Autor Wątek: Smycz automatyczna ?  (Przeczytany 2984 razy)

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #15 dnia: 07.02.2013 o 22:45 »
Uwielbiam flexi! Od ok 4 latach takiej uzywam na spacery "po dzielnicy". Mialam wersje flexi maxi(8m dla psa 50kg), teraz mam linki 8m dla psow do 50kg. Cekina ma niezle zrywy na kotki, smycze fruwaly nie jeden raz:D Fajnie sie nia gryzie -tasme/linke. Przy bardzo intensywnym uzytkowaniu, niedbaniu.. smycz 3 letnia nadal dziala swietnie:D

Offline Monika

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.05.2002
  • M: Poznań
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #16 dnia: 08.02.2013 o 12:10 »
Ja używam flexi, bardzo je lubię na spacery gdzie dziewczyny muszą iść na smyczy. Mam 8 metrówki na taśmie. Nie mam problemów z przyciskiem, ale przez tyle lat to człowiek nabrał już rutyny :)

Offline KrystynaMaria

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 11.03.2012
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #17 dnia: 08.02.2013 o 14:26 »
Do flexi, przyzwyczaiłam się przy poprzedniej suce(trzeciej), która miała opanowane chodzenie przy nodze na luźnej smyczy, no i swoje lata - też już miała. Teraz mam młodą sukę, która po poprzedniczce odziedziczyła  smycz automatyczną - jako tą pierwszą. No i zaczęła ciągnąć. Mocno. Pies na flexi uczy się, że idzie do przodu, kiedy ciągnie. Bo za każdym razem, ta odległośc zatrzymania psa(wrośnięcie) - jest różna i pies nie wie, na ile może odejść. No, to przeprosiliśmy się z baaardzo starą parcianą, regulowaną  smyczą  po naszej pierwszej suce.
Psica chodzi na lużnej, zapas (smycz ma 3 m) pozwala jej na węszenie na trawniczkach. Ponieważ i tak w mieście nie jest spuszczana ze smyczy, dopóki nie będzie staruszką i nie będzie człapać spokojnie przy nodze - będzie chodzić na zwykłej. I tak, puszczamy ją luzem tylko w terenie.

Offline kos86

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.02.2012
  • M: Gorzów Wlkp.
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #18 dnia: 08.02.2013 o 17:53 »
Cytat: myrta

trzeba uwazac by smycz nie popalila/przecilela reki - tak mialam raz przez swoja glupote.

też mi się to zdarzyło, ale na linkowej. ta taśmowa jest o wiele lepsza.

Offline capri

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 08.07.2007
  • M: Warszawa
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #19 dnia: 08.02.2013 o 18:57 »
smycz automatyczną kupiłam dopiero jak moja suka skończyła 5 lat. Kupiłam ją dopiero jak byłam pewna że mój pies umie dobrze chodzić tuż przymnie  i mogę ją odwołać . Z doświadczenia wiem że jak pies od razu przejdzie na automat to potem nie bardzo się słucha przewodnika. Według mnie nie jest to smycz dla psa,który się dopiero uczy chodzić na smyczy,ale który ma już tę czynność opanowaną...Mam standardową linkę rozmiar L ale mój pies nie ciągnie smyczy jak idzie do przodu tylko grzecznie chodzi na niej.

Offline Panda993

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 08.01.2011
  • M: Kraków
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #20 dnia: 08.02.2013 o 21:46 »
Mam flexi, 8 m, taśma zwijana do karabinka (tzn.do samego końca), do 50 kg, z możliwością blokowania na dowolnej długości.
Bardzo dobrze sprawdza się na spacerach gdzie teoretycznie pies może sobie pobiegać ale... w praktyce musi (powinien) być na smyczy. 8 m wolności to nie to samo co bez smyczy, ale też i trochę więcej niż np. 2m Cwaniaczek Dodatkowo możliwość blokowania linki na dowolnej długości pozwala na uczenie psa chodzenia na luźnej smyczy albo przy nodze tak jak zwykła smycz. Spokojnie też można ćwiczyć przywołanie... Fakt, trochę nieporęczne do noszenia gdy pies biega luzem i troche "pląta się" przy psich przywitaniach. No i na początku niestety miałam nawyk łapania za taśmę jak za zwykłą smycz i rączki sobie przypiekłam Zażenowany
Mimo wszystko bardzo fajne (jak dla mnie) "urządzenie spacerowe" jednak nie zwalniające z obowiązku nauki przychodzenia na zawołanie i chodzenia na smyczy, 6-miesięczny młodzieniec powinien już znać pewne zasady... Cwaniaczek

Offline marchewcia

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.02.2013
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #21 dnia: 09.02.2013 o 21:40 »
Dziękuję wam wszystkim za wypowiedzi są w nich cenne uwag i wskazówki i jednak postanowiłam kopić smycz automat. Ceny są zabójcze temu się wąchałam ale dzięki waszym opinią i doświadczeniu myślę, mam nadzieje ze uda nam się aby smycz długo  służyła. Przywołanie ćwiczymy ale ciężko na 3 m smyczy ;)  Młody słucha się , reaguje i przychodzi na przywołanie jego imieniem. Jednak boje się go odpiąć od  smyczy na otwartym terenie ze spłoszy się ze poleci np za ptakiem,psem  w takim momencie panika bo jak sie zgubi nie przezyła bym tego :(

Offline xbeatrx

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.09.2011
  • M: MMz
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #22 dnia: 10.02.2013 o 11:20 »
marchewcia, do obroży koniecznie przyczep psu metalowy identyfikator, możesz go zamówić na allegro za 10zł i nawet jak pies Ci zwieje, to osoba która go złapie będzie mogła Cię powiadomić.

Offline Krzysiek1

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.10.2004
  • M: Bochnia
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #23 dnia: 04.03.2014 o 22:45 »
Moje zdanie - żadnej fexi i szelek. Cienka linka zaciskowa, prosta i skuteczna. Zaciśnęi ta zaraz za uszami doskonale pozwala kontrolować i korygować psa. Zastosowana dluga smycz dla psa, który nie jest wyszkolony to to samo co wypuszczenie sdlonia do skladu z porcelaną.  

Offline gosiaczek1313

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 01.11.2010
  • M: Kraków
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #24 dnia: 05.03.2014 o 18:37 »
Cytat: Krzysiek1
Moje zdanie - żadnej fexi i szelek. Cienka linka zaciskowa, prosta i skuteczna.

Pytanie Zszokowany
Można prosić o wiecej szczegółów, jak to stosujesz?

gosiaczek13132014-03-05 18:39:04

Offline norineko

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.02.2012
  • M: Poznań
Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #25 dnia: 05.03.2014 o 19:58 »
gosiaczek1313 - chyba dobrze rozumiesz... bo chyba rozumiesz tak jak ja Zszokowany

Offline Azorek11

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 25.07.2014
  • M: Kołobrzeg
Odp: Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #26 dnia: 30.03.2015 o 13:57 »
hej! nie wiem czy widzieliście coś takiego https://www.naszezoo.pl/pl/p/Torebka-na-smycz-automatyczna%2C-dodatkowe-kieszonki-flexi/1171 Mi kieszeń pachnie w każdej kurtce smaczkami i nie powiem - psy na ulicy czasem za bardzo szleją i niejedna para rajstop poszła z tej radości ;p Dostosowana do smyczy  flexi ;)

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
Odp: Smycz automatyczna ?
« Odpowiedź #27 dnia: 30.03.2015 o 22:43 »
Hmm,fajny bajer...ciekawe,czy to zdaje w praktyce egzamin? ??:)