Autor Wątek: Skulony ogon  (Przeczytany 2444 razy)

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
Odp: Skulony ogon
« Odpowiedź #15 dnia: 06.07.2016 o 09:40 »
A na co ten tysiąc u weterynarza ?  Czemu ona słania się po podwórku ? Sprawdzaliście układ ruchu ?  Moze dysplazja, może bóle wzrostowe ?  Przy nieustannym silnym bólu psy często odmawiają jedzenia.

Offline wlodek321

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 05.07.2016
  • M: Opole
« Odpowiedź #16 dnia: 06.07.2016 o 10:41 »
sprawdzała,wszystko w normie...  odrobaczanie itd leki, badanie kału z 5 razy jedno badanie 55 zł badanie krwi i tak wyszlo... wgl jakas strachliwa jest na koty sie rzuca a czlowiek tupnie i ta ucieka boi sie nie wiem o co jej chodzi zero agresji... (na kota cała noc szczeka)

Offline MLoka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.01.2014
  • M: Dolny Śląsk
  • Magda i Loka
    • PSP_Loka
« Odpowiedź #17 dnia: 06.07.2016 o 10:48 »
Przykre jak wypowiadasz się o swoim psie  [nie] traktujesz sukę jak zło konieczne, dla mnie nie do pomyślenia.
Skoro słania się na nogach to znaczy, że coś jest nie tak, trzeba porobić porządne badania, znaleźć przyczynę, a nie na siłę dopuszczać i płodzić psy! Być może chore, obciążone jaką wadą skoro suka się słania!
A to że nie je kiełbasy to nic strasznego.... Moja też nie je, wręcz gardzi kiełbasą, szynką i innymi wyrobami a mimo to jest super owczarkiem!

Offline wlodek321

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 06.07.2016 o 10:54 »
Nie jest tak ze nie umie chodzi i sie słania tylko chodzi jakby jej sie nie chcialo raz biega pilke przynosi itd a drugi raz jakby jej sie nie chcialo... byłem miesiac temu mowilem a wet powiedziała ze takie humory maja psy z rodowodem i nic sie nie poradzi , ten typ tak ma 

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #19 dnia: 06.07.2016 o 12:23 »
to może lepiej zmień weterynarza, każdy jest inny i co innego ci powie. karmę jej zmień bo royal a tym bardziej pedigree nie są dobrymi karmami, lepsza już jest brit care. może jest na coś chora że nie je, raz się bawi raz nie ma chęci do życia. nie dopuszczaj jej bo jak ona nie będzie jadła w ciąży i nie nabierze masy to szczenięta z niej wszystko wyciągną i jeszcze ci padnie przy porodzie bo nie będzie miała siły rodzić. a jeżeli masz jakąś kartę i nie wiesz jaką to ktoś cię pewnie oszukał bo albo dostajesz z hodowli metrykę urodzenia albo rodowód, a wyrobienie rodowodu nie wiążę się z tym że musisz jeździć na wystawy i wystawiać ją...rodowód to potwierdzenie że pies jest rasowy.

Offline Devils Night

• Hodowca
  • **
  • Data rej.: 19.06.2011
  • M: Wierzbno
  • Hod: Urban Team
« Odpowiedź #20 dnia: 06.07.2016 o 13:30 »
Lepiej byłoby zmienić weterynarza...

Co do ciąży to chyba jest jakaś wielka pomyłka. Pies płochliwy z problemami zdrowotnymi... Ty tak na serio? Aby suka bez komplikacji przeszła przez ciążę, poród oraz odchowała miot musi być w nienagannej kondycji. Wszelkie odstępstwa wiążą się z powikłaniami i dopiero wtedy zobaczysz ile potrafi kosztować weterynarz.

Offline wlodek321

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 06.07.2016 o 13:47 »
co do tej karmy to mowisz o suchej czy mokra tez? (to ta http://www.telekarma.pl/p10957-brit.premium.adult.large.smycz.ami.play.2x15.kg.smycz.html ) pierwsze slysze ze royal jest zły worek 180 zł kosztuje kazdy mowi ze dla duzych psow jest najlepsza .... ;/   

takie cos mam
 [img width= height= alt=dSVQg.jpg" border="0]http://wrzucaj.net/images/2016/07/06/dSVQg.jpg[/img]

Offline monika2415

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.05.2015
  • M: Manchester/Buxton UK,Szczecin PL
« Odpowiedź #22 dnia: 06.07.2016 o 14:40 »
wlodek321 możesz wstawić zdjęcia swojej suni ?? Najlepiej z boku i od góry.Zobaczymy jak ona wygląda.
A co do karmy to nie cena się liczy a skład.

