Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Zdrowie / Odp: problem z wypróżnianiem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamila_ dnia 29.04.2022 o 21:23 »
w badaniach profil trzustkowy wyszedł ok?
może to wrzody ? zapalenie gruczołów okołoodbytowych? nowotwór? (przyczyn moze byc wiele)
czy miał badanie kału? (Giardia) objawia się biegunkami i krwią w kale
czy nie ma na wynikach krwi niepokojących zawyżonych czy zaniżonych parametrów? Co zasugerował weterynarz?
Co zjada pies na codzień?
Jeśli leczenie u dotychczasowego weterynarza nie przynosi zadnych efektów, to szukalabym pomocy u kogoś innego nawet z polecenia w innym miescie [tak]

22
Zakup owczarka / Odp: Pytania o wybór psa.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamila_ dnia 29.04.2022 o 21:13 »

Co do gwarancji- nikt nie da Ci gwarancji ze twoj pies nie zacznie chorować. Kupno psa z dobrej, sprawdzonej hodowli też nie, jednak wymogi i sumienie hodowców pozwala na sprawdzenie rodziców danego miotu. Warto zwrócić uwage na przeswietlenia stawów i (coraz to modniejsze i bardzp wazne) sprawdzenia kręgoslupa. W tych czasach jest mnóstwo róznych badań ktore można wykonać danym psów by wykluczyć wiele chorob. Fajnie też można prześledzić mioty po danych psach czy sukach i sprawdzić jak funkcjonują. Można też się pokusić o podrośniętego szczeniaka.
Dobry hodowca pomoze Ci wybrac psa, w miocie moga być szczyle o roznych usposobieniach. Patrząc na twoj opis, wydaje mi się że szukałabyś kontaktowego, lgnącego do człowieka szczeniaka jednak często wlasnie takie psy są bardziej nastawione na prace z czowiekiem i bardziej wymagajace przez to. Na pewno szukałabyś też spokojniejszej suczki w miocie. Ale hodowca będzie wiedział najlepiej szczegolnie taki który spedza z nimi sporo czasu. Druga sprawa to też wychowanie i twoja relacja z psem, tu też musi się coś dziać  [tak]
Ja mam psa który chodzi za mną jak cień, więc i płeć tez nie ma znaczenia.
Jestem za sterylizacją/kastracja, ale każda taka ingerencja w organizm ma wpływ na dalsze życie. Są plusy i minusy ale niekoniecznie psy muszą chorować po sterylizacjach/kastracjach. Kazdy ma inne doświadczenia . Wyciecie przewaznie zaburza gospodarke hormonalna  która odgrywaj swoją rolę w organizmie, jednak coraz częsciej można spotkać się z mniej inwazyjną metodą (np. odchodząc od wycinania wszystkiego mamy chociażby podcinanie jajowodów?  ) .
Z eksterierem bywa roznie, tak samo jak z chorobami. Genetyka rządzi się swoimi prawami  :)
Przewaznie sugeruje się eksterierem rodziców, ale duzo psów idzie silnie w dziadków - często w wyglądzie i charakterze.
Patrząc na dzisiejsze linie eksterierowe to duże ryzyko ze pies bedzie miał problemy ze zdrowiem, szczegolnie z aparatem ruchu. Im bardziej kątowane konczyny, nienaturalny ruch spowodowany przepaścią anatomiczną tym wiekszy strach.
23
Pielęgnacja / Odp: Witaminy i coś na stawy.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamila_ dnia 29.04.2022 o 20:42 »
jeśli nie ma wskazań ze strony weterynarza ( na podstawie wyników badan! ) to witaminy sa zbędne... wystarczy dobrze zbilansowana karma. Z Pólki ''brit'' najlepszy jest brit care dla juniorów w przypadku kilkumiesiecznego psa, lepiej odstawić zbędne witaminy i dolozyc do lepszej karmy). Reszta to syf, tak samo jak puszki Rafi. Jeśli nie chce jeśc suchej to nie dosmaczaj bo zacznie wybrzydzać.. jesli nie je to zabierz, zje jak bedzie głodna.
24
Zakup owczarka / Odp: prośba o opinię o hodowli i skojarzeniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamila_ dnia 29.04.2022 o 20:33 »
z jakiego skojarzenia jest ?
jacy behawiorysci oceniali? widział go normalny szkoleniowiec ?

