Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pokaż swojego psa / Odp: Czandra - Janka Arkadia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maleńka dnia 17.06.2022 o 14:25 »
Czandruszka 14.06.2022 r. zakończyła swoje życie. Jak na chorego psiaka przeżyła nawet nasze zdrowe owczarki. Mimo, że nie wyobrażam sobie życia bez owczarka niemieckiego to chcę trochę odczekać. Dzieci muszą mi podrosnąć  bym miała czas dla nowego członka rodziny. Tymczasem pozostaje mi rozeznanie się w różnych hodowlach. Ale jak już pisałam, mam dużo czasu.
Jedne z ostatnich naszych, wspólnych zdjęć.
2
Zakup owczarka / Opinie o hodowli Azi poland
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dvvorniok96 dnia 13.06.2022 o 13:08 »
Witam,
Chce kupić owczarka niemieckiego długowłosego, długo rozglądałem się za różnymi hodowlami i w końcu wybór padł na azi poland. Jest ktoś na forum kto może.wystawic opinie na temat tej hodowli?
3
Zakup owczarka / Odp: prośba o opinię o hodowli i skojarzeniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MarzenaG dnia 27.05.2022 o 09:38 »
Dla behawiorystów większość psów z linii użytkowej to psy nadpobudliwe, agresywne itp., które trzeba leczyć środkami uspokajającymi (świeży przykład), podczas gdy dla mnie, szkoleniowca, to doskonały materiał do szkolenia.

Kto zalecał wzięcie szczenięcia w 9-tym tygodniu życia?
4
Pielęgnacja / Odp: Witaminy i coś na stawy.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Olcha dnia 22.05.2022 o 17:10 »
Nam polecono karmę suchą Josera - Seni Junior, idealna dla dużych ras do odchowu własnie. Wszystkie witaminy ma jakich piesek potrzebuje
5
Owczarek moim psem / Odp: Długość życia Naszych ONków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Inanna dnia 10.05.2022 o 00:02 »
 Hammer BRUNO Wilcze Gniazdo
1. Wiek ON: 8 lat 5 m-cy
2. Żyjący - : NIE
3. z papierami : z papierami -rodowód ZOND
4. Przebyte choroby- Spondyloza,zmarł na niewydolnosc nerek.Kastrowany
5. Żywienie -mieszane

