Autor Wątek: uparty jak osioł  (Przeczytany 1677 razy)

Offline Andrzej01

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 08.10.2015
Odp: uparty jak osioł
« Odpowiedź #15 dnia: 15.10.2015 o 19:19 »
https://www.youtube.com/watch?v=uULQTMoR-HU&feature=youtu.be

A tak nam idzie próba siadania na spacerze.

Offline KasiaMagdalena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.02.2011
  • M: Śląsk
« Odpowiedź #16 dnia: 15.10.2015 o 19:56 »
 Wydajesz komendę, a pies odchodzi od Ciebie i zaczyna wąchać-sygnał uspakajający, wydaje mi się że nie wie o co Ci chodzi, natomiast bardzo fajnie do Ciebie przychodzi co znaczy, że jest chętny aby Cię słuchać.

Nauka każdej komendy składa się z trzech etapów: nauka komendy, powtarzanie, utrwalanie. Najlepiej jak weźmiesz psa na smycz, do drugiej ręki smakołyk i nauczysz go w taki sposób jak na filmiku, jest to najczęściej stosowana metoda, potem należy powtarzać, to co pies się nauczył również sowicie go nagradzając, co jest ważne na początku.

Offline Kazaron

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.12.2011
  • M: Łódź
« Odpowiedź #17 dnia: 15.10.2015 o 20:05 »
Wg mnie z tego co widać, Szoguna w ogóle wykonywanie komend "nie kręci". W domu zawsze jest inaczej bo jest nudniej, a na dworze jest tyle ciekawych rzeczy do obejrzenia, powąchania, zrobienia...zresztą...."potem przyjdę to Pan i tak się ucieszy, a ja i sobie powącham i radość Panu sprawię, to po co mam mieć tylko jedną przyjemność jak mogę mieć dwie" ^W^
Ja bym, jak podleci (super, że go pochwaliłeś) dodała jeszcze jakąś inną nagrodę poza Twoim zadowoleniem. Niech nagle z kieszeni "wyskoczy" zabawka na sznurku do poprzeciągania się, albo piłka, albo smakołyk (chociaż u nas np. smakołyki na dworze nie były czymś fajniejszym niż otoczenie ;) ). Jak się już rozkręci to wtedy "siad", komenda zwalniająca (u nas jest OK) i w nagrodę dalsza część zabawy. Z czasem będzie tylko pilnował Cię wzrokiem czy czasem nie trzeba czegoś zrobić żeby w nagrodę się znowu z Tobą pobawić.Psy to interesowne stworzenia i robią to co im się bardziej opłaca, a im inteligentniejszy tym więcej trzeba inwencji włożyć żeby przekonać go że Pan jest najlepszym źródłem pomysłów, zabaw i smakołyków ;)