czym się objawia ta agresja lękowa? czy to może pochodzic od zle dobranego skojarzenia/czy prowadzenia szczeniąt w domu?
w jakim wieku jest  teraz? i na jakim etapie ''naprawy''?
25
Zakup owczarka / Odp: prośba o opinię o hodowli i skojarzeniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Magda dnia 16.04.2022 o 12:01 »
Hodowla z Rudzkiej Watahy z pewnością nie jest pseudohodowlą. Psy są chowane w bardzo dobrych warunkach i są zdrowe fizycznie jednak psychika... z nią jest już nie mały problem. Trafił nam się pies z bardzo słabą psychiką, tutejsi behawioryści kojarzą hodowle, spotykali psy z ich ręki i wypowiadają się negatywnie na ich temat. Niestety nasza psina zmaga się z agresją lękkową już od pierwszych tygodni u nas. Wiemy że niestety nie jesteśmy jedyni. Nie znajdzie się tych wiadomości gdzie indziej więc rada odemnie, zastanówcie się dobrze i bądźcie świadomi że może być nie mały problem :/
26
Owczarek szuka domu / Odp: Parys szuka odpowiedzialnego domu.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez beta46 dnia 15.04.2022 o 13:51 »
I nic sie tu nie zmieniło,chłopak nadal w hoteliku,bowiem gdy ktos usłyszy,ze trzeba z nim popracować to sie wycofuje az adopcji...szkoda psinki,który najlepsze lata spedza w hoteliku miast przy boku swojego ludzia...kontakt 798362853 Stowarzyszenie Owczarkowy Happy End.
27
Pokaż swojego psa / Odp: Cwaniak i Enya na forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez beta46 dnia 15.04.2022 o 13:41 »
16 marca, dokładnie co do dnia, minęło 13 lat,gdy do nas zawitał Cwaniak  **> [V] ...Nie wiem,czemu czy komu dziękować,ale psina ciągle z nami,do tego w dobrej formie ,odpukać. ^W^  A może to zasługa cudnej Lei, którą mamy od stycznia na tymczasie? Kto wie?!   ;) :D 
Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu
28
Zakup owczarka / Pytania o wybór psa.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Siedem dnia 09.04.2022 o 16:21 »
Hej, zacznę od tego, że miałam owczarka przez dwanaście lat i zdaję sobie sprawę na co się piszę. Tak, to jest decyzja przemyślana. Dużo się mówi o problemach zdrowotnych tych psów, czego sama niestety doświadczyłam i jestem ciekawa jak wyglądają te sprawy w przypadku zwierząt z hodowlii ZKwP, ponieważ tylko takową biorę pod uwagę. Czy te badania rodziców rzeczywiście zapewniają, że szczenięta nie cierpią na wachlarz choróbsk jak to jest w przypadku piesków na kolanka? Przynajmniej w moim otoczeniu 90% psów "rasowych" (owczarki, amstaffy, shih tzu, bulldogi, boksery, labradory) jest powykręcanych przez najróżniejsze dolegliwości. Wiadomo, że nigdy nie ma 100% pewności, bo i mieszańcowi może się coś przypałętać. Druga sprawa, czyli jak podoba mi się pies o określonym eksterierze to na co zwracać uwagę? Na matkę? Ojca? Dziadków? Ogólnie tutaj odzywa się przeze mnie takie ciche marzenie sprzed 15 lat, kiedy podczas przejażdżki rowerowej pobiegła za mną suczka, którą niestety trzeba było po krótkim czasie oddać ponieważ okazała się należeć do kolegi mojego kuzyna. I ona jest takim moim ideałem zarówno z wyglądu jak i charakteru. Krótkowłosa, ślicznie ukolorowana i bardzo filigranowa, ale nie sucha - wyglądała trochę jak szczenię przed ukończeniem roku. Była spokojna i niesamowicie zapatrzona w człowieka. Dosłownie na krok nie odchodziła i nic jej nie interesowało, jakby świata nie widziała poza mną. Zauważyłam, że suczki takie bywają, bo bardzo podobnie zachowywała się suczka mojego znajomego, którą kiedyś miałam okazję przez kilka dni pilnować i to też był taki cień. I też nasuwa mi się pytanie na jakie cechy patrzeć, żeby wybrać spośród szczeniąt tak przylepny charakter? O ile jest to możliwe u takiego maleństwa. Decydując się na suczkę ciekawi mnie jeszcze, czy sterylizacja jej to dobry pomysł, bo małych mieć na pewno nie zamierzam. Jakie są za i przeciw?
29
Zdrowie / Odp: problem z wypróżnianiem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nanami dnia 08.04.2022 o 18:31 »
Taki problem na pewno ma podłoże medyczne, więc trzeba udać się do lekarza wet, który będzie mógł wskazać jakie dalsze badania są konieczne by postawić diagnozę i opracować leczenie.
30
Zdrowie / problem z wypróżnianiem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Edyta Dawid dnia 07.04.2022 o 20:53 »
Od dłuższego czasu mój 6 letni pies ma problem z wypróżnianiem. Często pręży się do kupy, ale nic nie wychodzi, słychać wychodzące powietrze. Jak uda mu się cokolwiek zrobić, jest to rzadkie, żółto-zielone, ze śladami krwi. Badania zrobione, prześwietlenie również (było podejrzenie utkniecia kości w żołądku), jest odrobaczony. Dostał lekarstwa, ale nie ma poprawy. Jest tylko na suchej karmie. Co mogę jeszcze zrobić, jak mu pomóc?
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10