LUCYNKA Wolf Gang
1. Wiek ON: 7 lat  m-cy
2. Żyjący - : NIE
3. z papierami: z papierami rodowód ZKwP
4. Przebyte choroby -nie chorowała,niespodziewanie pojawił sie grasiczak który zabił ją w 3 tygodnie
6
Pokaż swojego psa / Odp: Oso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez .Dorka. dnia 09.05.2022 o 09:34 »
Hejka Oso dostał już drugi zastrzyk  librela. Czy to coś daje hm. Nie wiem doopka się przewraca ale może efekty będą później. Po pierwszymzastrzyku była chwilowa poprawa. Wet mówi, że napewno będzie już lepiej . Za wczasu zapisaliśmy się na trzecią dawkę.  Czas pokaże.  Zdróweczka dla psiaczków
7
Zakup owczarka / Odp: prośba o opinię o hodowli i skojarzeniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gochadrozdek dnia 07.05.2022 o 12:50 »
Witam wszystkich. Ponieważ mowa o mojej hodowli to nie mogę pozostawić tego bez komentarza.
Pani Kasiu. Nieprawdą jest, że polecałam pozostanie suczki w hodowli dłużej.
Wszyscy co mnie znają, wiedzą, że mam zgoła inne podejście. Szczeniak jak najbardziej wg mnie powinien iść do nowego domu po odbiorze miotu, czyli mniej więcej po ukończeniu 7 tygodnia. Szczeniaki odsadzane są od matki w wieku 6 tygodni. To Państwo mieliście inne plany i dlatego też suczka była u mnie dłużej. Wiele osób było w hodowli na socjalu ze szczeniętami i nie było u żadnego szczeniaka sytuacji, żeby na nowo przybyłe osoby szczekał, czy też wykazywał jakąkolwiek lękowość.
Co do behawiorystów nie będę się wypowiadać, bo ja poleciłam Pani tylko jednego, ale nie behawiorystę tylko szkoleniowca.
Nie wiem jak inni "behawioryści" mogli mieć jakiekolwiek zdanie o psach z mojej hodowli, jeżeli w Olsztynie ani nawet w okolicy, nie ma ode mnie szczenięcia.
Jeżeli 6 miesięczne szczenię było pod opieką iluś "behawiorystów", tzn. że z żadnym nie przepracowało takiego czasu, po którym by można było pisać, że jest bądź nie problem. To nie jest praca na tydzień, czy miesiąc, ale najłatwiej powiedzieć, że to wina hodowcy, dlatego hodowcy nie polecają z reguły behawiorystów, którzy tak naprawdę mówią właścicielom to, czego właściciele oczekują.
Moja hodowla to owczarki z linii użytkowej, to trudne psy (o czym zawsze w rozmowie telefonicznej mówię), z którymi trzeba wiele rzeczy wypracować. To psy, które nie muszą i wręcz rzadko kiedy lubią obce psy, obcych ludzi. To psy, które mają popędy i trzeba nad tymi popędami zapanować. Stąd gonienie za rowerzystami, samochodami, za wszystkim co ucieka. To psy, które długo dorastają, czyli nie można ich przyrównywać do innych ras, szczególnie towarzyskich.
To nie "Szariki", które same wszystko sobie w głowie ułożą. Trzeba im w tym pomóc.
Nie wiem, którzy właściciele z wcześniejszych miotów mają problemy z zachowaniem szczeniąt od nas, bo nikt o tym ze mną nie rozmawiał, nie pisał, co wydaje mi się czysto po ludzku, że powinno mieć miejsce, jeżeli jest taki problem.
Po to tworzę na FB grupy właścicieli szczeniąt z poszczególnych miotów, żebyśmy mieli stały kontakt i "rozmawiali" nie tylko o sukcesach, ale i o porażkach. Staram się wtedy doradzić, bądź pokierować do osób, które mogą pomóc.
Wiadomo, że w okresie szczenięcym psy przysparzają problemów i trzeba mieć cierpliwość, ale przede wszystkim konsekwencję w działaniu.
Tyle ode mnie i bardzo mi przykro, że Mokka nie spełnia Pani oczekiwań i chociaż serce mnie boli to pisząc, uważam, że jeżeli mielibyście się wspólnie "męczyć" to należałoby znaleźć czarnej nowy dom, a Państwu proponowałabym rasę towarzyską. Tylko uwaga, labrador, który jest traktowany jak blablador, też może sprawić bardzo dużo kłopotów, łącznie z agresją. Ale pewnie o tym "behawioryści" nie wspominają.
I jak już też Pani Kasi wspomniałam każdy ma prawo do swojej opinii i cieszę się, że wśród właścicieli szczeniąt z tego samego miotu są też odmienne zdania.
8
Zakup owczarka / Odp: prośba o opinię o hodowli i skojarzeniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Magda dnia 06.05.2022 o 18:10 »
Pies jest z najnowszego miotu. Pierwszy miot Hinaty. Szczeniak odebrany został w 9 tyg życia. Kierując się zaleceniami że dobrze by młode pobyło jeszcze z matką. Po czasie dowiedzieliśmy się że matka nie przebywała ze szczeniakami już od 6 tyg życia (powiedziano nam że przecież to owczarki i one nie potrzebują!). Nie wiedzieliśmy tego niestety. Szczeniak od pierwszego dnia w nowym domu (9 tyg) był dość lękliwy. Na dźwięki odporny ale na ludzi i inne psy szczekał już mając 9 tyg i kilka dni. Było to szczekanie ze strachu. Piesek cały się trząsł. Bał się ciemności, nie chciał wychodzić poza rejon znanego ogródka. Spotykając na spacerach inne szczeniaczki w tym samym wieku było widać kolosalną różnicę. Nasz szczekał tak że nie dało się go uspokoić a tamte nie zwracały na to uwagi, były radosne i otwarte na świat. Szczenie było pod opieką behawiorystów od pierwszego tygodnia w domu. W dodatku tych polecanych przez samą hodowle. Hodowczyni nie wie że właśnie Ci polecani behawioryści nie polecają samej hodowli. Powiedziano nam że mieli już styczność z psami z tego miejsca i powiedziano na ich przykładzie czego możemy się spodziewać. Sprawdziło się niestety wszystko. Szczenie ma teraz 6 mc i ma za sobą jakieś 30 lekcji z behawiorystami. Nie było więc tak że prowadzili psa ludzie bez doświadczenia tylko dwóch (spróbowaliśmy różnych metod i szkoleniowców) najbardziej polecanych w naszym rejonie specjalistów kojarzonych prawie w całym kraju. Każdy nam powiedział że wygląda tak jakby nie było wczesnej socjalizacji w hodowli i że jest to też wina genów bo szczenie w ,,oknie socjalizacyjnym" tak się nie zachowuje.
Piesek wykazuje już sporą poprawę ale nadal wypala na inne psy (najcięższy bodziec), ludzi, rowery i samochody. Mamy już opanowane pewne schematy ale nie jest to życie jakie sobie wyobrażaliśmy z psem użytkowym. Zamiast skupiać się na treningach do egzaminów i pracy z psem 80% czasu pracujemy nad SOCJALIZACJĄ. Aktualnie kontynuujemy pracę z behawiorystami. Pies jest w stanie zignorować bodziec znajdujący się w odległości 15 m. Wcześniej jako młode szczenie 9-10 tyg szczekało już na psa widzianego na horyzoncie. Pies wyrywa się do bodźca i go obszczekuje. Stara się zrobić wszystko aby ten uciekł. Niestety miał miejsce nieprzyjemny incydent - wyrwanie do przechodnia na ulicy i rozerwanie rękawa (w wieku 4,5 mc!). Aktualnie kontynuujemy pracę, szczeniak był też na psim przedszkolu. Robimy wszystko co w naszej mocy by mu pomóc. Życie w ciągłym lęku byłoby udręką! Zobaczymy co z tego wyjdzie. Piszę o tym dlatego że nikt wcześniej nie zostawił negatywnej opinii a wiem od właścicieli z wcześniejszych miotów że zachowanie się powtarza. Dokładnie takie same objawy :/ Nacieliśmy się, drugi raz nie bralibyśmy szczeniaka z Hodowli z Rudzkiej Watahy
9
Owczarek szuka domu / młody Aron do adopcji!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamila_ dnia 29.04.2022 o 21:42 »
Ogłaszam go gdzie się tylko da... choć wiem że marne szanse...  :(

