Autor Wątek: Dylemat odnośnie żywienia  (Przeczytany 717 razy)

Offline Ehem

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.12.2020
  • M: Polska
Dylemat odnośnie żywienia
« dnia: 10.01.2021 o 19:09 »
Cześć wszystkim,
Moja Brita, która ma 3 miesiące dostaje suchą karmę purizon jagnięcina. Gdy w kuchni przyrządzam jakieś mięso, to zaczyna szaleć, skacze na meble, szczeka i zastanawiam się czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem przejść na BARF. To co jej wsypię z suchej karmy to zje. Jak czasami dam jej porcję surowizny, to wciąga jak odkurzacz.
Czy można pozostać przy suchej karmie i od czasu do czasu wrzucić dla psiaka kawałek surowizny - wołowina, jakaś ryb, podroby?
Co z przekąsek dla psa? Przekąski są lepsze suszone czy surowe? Jakie polecacie dla szczeniaka?

Offline Barton_

• in statu nascendi
  • Pasterz
  • Data rej.: 18.04.2012
Odp: Dylemat odnośnie żywienia
« Odpowiedź #1 dnia: 13.01.2021 o 07:31 »
Nie łącz w krótkich odstępach czasu surowego z suchym. Odstęp powinien być kilkunastogodzinny z uwagi na sposób trawienia tych karm.

Offline wy_black_uy

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 17.01.2021
  • M: Łódź
« Odpowiedź #2 dnia: 23.01.2021 o 22:23 »
Myślę że bez sensu zakładać nowy wątek, ten jest bardzo podobny.

Pies za parę dni skończy 5 miesięcy. Aktualnie je suchą karmę Royal Canin German Shepherd Puppy. Tak, wiem, skład wygląda nieciekawie i planuje właśnie przejść na coś innego. Moje typy nad którymi myślę to:

1. Doctor Dog Junior (Jednobiałkowa wołowina bez zbóż i mączek)
2. Alpha Spirit The Only One Puppies
3. Simpsons 80/20 Puppy Mixed FISH&CHICKEN
4. ACANA HERITAGE Puppy Large Breed
5. Purizon Large Puppy

Pomimo średniego składu i różnych opinii co do Royala, to muszę przyznać, że i kupa i sierść wygląda bardzo dobrze. Może akurat mojemu psy podeszła.

Zmierzając do meritum. Pies obecnie je tylko suche i dostaję troszkę większą gramaturę niż zaleca producent. Mimo to żeberka można policzyć i kości na tyłku też się pokazują.
Zacząłem się zastanawiać, czy nie zrezygnować na przykład z porannej porcji suchej karmy i zastąpić ją na przykład puszką 400g ROCCO CLASSIC?
Z tego co widzę to Barton_ odradza mieszanie, co prawda mówi o BARFie a nie o puszce, ale to pewnie podobnie zadziała na brzuszek malucha.
Może ktoś mądrzejszy ode mnie podpowie coś w tej materii? Z góry dziękuję za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 23.01.2021 o 22:25 wysłana przez wy_black_uy »

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #3 dnia: 24.01.2021 o 07:46 »
według tych które wymieniłeś Acana i Simpsons wypadają ok  [tak]

Też nie widzę sensu mieszać żarcia, dotyczy to również puszek. Szczególnie takich z niższej i średniej półki gdzie skład to głownie podroby i odpady takiego typu jak wymiona, pyski, itp
Jakies dłuższe przerwy w podawaniu takich mieszanych posiłków nie powinny jakoś wpłynąc na układ trawienny, ale po co ryzykować sraczkami?  :D

Możesz całkowicie psa przerzucić na puszki, ale jakościowo lepsze. Bliżej im do barfa, ale są już na tyle zbilansowane że nie potrzebują suplementów i innych dodatków. Na pewno wyjdzie drożej

Offline wy_black_uy

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 24.01.2021 o 08:45 »
Możesz całkowicie psa przerzucić na puszki, ale jakościowo lepsze. Bliżej im do barfa, ale są już na tyle zbilansowane że nie potrzebują suplementów i innych dodatków. Na pewno wyjdzie drożej

Dzięki za podpowiedź w wyborze suchej :)

Rocco Classic podałem ze względu na to że ma fajny skład, no i jest polecana na Karmopedii - http://www.karmopedia.pl/rocco-classic-mokra-karma-dla-psow-puszka/
Nie wiem czy wspominając o puszkach z niskiej i średniej pułki miałaś ją na myśli?
Jeśli mogę Cię prosić to podaj jakieś nazwy dobrych i sprawdzonych puch, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam :)

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #5 dnia: 26.01.2021 o 13:46 »
rocco jak i wiele innych karm ma na 1 miejscu w skladzie podroby, tak na prawde nie wiemy ile tego mięsa tam jest. A powinno znaleźć się własnie na początku i być go najwięcej

Z innych polecanych dobrych mokrych karm pełnoporcjowych czy uzupełniających: Meatlove, Carnilove, Herrmanns, Alpha spirit

Offline wy_black_uy

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 29.01.2021 o 09:39 »
Bardzo dziękuję Kamila_ sprawdzę sobie te puchy i gdybym coś zmieniał to dam znać.
Na razie kupiliśmy tą suchą Acane Puppy Large Breed ale pies drugi dzien ma rozwolnienie. Za szybko by decydować o tym czy to ta karma bo dostaje jej troszke (Starej karmy 120g + Acany 30g), dosłownie pare ziarenek. Możliwe że jabłko tym razem "wpadło nie w te dziurkę" ;)

Offline wy_black_uy

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 11.02.2021 o 10:29 »
Kupiłem w końcu ACANA HERITAGE Puppy Large Breed. Okazuje się że pies jednak niechętnie ją je, prawie wcale. Myślę że może ryba mu nie podchodzić. Zastanawiam się nad inną karmą ponieważ i Acana i Simpson jest z rybką. Może ktoś cos polecić? Z tych co wymieniłem, lub coś innego sprawdzonego z dobrym składem? Z góry bardzo dziękuję.

Offline artw

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.03.2005
  • M: Rychwałd
« Odpowiedź #8 dnia: 11.02.2021 o 18:44 »
Wszystko zależy od budżetu. Ja bym polecił Akela (droga, ale skład ma bardzo dobry - petsexpert.pl) lub Bozita.

Offline Graba29

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 01.12.2017
  • M: Śląsk
« Odpowiedź #9 dnia: 12.02.2021 o 06:25 »
Moja bardzo wybredna Inka ze wszystkich testowanych przez nas suchych karm najchetniej je Wolf of wilderness. Co prawda mam psa doroslego, ale wersja puppy widzę, ze tez ma dobre opinie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Offline jacekmury1

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.10.2015
  • M: Katowice
« Odpowiedź #10 dnia: 15.02.2021 o 18:36 »
A ja mojemu sam gotuje.