Autor Wątek: Znaleziony młody pies w typie ON - Warszawa, PKP Płudy  (Przeczytany 1228 razy)

Offline ludmila

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 23.06.2016
  • M: Warszawa
Witam
W dniu 21.06.2016 przy stacji PKP Płudy na warszawskiej Białołęce udało mi się złapać dużego, młodego psa w typie owczarka niemieckiego.
Pies przebywał w tym miejscu od ok 2 dni.
Był bardzo nieufny do ludzi, ale zaglądał do zatrzymujących się samochodów.
Stan pieska w momencie znalezienia: mocno obniżony tył (biodra wyglądały na dysplazję), mnóstwo kleszczy, kołtuny, ale nie był bardzo wychudzony.

Mam nadzieję, że pies ma właściciela, który za nim tęski. Jednak sądząc po reakcji na samochody (zaglądanie do aut, żywa reakcja na dźwięk silnika), przypuszczam, że mógł być wyrzucony z auta.

Pies jest nieufny do nieznanych mu osób (spędziłam z nim kilka godzin zanim udało mi się go złapać). Jak już się do kogoś przekona jest bardzo spragniony kontaktu, przytula się, zaczepia, nie odstępuje na krok. Cierpliwie znosił wyjmowanie kleszczy, przemywanie oczu, a nawet grzebanie w misce w czasie gdy jadł. Dobrze reaguje na kobiety i starsze dzieci, na mężczyzn dopiero po chwili.

Nie zna komend, bał się zabawek.

Ponieważ mam już stadko zwierzaków, nie mogłam go zabrać do domu i niestety piesek trafił do schroniska
To kochany pies. Jeśli nie znajdzie się właściciel będę mu szukała domu, bo boję się, że w schronisku nikt o niego nie będzie pytał.
Pomóżcie, kochani, w szukaniu właścicieli lub nowego domku

Piesek jest w schronisku na Paluchu. Otrzymał numer 1167/16
Tel. do schroniska: 22 840 02 36, 22 686 15 79

Zdjęcia pieska:

jeśli zdjęcia będą niewidoczne - proszę o info - podeślę na maila