Autor Wątek: Jak często kąpać.  (Przeczytany 6361 razy)

Offline mzungu

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 25.04.2011
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #30 dnia: 12.01.2012 o 20:49 »

Częste mycie skraca życie. Nie tylko psa. Człowieka też.

I nie wiem czemu większości wydaje śię, że to powiedzenie to tylko taki żart. 

Czy jakieś zwierzę dziko żyjące kąpie się? I jak one mogą przeżyć bez kąpieli?:)

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #31 dnia: 12.01.2012 o 20:52 »
Wlasnie,  "wetka powiedziala..." Nie domyslasz sie czemu?

Offline madlen26

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.03.2011
  • M: Wolin
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #32 dnia: 12.01.2012 o 20:56 »

Cytat: marmara_19
Madlen -Mylisz sie..

Jesli psa nie splukuje bezposrednio po blotnym spacerze to woda jest lekko brudna. Po prostu splukuje z psa KURZ!Ale w domu robie to maksymalnie 2 razy do roku.

Ektopar- kosztuje niecale 10zl.. zrob prezent psom sasiadow i je zakrop..

p.s. nadal zapraszam do mnie. Psy maja fajna siersc, a osoby nie posiadajace psow, nie wierza mi, ze psiakow nie kapie.

Z pewnoscia pierwsze kilka miesiecy po zaprzestaniu uzywania srodkow chemicnzych da kapieli psa jego skora i wlos beda przechodzily rozne etapy.. Pewnie i bedzie wrazenie "tlustej siersci" itp.. Ale po kilku miesiacach tominie i wszstko sie unormuje. Nie ma nci fajniejszego jak Czysta i zdrowa siersc psa, ktorego sie nie kapie w szamponach. Sama natura!

Chcesz kapac, kap. Ale to nie zlikwiduje problemu pchel... Tzn ok,zlikwiduje, sa pchly-nie ma pchel za chwile znowu: sa pchly-nie ma pchel.. I takie bledne kolko z fajnym zarobkiem dla weterynarza:D

Edit: widze, ze Karo mnie uprzedzila.. Nawet dala Ci gotowe odpowiedzi...

Nadal apraszam, moj pies ma fajna sypka siersc, ktora po wyczesaniu z ogromnej ilsoci blota nadal jest fajna ;), tak pobrudze sobie redze jak bede go glaskac po "podwoziu".. bo tam najciezej go wyczesac...;p Ale ani nie smierdzi,ani nie ma tlustej siersci..

No właśnie a mój miał tłustą, dlatego mi się to kojarzy z za dużą ilością łoju i brudem.
Ja nie mówię, że brak kąpieli jest zły, ale to jakieś dla mnie nie do przyjęcia. Martwy
Teraz jest fajny puszysty, wcześniej jak go dotykałam to miałam takie jakieś ręce klejące i brudne.
Kurde zaraz oszaleję Skołowany Wacek  bo się teraz z tym wszystkim biję w sobie LOL Muszę się z tym przespać Cwaniaczek
A jak zdam prawko to wpadnę obejrzeć tę sierściuchę Cwaniaczek

Wlasnie, "wetka powiedziala..." Nie domyslasz sie czemu?
Wiem domyślam się, od pewnego czasu mam te same odczucia, ale nie chcę tu na forum się wypowiadać na ten temat, jak już to na PW Cwaniaczek

madlen262012-01-12 20:58:10

Offline Monika

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.05.2002
  • M: Poznań
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #33 dnia: 12.01.2012 o 21:00 »
Ja też nie kąpie. Corcia była często kąpana bo tarzała się w padlinie. Haga raz w życiu, pozostałe nie. I póki nie będzie potrzeby nie bedziemy kąpać

Offline Ironi_a

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.01.2011
  • M: Edinburgh/Rybnik
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #34 dnia: 12.01.2012 o 21:28 »
U nas tez chlopaki nie kapane, Draco 2 razy musial byc przetarty szamponem bo sie w syfie wytarzal. Scouta raz przepralam po tym jak przyjechal ze starego domu i smierdzial niesamowicie, duzo sie zmienilo kiedy zaczelismy karmic inaczej.

