Autor Wątek: Pomocy!!!  (Przeczytany 825 razy)

Offline pusia88

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.08.2014
Pomocy!!!
« dnia: 20.08.2014 o 23:14 »
Witam,mój ON ma 3miesiace jest bardzo kochany,umie juz siad,leżeć,piątki,podać lape i czasami aportowac-jak sie uda.od jakiegoś czasu zaczynam go brać na spacer ale mam taki problem ze jak juz mu sie cos nie spodoba to bardzo sie ciągnie na ten smyczy jakby mu sie jakas krzywda zrobila a jak chce go zabrać na ręce to gryzie,,mocno,,co mam zrobić?

Offline Nietoperzyk

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.05.2012
  • M: Warszawa
Odp: Pomocy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 21.08.2014 o 08:26 »
Może naiwne to będzie, ale tak mi przyszło do głowy... jak ciągnie mocno, to próbowałaś - zamiast brać go na ręce - odwrócić jego uwagę? Smakami czy zabawką? Skupić go smakołykiem na sobie, wydać kilka komend które zna i w ten sposób go jakoś ogarnąć? a w nagrodę zabawka albo patyk?

Po co bierzesz psinę na ręce jak ciągnie na smyczy?

Offline OlkaPola

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.04.2014
« Odpowiedź #2 dnia: 25.08.2014 o 16:50 »
Przede wszystkim - nie bierz go na ręce. Denerwuje go to bardziej. Miej zawsze smaczki, odwróć jego uwagę jak się źle zachowuje. Mi pomógł taki sposób:
Jeśli mój szczeniak przestał ciągnąć i zrobił np. 2 dobre kroki bez buntowania się - dawałam smaczka. I coraz więcej kroków - coraz rzadziej smaczek. Gdy ciągnie do przodu stań i czekaj aż się nie uspokoi  ;)

Offline Azorek11

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 25.07.2014
  • M: Kołobrzeg
« Odpowiedź #3 dnia: 30.03.2015 o 13:52 »
Ja zawszę stawałam i zmieniałam kierunek marszu. W sumie nadal tak robię jak coś wyczuje. Po kilku tygodniach już wiedziała co robi źle i ograniczyła do minimum (wiadomo - kot czy inna rozrywka czasem się pojawi)

Offline ojeja

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.11.2014
« Odpowiedź #4 dnia: 30.03.2015 o 14:37 »
a poco go bierzesz na ręce? Nie wszystkie psy, nawet szczeniaki, lubią być podnoszone - brane na ręce. Może twoje psiątko "jest z tych" które nie lubią być podnoszone  ;)