dla Gwiazdy :) Zgłoszę Stellę do Skarpety Owczarkowej i poproszę o opłacenie zabiegu. Mam nadzieję, że Rada Skarpetowa pozytywnie zaopiniuje moją prośbę  >:< Dotychczasowe rachunki ( 660 zł ) są uregulowane przez osoby prywatne, nie prowadziłyśmy nigdzie żadnej zbiórki ale na sterylkę niestety nie mamy pieniędzy  :(
Oto (jeszcze smutna) Stella

Offline anawa

• Owczarkarz
  • **
  • : 10.10.2012
  • M: mazowieckie
  • Paco
    • Paco
Odp: Stella - czy zaczęła życie pod dobrą gwiazdą?
« Odpowiedź #1 dnia: 12.01.2018 o 12:40 »
Dorota, Ty masz takie znajomości a ja o tym nic nie wiem ?!?!?!
Piękna ta Stella...

Forum Owczarek.pl

« Odpowiedź #1 dnia: 12.01.2018 o 12:40 »

Offline dor_cia

• Owczarkarz
  • **
  • : 13.06.2013
  • M: Żelechów
« Odpowiedź #2 dnia: 12.01.2018 o 14:03 »
Dorota, Ty masz takie znajomości a ja o tym nic nie wiem ?!?!?!
Piękna ta Stella...

No widzisz, rzadko rozmawiamy, jeszcze rzadziej się widzimy :( to nie jesteś na bieżąco  ;) 
A Stella jest śliczna i prawie idealna, prawie bo jeszcze wszystkiego o niej nie wiemy. Przez tydzień nie było z nią żadnego kłopotu, przynajmniej nic mi "hotelik" nie zameldował  ;) z psami zapoznała się bez zgrzytu, to najważniejsze  [tak] fizis i psyche w porządku i do tego urodziwa  :)) czego chcieć więcej  :)

Offline anawa

• Owczarkarz
  • **
  • : 10.10.2012
  • M: mazowieckie
  • Paco
    • Paco
« Odpowiedź #3 dnia: 16.01.2018 o 10:25 »

No widzisz, rzadko rozmawiamy, jeszcze rzadziej się widzimy :( to nie jesteś na bieżąco  ;) 

To trzeba to zmienić :)

Offline DONnka

• Owczarkarz
  • **
  • : 07.03.2011
  • M: Śląsk
« Odpowiedź #4 dnia: 16.01.2018 o 23:28 »
Trzymam kciuki za Stellę  [tak]
Wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej  [tak]
Po sterylce, którą mam nadzieję dofinansuje Skarpeta Owczarkowa, będziemy intensywnie ją ogłaszać :)
Z taką "fizis i psyche" na pewno skradnie komuś serducho  ;)