Autor Wątek: lek na rozwolnienie  (Przeczytany 696 razy)

Offline Kasiunia

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 31.05.2002
  • M: Warszawa
lek na rozwolnienie
« dnia: 03.11.2002 o 15:05 »

znacie jakieś skuteczne leki na psie rozwolnienie?...węgiel/ jak tak to jak aplikować

A, jakich "potraw" wystrzegać sie by psiak ni9e musiał borykać sie z takimi "przyjemnościami"?

Kasia z Gają w tle...
A TU ZOBACZYSZ GAJKĘ

GG:4491888

Offline Tiger

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 27.06.2002
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #1 dnia: 03.11.2002 o 15:54 »

Do dostania w większości aptek: Nifuroksazyd lub Salotanal.

Co do potraw, jest to sprawa tak indywidualna, że ciężko mi cokolwiek powiedzieć. 

Pozdrawiam

Tomek

Offline adams

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 15.10.2002
  • M: Białystok
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #2 dnia: 03.11.2002 o 16:00 »

a może to nie od karmy? mój Grek (3 miesiące) od kilku dni ma rozwolnienie - zaczęło się po wizycie u weta (2-gie szczepienie, następnego dnia odrobaczanie) - osobiście podejrzewam, że rozwolnienie powoduje preparat witaiminowy SALVIKOAL (prod. Bogena) - bo diety mu nie zmieniłem - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z podawaniem pieskowi w/w preparatu?

Adam, Kasia i Grek w galerii

Offline Kasia

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 01.05.2002
  • M: Poznań
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #3 dnia: 03.11.2002 o 17:29 »

Witam,z własnego doświadczenia i moich ON mogę Tobie powiedzieć,że preparat SALVIKAL (nie neguję tego,że jest zły)niezbyt chętnie psy jadły.Jak dosypałam go do jedzenia,to je po prostu zostawiały pomimo tego,że były głodne.Zresztą nie jest to tylko moja opinia,ale także zaprzyjaznionych hodowców różnych ras.

Pozdrawiam

Kasia&   Wiking i  Enja

GG 3907879

Offline maria&wilq

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 02.09.2002
  • M: Wrocław
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #4 dnia: 03.11.2002 o 18:30 »
nifuroksazyd jest dobry, ale niestety jest na receptę! a co do jedzenia, to przede wszystkim nie wolno gwałtownie zmieniać pokarmu. psa przyzwyczaja się do nowej karmy przez ok 2 tygodnie mieszając starą z nową, bo inaczej - masakra!!( wiem z doświadczenia!)
pozdrawiam, Maria&Amq

Offline Kasia&Brys

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 30.10.2002
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #5 dnia: 03.11.2002 o 20:45 »

Z rozwolnieniami, to mam niestety duze doswiadczenia dzieki Brysiowi :( Ogolnie to sprzyjac im moze kazda nagla a diametralna zmiana karmy, zarcie za tluste, mleko, jogurt, bialy ser (ten nabial nie musi, ale moze, kazdy sobie sam sprawdzi, jak to na jego ONa dziala).

Co do lekow powstrzymujacych, to radzilabym na wlasna reke zatrzymywac rozwolnienie dopiero jak juz bardzo dobrze znamy naszego psa i z obserwacji jestesmy na 100 proc. pewni, ze nic powaznego naszemu psu poza drobna niestrawnoscia nie dolega. Tj: pies ma normalny apetyt i normalnie pije wode, ma dobry nastroj tak jak zwykle i chetnie sie bawi, w kale nie ma nitek czy plamek krwi, pies nie wymiotuje, ma normalna temperature.

Ja wtedy uzywam 2 tabletek wegla lekarskiego albo czubata lyzke suszonych jagod zalewam wrzatkiem, zaparzam, studze i takim wywarem poje psa - drobnymi porcjami wlewanymi w ”kieszonke” fafli ma wybic w sumie szklanke przez caly dzien. No i oczywiscie jednodniowa glodowka.