Draco jak jest mocno uwalony blotem to wie, ze ma isc do lazienki, splukujemy bloto i po sprawie, Scout ma krutka siersc i czesto wystarczy mokra szmata i jak wyschnie to porzadne czesanie. Obydwa nie maja "psiego" zapachu, czasem nawet powiedzialabym, ze pachna

Moja mama za to swojego goldena szoruje szamponem (lapy w szczegolnosci) po kazdym powrocie ze spaceru (przez jesien i zime), Czester jakos z tym zyje i nie widac zeby bylo mu zle.

Offline anka.k

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.11.2010
  • M: Rajcza
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #35 dnia: 12.01.2012 o 21:37 »
Mój pies nie zna innych kąpieli prócz tych swojskich, rzecznych czy jeziornych Szeroki uśmiech

Offline Konewka&Rico

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.12.2010
  • M: Warszawa
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #36 dnia: 12.01.2012 o 22:13 »

Madlen -Mylisz sie..

Ektopar- kosztuje niecale 10zl.. zrob prezent psom sasiadow i je zakrop..

Korzystałam z ektoparu i jedna uwaga - NIE MOŻNA stosować jeśli pies kontaktuje się z kotem, więc z tymi psami sąsiadów bym nie przesadzała. A słukiwanie wodą to nie kąpiel? Myślałam, że tak. W takim razie psa nie kąpię, tylko spłukuję jak już szmatki nie skutkują.

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #37 dnia: 12.01.2012 o 23:12 »
Kapiel- przez wielu jest rozumiana jako mycie/kapanie psa z uzyciem szamponu.

Ektopar dla psa lancuchowego jest ok. Kot zdaje sie nie moze miec bezposredniego kontaktu z tym preparatem a nie z psem zakropionym tymze srodkiem. Pewnie chodziu tu o substance czynna ektoparu, ta jest tez zawarta w advantixie.

Offline Bazooka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.07.2010
  • M: Cesky Krumlov/ Kornwestheim
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #38 dnia: 12.01.2012 o 23:37 »
a ja mysle (tak jak ktos juz tutaj napisal) ze autorka tematu powinna przede wszystkim WYELIMINOWAC ZRODLO PCHEL- mowiac inaczej: madlen26 izoluj psa od innych "stworzonek" z Twojej okolicy ktore sa nosicielami pchel ( i oby tylko pchel!)
 Ja mam podobny problem i przyslowiowy szlag mnie trafia bo: mam sasiada ( wCzechach) ktory trzyma owce i ma tez owczarka srodkowoazajtyckiego (nawet nie wiedzialam ze jest taka rasa...ale jest) pies przy owcach, spi w jakiejs szopie w sianie. Kiedys byl jasny, bialy w bezowe laty...teraz zima jak go zobaczylam to...zgroza! brudny jak: Świnia  I sasiad sobie ubzdural ze nasze psy to...kumple do zabawyZły
Przylazi do mnie z tym swoim burkiem na sznurku i ma radoche ze psy sie "bawia"- a mnie skreca bo wiem CO moze moj pies od jego psa zalapac. A jak wytlumaczyc takiemu, ze moj pies NIE POTRZEBUJE takiego "towarzystwa"? Wiec izoluje, mowiac ze Ares ma caly czas problemy z lapa i ja nie chce zeby mu sie pogorszylo...czy to cos daje? raczej predzej facet sie obrazi...

Dlatego madlen26 staraj sie tez izolowac psa od burkow z sasiedztwa, bo samo drapanie sie psa to jeszcze niewielki problem ,ale pchly sa rowniez nosicielami innych bardzo niebezpiecznych chorob!