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 06.07.2016 o 15:57 »
musisz patrzeć na skład karmy a nie na cenę. bo możesz kupić worek za 250 zł a będzie słaba karma, ja swoim daję mokrą firmy lukullus kupuję na zooplus a karmę suchą teraz jedzą concept for life wcześniej też lukullus i najlepiej im wchodziła fitmin z serii maxi taki fioletowy worek.

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #24 dnia: 06.07.2016 o 17:28 »
Taka może być po prostu jej "uroda", równie dobrze jak coś jednak z jej zdrowiem nie do końca dobrze, pomimo poprawnych wyników badań. Owczarki niemieckie są dosyć chorobliwą rasą, na dodatek hodowla w pokrewieństwie jest częsta, co sprzyja większej chorowitości i słabowitości psów. Są też takie, które dadzą się pokroić za chleb suchy, a są takie, które grymaszą na mięso nawet...

Jeśli suka ma niska mase i generalnie jest wątła, to ciąża jej nie pomoże, bo w trakcie ciąży organizm suki wysysa wszystkie zapasy z organizmu matki, by mogły się rozwijać szczenięta. Jeśli ma jakas ukryta wade albo chorobe, bo ciąża może ją zabić. Być może podświadomie to wyczuwa instynktownie i dlatego z krycia nici. Być może i uruchomiłby się u niej instynkt macierzyński i ta "chęć do życia", ale tylko na 1-2 miesiące. Równie dobrze może nie mieć siły na opiekę i odrzucić młode, które będzie trzeba karmić z butelki, a suka będzie jeszcze bardziej wyniszczona ciążą.

Natomiast sterylizacja nie jest "pewnikiem" i lekarstwem, ale jak pisałam - spowalnia metabolizm, więc organizmowi jest łatwiej odkładać. Przed operacją i tak jest zalecenie zrobienia badań - krwi, osłuchanie serca... być może coś wykażą, oby nie. Czasem w trakcie operacji się okazuje, że coś było nie tak. A już po zagojeniu organizm nie ma już takiej produkcji hormonów płciowych, co się przekłada na cały organizm. Jeśli źle znosi cieczki, to suka nie będzie miała cieczek i być może wtedy nabierze chęci do życia.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline wlodek321

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 06.07.2016 o 18:04 »
co ma byc w tej karmie?

zdjecia ( dzisiaj zwariowana nie da sie zdjecia zrobic jeszcze mam zapasowy telefon..)

https://megawrzuta.pl/filesgroup/f5d78d25ee91dc26427364aeca480ac4.html

https://megawrzuta.pl/filesgroup/bc56c366037b9d76f32484b76525dc71.html

https://megawrzuta.pl/download/f3ac4cc9ffae88c2257ba71c1b483b18.html

słabe zdjecia jeszcze takie małe ;/

Offline wlodek321

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 06.07.2016 o 18:11 »
nie wiem nawet czy miala jeszcze jakas cieczke...  nie było widac zadnej krwi w kojcu ani na podwórku..

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: 06.07.2016 o 21:48 »
może jej gotuj jedzenie jeżeli suchego nie je albo przejdź na dietę barf wielu właścicieli psów żywi barfem swoje psy. moje aktualnie jedzą concept for life dla dużych ras kupuję na zooplus.

Offline wlodek321

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 07.07.2016 o 10:04 »
gotowango tez nie je kaszy ani ryzu nic, wujek ma hurtownie miesa i wedlin zeberka mam wedzone gotuje je albo kosci z miesem na zupe to ja jej gotuje a ona nic nie je... zaniosłem to wszytko sasiadowi jego pie by to na raz wciagnal jakby mu to dal ...
« Ostatnia zmiana: 07.07.2016 o 10:34 wysłana przez wlodek321 »

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #29 dnia: 07.07.2016 o 10:41 »
... i mam mały problem mam suke z lutego czyli rok i 5 miesiecy skonczyla chcemy ja dopuscic ale co widzi psa to nie dopuszcza go do siebie ogon ma podkulony i tak juz 3 raz nie chce byc dopuszczona czy co jest grane ? ( chce ja dopuscic bo mało je i jest chuda moze zmieni sie jak bedzie w ciazy )
.........

nie wiem nawet czy miala jeszcze jakas cieczke...  nie było widac zadnej krwi w kojcu ani na podwórku..
......   

Jak się skonfrontuje te dwie wypowiedzi, to zaczyna być i strasznie i śmiesznie. 
Mam nadzieję, że psem  zajmuje się ktoś jeszcze, nie tylko założyciel tego wątku.