Autor Wątek: Ciągnie smycz na spacerze  (Przeczytany 840 razy)

Offline Madzia i Ines

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 28.07.2016
Ciągnie smycz na spacerze
« dnia: 28.07.2016 o 15:35 »
Co mam zrobić ?
Mam roczną sunie ,co wychodzę z nią na spacer zawsze wracam ,po chwili. Strasznie ciągnie jak ją nauczyć chodzić na smyczy? :'(

Offline Karinek

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.10.2013
  • M: Warszawa
Odp: Ciągnie smycz na spacerze
« Odpowiedź #1 dnia: 28.07.2016 o 15:59 »
Jest dużo wątków na forum w tym temacie, poczytaj bo to częsty problem.
Generalnie zasada jest taka pies ciągnie to nie idziemy  :) można delikatnie ściągnąć psa do siebie lub zmienić kierunek  marszu i najważniejsza jest konsekwencja  :)

Offline pauka1993

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.05.2016
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #2 dnia: 28.07.2016 o 16:16 »
Mój ma 4 miesiące i uczyłam go tak że jak zaczynał ciągnąć to się zatrzymywałam, robiłam kilka kroków w tyłu i czekałam aż obok mnie usiądzie :) Teraz wie,że jak ma czas dla siebie ale jest na smyczy to pójdę tam gdzie będzie chciał ale na luźnej smyczy :) A jak mu się zdarzy pociągnąć to sam już do mnie wraca :)

Offline xbeatrx

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.09.2011
  • M: MMz
« Odpowiedź #3 dnia: 29.07.2016 o 09:51 »
najpierw ją trochę zmęcz. poćwicz z nią z godzinę posłuszeństwo, niech aportuje, chodzi przy nodze, , przychodzi na wołanie, szuka zgubionych przedmiotów. jak już trochę z niej energia opadnie to wyjdź za podwórko. możesz wykorzystywać wyćwiczone na podwórku chodzenie przy nodze, zmieniaj często kierunek spaceru, niech sunia się Ciebie pilnuje. przy nodze może dojść do miejsca, w którym możesz ją puścić luzem (bo chyba Twój roczny pies umie przychodzić na wołanie?) i wtedy niech sobie powęszy trochę, a na smyczy miej ją blisko siebie. ćwicz na krótkich odcinkach, jeśli sunia za bardzo się ekscytuje wyjściem i nie dasz rady przeprowadzić jej spokojnie dalej.