Autor Wątek: Poród jak długo trwa?  (Przeczytany 882 razy)

Offline noxes

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 20.03.2016
  • M: mazowsze
Poród jak długo trwa?
« dnia: 30.12.2016 o 13:08 »
Moja suczka zaczęła rodzić w nocy i teraz tak jeden szczeniak jest niezywy, drugi ma się dobrze. Były tylko te dwa szczeniaki i mam pytanie czy to już koniec? Od ostatniego szczeniaka minęło ponad 6 godzin. Łożysk nie widać, może suka zjadła...
Małym zajmuje się odpowiednio.

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Odp: Poród jak długo trwa?
« Odpowiedź #1 dnia: 30.12.2016 o 13:40 »
hodowca z prawdziwego zdarzenia by o tym wiedział, albo miałby suke pod fachową opieką normalnego weterynarza który udzieliłby odpowiedzi na pytania. Kilkugodzinna przerwa miedzy szczeniakami może być dość niepokojąca. Poród to ogromny wysilek dla suki, jeżeli przerwa trwa dlużej niż 2 h to ty jako własciciel musisz być w stałym kontakcie z weterynarzem bo przez tracenie czasu na pytania tutaj i przy braku podstawowej wiedzy narażasz życie suki i pozostałych szczeniąt jezeli jeszcze jakieś są. Powinieneś obserwowac jak sie zachowuje suka, jakiego koloru jest wydzielina? czy nie pojawiło sie zbyt dużo krwi. Mogło stać się tak że inny szczeniak sie zablokował w kanale rodnym, albo jest martwy. Mam nadzieję że jednak to ostatni szczeniak który przyszedł na świat w rekach nieodpowiedzialnego człowieka.. A tyle się klepeie teraz o tych lewych kryciach i braku wyobrazni u wlascicieli 

Przygarnieta suka i już niedopilnowana? czy kolejne pseudo?
« Ostatnia zmiana: 30.12.2016 o 14:16 wysłana przez Kamila_ »

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #2 dnia: 30.12.2016 o 14:39 »
Na cito wet.O reszcie napisała juz Kamila. :-\

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #3 dnia: 30.12.2016 o 15:30 »
Moja suczka zaczęła rodzić w nocy i teraz tak jeden szczeniak jest niezywy, drugi ma się dobrze. Były tylko te dwa szczeniaki i mam pytanie czy to już koniec? Od ostatniego szczeniaka minęło ponad 6 godzin. Łożysk nie widać, może suka zjadła...
Małym zajmuje się odpowiednio.

jakbyś poszedł na usg to wet by ci mniej więcej określił ilość szczeniąt. mogłeś przed porodem zrobić rtg abyś wiedział ile jest na pewno i czy to koniec czy nie,jak suka ma przerwę 2 h od poprzedniego szczeniaka powinno się podac oxytocyne to samo na samym końcu aby łożysko jej wyszło jeżeli zalega, po porodzie jest dobrze zrobić usg czy nie ma ma nic w macicy czyli martwego płodu czy jakiegoś łożyska itp... moja sunia urodziła 6 szczeniąt w 6,5 godziny wszystko przebiegło sprawnie i dobrze a jak miałam wątpliwości to zadzwoniłam w nocy do weta który odpowiedział na moje pytania. jeżeli jesteś hodowcą to byś wiedział takie rzeczy co robić a nie pytać na forum, lepiej zadzwoń do swojego weta niech ci powie co masz robić bo może w kanale rodnym jest martwy szczeniak który się zablokował i to tylko ci wet pomoże.

Offline Donka

• Owczarki Niemieckie Długowłose
  • Hodowca
  • **
  • Data rej.: 26.08.2007
  • M: Warszawa-Wawer
  • Hod: vom Trojangold
« Odpowiedź #4 dnia: 30.12.2016 o 16:38 »
Biegiem do veta na  usg >:(
Tylko to badanie pomoże stwierdzić czy w drogach rodnych nie a jeszcze jakiegoś szczeniaka :(