Offline DorisNina

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.01.2011
  • M: Sosnowiec
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #39 dnia: 13.01.2012 o 09:27 »
Moja też w szamponie jest kąpana dwa razy w roku, kiedyś nawet rzadziej ale ostatnio musiałam trochę częściej z zaleceniem lekarza. Śmierdzieć nie śmierdzi, pomimo, że podwozie zbiera masę błota, piachu itp. Oczywiście jak głaska się ją po futrze to ręka nie jest idealnie czysta i nie powiem, bo po wykąpaniu kudełki fajnie wyglądają (ale tylko do czasu kolejnego kopania w piachu).
Wodę uwielbia więc kurz spłukuje się niekiedy po dwa trzy razy dziennie w okresie letnim.
Z pchłami problemów większych nie ma bo stosuję preparaty na kleszcze które jednocześnie likwidują i ewentualne pchły.
U nas natomiast od jakiegoś czasu  jest inny problem i żałuję nawet, że nie mam psa agresywnego który nie pozwoli podejść do siebie żadnemu psu. Na osiedlu jest już kilka psów zarażonych świerzbem i moja po leczeniu sterydami również się na to załapała. Kilka osób leczy, niektórzy być może jeszcze nawet nie wiedzą  jaka jest przyczyna drapania ich pociech. Są niestety również  osoby które mają psy zarażone a leczyć nie mają ochoty bo:,, ich psy są zdrowe'' i co najgorsze puszczone luzem zarażają inne.
Jak tak dalej bedzie to ja dostanę fioła bo przez miesiąc dostała cztery zastrzyki, ostrzegam innych którzy jeszcze nie wiedzą o tym, nie podchodzę do innych psów a podleci sobie taki radosny piesek który pięć minut wcześniej drapał się lub wygryzał i wsadzi mojej nos pod ogon. A pańcia zadowolona nie wie o co mi chodzi, gdy mówię, że nie mam ochoty jeździć z moim psem co tydzień do weta i pakować w nią leki.

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #40 dnia: 13.01.2012 o 09:33 »
Bazooka, jesli zabezpieczasz Aresa to pchly nawet jesli na niego przejda.. to padna! Cekin czasem  mial "ranke" na skorze.. Wet ocenil to jako alergiczne zapalaneie skory odpchly.. (wlasnie,pchla jakas moze i wskoczyla,  ugryzlami psa.. ale zdechla, bo psy zabezpieczam  regularnie..)

Offline ziigii3

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.05.2008
  • M: Kielce
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #41 dnia: 13.01.2012 o 10:10 »
chcialbym zauwazyc , ze w naturze "blotko" jest calkiem skutecznym srodkiem higienicznym :)
ja tam sie ciesze jak sie w blotku wytaplaja :) zreszta zefir sam sobie wykopal basen Szeroki uśmiech znaczy sie blotny basen Szeroki uśmiech
blotko jak sie wykrusza, a wykrusza sie szybciutko, to zostawioa piekna lsniaca siersc... ktora notabene zalezy tez od diety :)
a najlepsza kapiela jest kapiel w sniegu Szeroki uśmiech

Offline Bazooka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.07.2010
  • M: Cesky Krumlov/ Kornwestheim
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #42 dnia: 13.01.2012 o 11:10 »
taaa tylko zalezy gdzie sie to blotko wykrusza  Tulimy, jesli na podworku to mnie tez by nie przeszkadzalo. Gorzej jak na podloge w mieszkaniu.

Offline mzungu

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 25.04.2011
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #43 dnia: 13.01.2012 o 11:39 »

Jeśli pies jest zdrowy to szansa na to by został zaatakowany przez pasożyty jest niewielka. U takiego psa mamy na skórze kwaśny płaszcz ochronny, który stwarza pasożytom niekorzystne warunki do bytowania.

Środkiem, który wzmacnia osłone kwasową skóry jest siarka. Dlatego korzystne jest podawanie psu leku o nazwie Sulfur D6.

Offline wiko.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 11.05.2010
  • M: Inowrocław
Jak często kąpać.
« Odpowiedź #44 dnia: 13.01.2012 o 12:00 »

No właśnie coś w tym musi być bo ja mojego zabezpieczam tylko w okresie kleszczowym (u nas to od kwietnia do pażdziernika a i tak nie było zbyt wiele tych gadzin w tym czasie),resztę miesięcy chodzi bez zabezpieczenia (chyba że planujemy wyjazd w tereny gdzie jest wysyp kleszczy) i jakoś pcheł nie miał i nie ma,kleszczy również nie łapie w tym czasie (regularnie sprawdzany).
wiko.2012-01-13 12:01:20