II Zawody Forumowiczów Owczarek.pl - Obedience kl. 0 i 1

10 lipca 2004 r w Laskach pod Warszawą odbyły się II zawody forumowiczów serwisu Owczarek.pl. Tym razem zawodnicy zmagali się z regulaminem Obedience kl 0 i 1.

W słoneczne południe na teren ośrodka Sportowego Klubu Agility "FORT" w Warszawie zjechali się miłośnicy aktywnego spędzania czasu ze swoimi owczarkami niemieckimi.Forumowicze już po raz drugi postanowili sprawdzić swoje wysiłki nie tylko w sieci. Licznie przybyli z całej Polski: Gdańska, Białegostoku, Poznania, Krakowa, Wrocławia. Trzeba przyznać, że impreza ta wisiała już na włosku i jedynie duże zaangażowanie i wiara Joli sprawiła, że zawody stały się rzeczywistością. I tym razem sprawdziło się powiedzenie "gdzie diabeł nie może, tam Jolę pośle".

Do zawodów przystąpiło 16 par - człowiek+pies, które pod czujnym okiem sędziego - Magdy Urban z Poznania - doświadczonej zawodniczki, która interesuje sie od 2 lat obedience, uczestniczyla w seminarium w Paryżu poświęconym tej dyscyplinie, ma kontakty z zawodnikami w Europie, a takze brala udzial w tworzeniu polskich regulaminow obedience,w sumie oceniła 23 występy n anaszych zawodach-wszyscy starali się wypaść jak najlepiej pomimo gorąca. I tak jak było to w zeszłym roku, w kilku przypadkach psom lepiej wychodziły ćwiczenia niż przewodnikom. Jednak należy przyznać, że na każdym kroku widać było znaczne postępy i pracę przewodników - nie zmarnowali roku. Brawo!

Uczestnicy zawodów zostali przydzieleni do trzech klas: "0-amatorska" - dla osób, które na własną rękę szkoliły psy, "0-zaawansowana" - dla osób szkolących psy pod okiem instruktorów, oraz "klasa 1" - dla zawodowców oraz zawodników z klasy "0", które w swojej klasie zdobyły ocenę doskonałą.

Wyniki zawodów:
Klasa 0 - amatorska:
1. Grzegorz Wawrzyniak i Azja - 93 pkt (ocena doskonała) PUCHAR + złota odznaka
2. Basia Paciorkowska i Ronin - 85 pkt (ocena doskonała) srebrna odznaka
3. Grzegorz Czerwiński i Zora An-Dwor - 70,5 pkt(ocena bardzo dobra) brązowa odznaka
4. Kasia Stradzka i Max - 62 pkt (ocena dobra)
5. Agnieszka Bielecka i Juka - 54 pkt (bez oceny)

Klasa 0 - zaawansowana:
1. Tomek Michalczewski i Noris z Leśnego Potoku - 94 pkt (ocena doskonała) PUCHAR + złota odznaka
2. Magda Berdys i Finka Abakus (Wera) - 92 pkt (ocena doskonała) srebrna odznaka
2. Ewa Lewińska i Luksus Mundus Canis (Lucio) - 92 pkt (ocena doskonała) srebrna odznaka
3. Edyta Wieczorkowska i Bjorn Mega Charyzma (Drago) - 90,5 pkt (ocena doskonała) brazowa odznaka
3. Anna Madej i Triniti z Peletonu Skorpiona (Tora) - 90,5 pkt (ocena doskonała) brazowa odznaka
4. Ania Sarzyńska i Frodo - 89,5 pkt (ocena doskonała)
5. Maria Haduch i Ksenia Pajęcze Sieci - 84 pkt (ocena doskonała)
6. Edyta Jankowska i Karis - 70 pkt (ocena bardzo dobra)
7. Magdalena Siewczyńska-Konieczny i Czika - 41 pkt (bez oceny)

Skala punktów w klasie 0:
Minimum 80% 80 - 100,0 Doskonała
Minimum 70% 70 - 79,5 Bardzo dobra
Minimum 60% 60 - 69,5 Dobra

Wyniki klasy 1:
1. Anna Kuchlewska i Nazar - 174 pkt (ocena doskonała) PUCHAR+ złota odznaka
2. Basia Pawlik i Vux z Beroliny (Vortan) - 164 pkt (ocena doskonała) srebrna odznaka
3. Edyta Wieczorkowska i Bjorn Mega Charyzma (Drago) - 156 pkt (ocena bardzo dobra) brązowa odznaka
4. Tomek Michalczewski i Noris z Leśnego Potoku - 150 pkt (ocena bardzo dobra)
5. Ewa Lewińska i Luksus Mundus Canis (Lucio) - 149 pkt (ocena bardzo dobra)
6. Anna Madej i Triniti z Peletonu Skorpiona (Tora) - 139 pkt (dobra)
7. Ania Sarzyńska i Frodo - 131 pkt (dobra)
8. Maria Haduch i Ksenia Pajęcze Sieci - 115,5 pkt (bez oceny)
9. Grzegorz Wawrzyniak i Azja - 106 pkt (bez oceny)

Skala punktów w klasie 1:
Minimum 80% 160 - 200,0 Doskonała
Minimum 70% 140 - 159,5 Bardzo dobra
Minimum 60% 120 - 139,5 Dobra

Program zawodów przewidywał także konkurencje dodatkowe na SUPER ONKA I SUPER ONKĘ, lecz po 5 godzinach zawodnicy byli zbyt zmęczeni na dodatkowe popisy swoich milusińskich.