Aron, zasiedział sie u mnie na tymczasie...
To młody, bardzo fajny pies!

Aron- to póltoraroczny pies w typie owczarka. 
Dogaduje się z innymi psami . Nawet samcami (kilka dni temu został też wykastrowany)

Preferowany dom z dziećmi starszymi tylko dlatego że jest psem silnym ale dzieci bardzo lubi  :))

 potrzebuje czlowieka który poświęci mu czas. Bardzo lgnie do człowieka  :)  Chętnie się uczy, jest żarty co ułatwia naukę. Wykonuje podstawowe komendy. Aron jest typem psa który w nowym miejscu i przy nowej osobie bedzie sprawdzal na ile może sobie pozwolić. To taki cwaniaczek ale każdy go lubi  8)
W dalszym ciagu jest szczeniakiem ktoremu trzeba wyznaczyć granice i pokazać co wolno a co nie.  Aron źle znosi zmiany miejsc..  okazuje się być "miekkim" psem pod tym względem i potrzebuje czasu żeby sie poczuć pewnie w domu. Pies ma chorobę lokomocyjna, która tez może się nasilac na tle stresowym . Aron mieszka tymczasowo w kojcu w którym zachowuje czystość. Ja już tracę nadzieję na dom dla tego psa...  niby ma tu spacery, zabawy ze mną i kontakt z innymi psami ale to nie jest to... on potrzebuje swojego człowieka. Nawet koty toleruje jak nie uciekają  :D to taki zabawowy typ, jak człowiek sie z nim  nie bawi to idzie zaczepiac do zabawy psy, jak te mają dosyć to szuka kota do zabaw  ;) :D

Czeka na odpowiedzialnych ludzi którzy kolejny raz nie zawiodą .. Straszny pech go trzyma ... o adopcje coraz trudniej, taki cudowny pies a nikt go nie chce . Może przez tą wilczakową/wilczą urodę? Bo łeb ma typowo owczarkowy  [tak]
Aron przebywa w okolicach Kłodzka (dolnyslask). Pies jest zaszczepiony, odrobaczony.


Kontakt w sprawie adopcji: 538447557 Agnieszka
po więcej informacji o samym Aronie zapraszam do mnie  :)10
Znalazł dom / Odp: Torin, piękny długowłosy pies do adopcji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamila_ dnia 29.04.2022 o 21:31 »
znalazł dom :)
Strony: [1] 2 3 ... 10