Autor Wątek: IRO  (Przeczytany 852 razy)

Offline Tempesta

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 12.03.2012
  • M: Gdańsk
IRO
« dnia: 15.03.2012 o 14:15 »
Nie widziałam takiego tematu, bardzo mnie ciekawi dlatego zakładam.

Dużo czytam na temat IRO, pytam się instruktorów znajomych o tą organizację i... dostaje mnustwo sprzecznych danych.
Czy któraś z Polskich Organizacji jest członkiem IRO?
Słyszałam, że PSP z STORAT, po czym od innej osoby dowiedziałam się że storat jednak nie.
Ilu Polaków jeździ na egzaminy IRO?
Jak się dostaś na te egzaminy?

Offline MarzenaG

• Hodowca
  • **
  • Data rej.: 13.09.2011
  • M: Kraków
  • Hod: Rosa Polonica
IRO
« Odpowiedź #1 dnia: 15.03.2012 o 14:24 »
Proponuję odwiedzić stronę www.storat.pl, tam są wszystkie informacje. Pani Marta Gutowska, Szef Szkoleniowy Storatu, jest międzynarodowym sędzią ratownictwa lądowego oraz lawinowego i przeprowadza egzaminy psów ratowniczych w Polsce.
Marzena Gałczyńska

Offline asiolczuch

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.04.2011
  • M: okolice Wrocławia
IRO
« Odpowiedź #2 dnia: 15.03.2012 o 20:31 »
I z tego co ja się orientuję, praca z psami w Storacie bazuje na regulaminach IRO - wskich....ale tu pewnie Pani Zofia najlepiej się wypowie....

W Polsce jeszcze jest na pewno Andrzej Górowski, pracujący wg standardów IRO- zresztą jeśli się nie mylę Mistrz Świata w IRO :)

Strona AG: http://psy-ratownicze.eu/dzial.php?id=1

Co do egzaminów a raczej zawodów IRO - nie jestem pewna ale wydaje mi się, że można się zgłaszać samemu - ja póki co jeżdżę do Czech, do zaprzyjaźnionej organizacji, na razie jako obserwator a może wkrótce jako uczestnik :)

Generalnie u nas w Polsce nie obowiązuje IRO - u nas obowiązują przede wszystkim egzaminy psów ratowniczych w PSP.

popr.link-monikach
monikach2012-03-15 21:04:05

Guest

• Gość
IRO
« Odpowiedź #3 dnia: 16.03.2012 o 14:36 »

STORAT jest członkiem IRO od 2001 r. Wiecej informacji  - www.storat.pl

Międzynarodowe regulaminy psów ratowniczych FCI są tożsame z IRO-wskimi.

Psy STORAT-u przed dopuszczeniem do akcji muszą zaliczyć egzaminy IRO w co najmniej dwóch specjalnościach i dwie pozytywnie ocenione pozorowane akcje nocne; same egzaminy IRO-wskie to za mało. Egzaminy IRO to dopiero pierwszy krok do licencji psa ratowniczego STORAT - pozorowana akcja nocna trwa kilka godzin i jest bez porównania trudniejsza. 

Raz w roku STORAT wspólnie z rzeszowskim oddziałem ZKwP organizuje egzaminy wg regulaminu IRO. Ostatnie - w ub.r. jesienią.

Zofia Mrzewińska