Autor Wątek: Skulony ogon  (Przeczytany 2439 razy)

Offline wlodek321

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 05.07.2016
  • M: Opole
Odp: Skulony ogon
« Odpowiedź #30 dnia: 07.07.2016 o 11:13 »
co jest w tym strasznego ze nie wiem czy miala cieczke ? nie zagladam jej pod ogon

Offline Asiek1622

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.01.2015
  • M: Gütersloh
« Odpowiedź #31 dnia: 07.07.2016 o 11:15 »
I tu dochodzimy do konsensusu - że hodowcy pojęcia nie mają komu sprzedają swoje psy . Zabierz ją gościu na konkretną diagnostykę do innego weterynarza , a nie chorego prawdopodobnie bądź osłabionego psa chcesz mnożyć , pomijam że bez uprawnień hodowlanych . Ja wiem że sąsiad zza płota pewnie to robi i parę stówek mu wpada ale ani to dobre ani to mądre , jeśli choć trochę zależy ci na zdrowiu własnego psa to odpuść sobie takie pomysły , owczarków jest mnóstwo w schroniskach , nie dokładaj do tego kolejnych .

Offline Asiek1622

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.01.2015
  • M: Gütersloh
« Odpowiedź #32 dnia: 07.07.2016 o 11:16 »
Co w tym strasznego ? A to że chcesz mnożyć nie wiedząc czy ona w ogóle do tego dojrzała . Kobiecie która okresu nigdy nie miała też byś próbował machnąć dziecko ?  ::) :-X :-\

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #33 dnia: 07.07.2016 o 12:33 »
asia dobrze ci radzi weź ją do innego weta nawet jeśli musisz wydać kilka stówek to lepiej to zrobisz bo kto wie może jej życie uratujesz ? nie wygląda na zdrową :( ale nikt ci nie powie tu na forum że coś może jej być lepiej jechać do innego specjalisty. każdy weterynarz jest inny, inaczej leczy, inne badania każe robić itp... pozdrawiam

Offline wlodek321

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 07.07.2016 o 16:47 »
ja jej na siłe nie chce rozmanozyc jak umiesz czytac to on nie chce i pies sobie idzie tyle... pojade do innego wet dam znac co i jak Paula ;]

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #35 dnia: 07.07.2016 o 17:45 »
A ja z innej beczki...fajnie,chcesz mieć po niej szczeniaczka,ba,może akurat będzie tylko dwa,trzy,może rodzina malce przygarnie...ale może być ich i 9...co wtedy???Dasz radę wykarmić,odchować...ba,zapewnić im przyszłość nie na wiejskim łańcuchu???!!!Ja to tylko pytam,po co to całe rozmnażanie...tyle psów z rodowodami także, bez domu,marnują swoje życie w schroniskach...albo faktycznie dokształć się,zrób suni hodowlankę,dopuść...albo daj sobie spokój ,powoływanie na świat istot żywych to nie jest zabawa...dobry,odpowiedzialny hodowca tylko to powinien robić... [tak]

Offline ojeja

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.11.2014
« Odpowiedź #36 dnia: 07.07.2016 o 20:25 »
ja jej na siłe nie chce rozmanozyc jak umiesz czytac to on nie chce i pies sobie idzie tyle... pojade do innego wet dam znac co i jak Paula ;]

yyy jak nie? czy źle z moimi (i nie tylko moimi) oczami?

(....) mam suke z lutego czyli rok i 5 miesiecy skonczyla chcemy ja dopuscic ale co widzi psa to nie dopuszcza go do siebie (....) i tak juz 3 raz nie chce byc dopuszczona

Pozdrawiam

przecież wyraźnie napisałeś że "wy chcecie", a to sunia nie chce psa dopuścić. Więc jak to jest. Poza tym czasem jest tak że suka nie odczuwa potrzeby bycia matką (podobnie jak u kobiet niektóre też nie "widzą" się w roli matki). Sunia również może miec jakąś chorobę którą mogła by przekazać potomstwu, i instynktownie "broni" się przed przekazaniem jej swoim dzieciom. Stąd ta "obrona" przed pokryciem. Moja dawna znajoma, też pokryła na siłę sukę która podobnie jak twoja broniła się przed psem. Efekt był taki że suka najpierw odrzuciła dwa szczeniaki. Nie chciała ich karmić, ani się nimi opiekować. A po kilku dniach zostawiła resztę. Znajoma zaczęła je karmić i na siłę próbowała dostawiać suce szczeniaki do karmienia, ale niestety wszystkie, cały miot (6 szczyli) odeszło. Suka, jak znajoma próbowała je dostawiać szczyle do cyców warczała i odchodziła. To nie był jej pierwszy miot, poprzednie pięknie odchowała, więc była doświadczoną matką. Co się okazało, jak zrobiła suce badania, wyszło że suka została zarażona przez jakąś bakterię. I to widocznie miało wpływ na jej potomstwo i dlatego je odrzuciła (tak jej wówczas wytłumaczył weterynarz)

Offline wlodek321

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 07.07.2016 o 21:17 »
ja jej nie trzymam na sile i nie wklada na nia psa, pies przychodzi ona warczy i odchodzi, jaki widzisz tu problem ?

Offline Karinek

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.10.2013
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #38 dnia: 08.07.2016 o 11:34 »
Jeżeli nie ma cieczki to co w tym dziwnego, że nie chce do siebie psa dopuścić  :o :o a Ty nawet nie wiesz czy ma  :M :M
Suka jest chuda, nie chce jeść, to wymaga pogłębionej diagnostyki u weterynarza z prawdziwego zdarzenia, a nie takiego który twierdzi, ze owczarki z rodowodem grymaszą  :M :M co to za wet  xxx xxx
Pomijając chory pomysł rozmnażania suki w takim stanie, to podpinam się pod pytanie Beaty co zrobisz jak urodzi się 8 lub 9 szczeniaków? Zdajesz sobie sprawę jakie są koszty odchowania miotu?
Dla mnie ręce opadają  :M :M

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #39 dnia: 08.07.2016 o 20:59 »
karina jak to jaki wet ? siostra hodowcy hehe :) to co chłopak ma usłyszeć od tej wet skoro jej brat ma hodowlę ? przecież nie powie że jest źle bo pogrąży brata i dlatego mówi że jest ok :) chłopak nie zdaje sobie sprawy że zanim odchowa te szczenięta i da do nowych domów to wyda kilka ładnych tysięcy :)

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #40 dnia: 09.07.2016 o 10:43 »
 :o :-\