Wg. moejgo weta silniejszych srodkow na wlasna reke nie nalezy podawac. Jesli to jest zwykla, niegrozna niestrawnosc, to te lekkie, niemal naturalne srodki pomoga. Jesli nie pomoga - to nalezy biec do weta (albo jesli pies ma jakis z objawow wyzej opisanych). Bo rozwolnienie wystepuje przy bardzo wielu groznych chorobach i co z tego, ze leczymy mu biegunke, jak pies ma np. jakas grozna wirusowke?

Tyle moje doswiadczenia :)

Kasia&Brys

Offline Kasia&Brys

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 30.10.2002
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #6 dnia: 03.11.2002 o 20:53 »
Tj. z tymi jagodami to czubata LYZECZKE - taka do herbaty :))
Kasia&Brys

Offline KATARZYNA

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 20.08.2002
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #7 dnia: 03.11.2002 o 21:08 »
Ja - sprawdziłam na swoim polecam Nifuroksazyl ale tylko 1/2 łyżeczki od herbaty.Psy bardzo to chętnie jedzą ( jako zawiesinę) ponieważ pachnie bananami i jest słodkie. Lek ten jest przygotowany dla dzieci, jest więc łagodny. Jeżeli chodzi o jedzenie - to ja napewno spróbowałabym psa przegłodzić jeden dzień. Dla lekkiego zapełnienia żołądka - skibka suchego chleba (a jeszcze będzie pies miał zajęcie). Jednak w przypadku gdy rozwolnienie trwa już 3 dzień chyba poleciałabym prosto dom weterynarza - szczeniaki łatwo się odwadniają. Ale  najpierw - głodówka. Mimo,że serce się kraje.

Offline Gochna

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 13.09.2002
  • M: Kraków
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #8 dnia: 03.11.2002 o 21:28 »

Wydaje mi się że możnaby jeszcze ryz - tak tradycyjnie, jeśli oczywiście On nie jest przyzwyczajony do gotowanego jedzenia na ryżu. Sa dzieciace kleiki błyskawiczne, które mozna zrobic także na wodzie. Nie raz stosowałam u poprzedniego psa. Gorzka herbata i faktycznie jagody. - ale czasem działają za mocno. Mitrze przytrafiała sie juz parę razy biegunka, ale zawsze przy tabletkach na odrobaczenie. Dwa dni i samo przechodzi - tyle że w tym czasie nalezy podawać jedzenia, które nie może być tłuste lub kwaśne np. jabłko - bo biegunka sie potęguje. Trzeba sobie zapamiętac że surowe jabłko działa rozluźniająco a gotowane wstrzymująco. Więc kleik dziecięcy z rozgotowanym jabłkiem powinien pomóc. ( a przynajmniej to nie jest takie paskundne jak węgiel chociaż może nieco mniej efektywne)

Zgadzam sie jednak ze przy biegunce dłużej niż 3 dni to tylko wet.

gg2310910

Offline Kasia

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 01.05.2002
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #9 dnia: 03.11.2002 o 22:10 »
Sorrki,ale nie tu miałam umieścić moją wypowiedz odnośnie SALVIKALU.
Kasia&   Wiking i  Enja

GG 3907879

Offline Czarna

• Owczarkarz
  • **
  • Rej: 16.05.2002
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #10 dnia: 03.11.2002 o 22:53 »
Ja zawsze podaje mojemu psu najzwyklejszy WĘGIEL z apteki. Daje mu 2 lub 3 tabletki (to zalezy do nasilenia biegunki). Jak to robie po prostu wkładam mu do gardła tak jak wet tabletki na odrobaczenie. I mój pies je połyka i po kłopocie, biegunka powinna ustapić, ale jeśli trwa kilka dni to poszłabym do weta. ale mnie nigdy się jeszcze nie zdazyło żeby mojemu psu takie głupstwo nie przeszło......

Offline jola

• klubowicz do zadań specjalnych
  • Owczarkarz
  • **
  • Rej: 13.05.2002
lek na rozwolnienie
« Odpowiedź #11 dnia: 03.11.2002 o 23:11 »

ADAMS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tylko siemię lniane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

J & B pozdrawia Forumowiczów!