Zgodnie z tradycją, oprócz oficjalnej części zawodów, w przerwie między 0-ką a 1-ką , odbyły się wybory publiczności na najsympatyczniejszą parę - i w tym roku nagrodę zgarnęła Ania z Frodo. Puchar Publiczności ufundowała sama Maria Kuncewicz, prekursorka Obedience w Polsce, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

Nagroda sędziego za najbardziej entuzjastyczna prace, najbardziej pozytywny kontakt psa z wlaścicielem przypadła Drago z Edka13 - tu nagrodę postanowiła przyznać nasza sędzina ofiarując książkę "Najpierw wytresuj kurczaka"+kliker.

Dyplom dla największego pechowca otrzymali Ania z Frodo, za to ze przez chwilę byli zwycięzcą w swojej klasie

Dyplom dla najmłodszej uczestniczki otrzymała Zora.

Adminowe dyplomy uznania otrzymali: Basia Paciorkowska z Roninem, Tomek Michalczewski z Norisem oraz Anna Kuchlewska z Nazarem.

Po rozdaniu nagród, zawodnicy mogli omówić błędy i wypaczenia i ochłonąć z emocji przy kiełbasce z grilla:)

Całość imprezy odbyła się w sportowo-towarzyskim klimacie, co było zasługa niezwykłej atmosfery między uczestnikami, Cieszyła obecność zwłaszcza nowych zawodników, którzy spotkali sie z nami po raz pierwszy.Niecodzinne było także to ,że nawet Onki były sobie przyjazne i z wielką ochotą sprawiały niespodzianki swoim przewodnikom, pomimo ich zmęczenia.Pogoda dopisała, humory też- miejsce także nie było pozbawione swoistego uroku - padok , z 3 stron otoczony drzewami, na skraju Puszczy Kampinoskiej pozwalał na znalezienie odrobiny schronienia przed słońcem w lesie w czasie oczekiwania na start.

Galeria zdjęć z zawodówBez pomocy wielu osób zawody nasze nie miałyby charakteru sportowej rywalizacji dlatego pragniemy podziękować:

- Wam, Forumowicze-zawodnicy za zapał, chęć udziału w zmaganiach z dość niepopularnym dotąd w Polsce regulaminem Obedience

- Sędzinie Magdzie Urban za dystans i spokój w ocenie oraz cierpliwość w sesji pytań i odpowiedzi w ramach omówienia regulaminu przed zawodami

- Komisarzowi Ringu -Paulinie Rusiłowicz

-Sekretarzowi-Kasi Ostrowskiej

- osobom towarzyszącym, którzy pomagali w organizacji całości ringu

Szczególnie mocno jesteśmy wdzięczni Magdzie Ziólkowskiej z Klubu Agility "Fort" za udostępnienie terenu w Laskach, firmie Pet Service i panu Irkowi Jaśko za pomoc w organizacji stoiska, ufundowanie pucharków dla zwycięzców, nagrody w postaci karmy, drobnych upominków dla wszystkich uczestników oraz kuponów rabatowych dla Onkomaniaków.

W imieniu organizatorów dziękujemy Pani Marii Kuncewicz za przybycie , nadanie dobrego ducha imprezie i puchar dla ulubieńca Publiczności,

i Wam: Tomku-/Tiger/ za organizację grilla, Aniu/anka/ za przygotowanie formalności przed imprezą oraz pachołki, Aniu od Frodo za tabliczki, drewienka do aportu, Basiu za konsultacje stałego bywalcy psich zawodów , Marku za uwiecznienie wszystkiego na taśmie, Magdo/madlen/ i Szymonie, Kasiu i Pawle Stradza oraz Grzesiu za robienie fotek i umieszcenie ich w ekspressowym tempie na forum,

dziekujemy kierowcom-forumowiczom, którzy pomogli w transporcie na teren na dworzec/Agusia, Basia/, na kamping i wszystkim ,którzy choc palec dołożyli aby impreza się udała a nie zostali tu wymienieni.

Zosiu dziękujemy za płytki CD z materiałem szkoleniowym o Twojej miss-Raszce ufundowane przez Ciebie i Vortanów.

Grażynko, Gosiu wiemy ,że byłyście z nami "duchem".
Sponsorem zawodów była firma PetService:

Generalny Przedstawiciel i Importer w Polsce karm:


Plac udostępnił Sportowy Klub Agility "FORT"

Komentarze