Autor Wątek: Cieczka (informacje zebrane)  (Przeczytany 39555 razy)

Offline Fahra

• Ekspert
  • Data rej.: 26.01.2012
  • M: za gorka...
  • Teamwork
Cieczka (informacje zebrane)
« Odpowiedź #525 dnia: 09.01.2013 o 10:10 »
Nie wydaje mi sie,zeby to mialo zwiazek z cieczka...Moze ma zaburzenie trawienia,jezeli wszystko inne jest ok,to przypuszczam,ze skonczy sie na paru soczystych,pachnacych fiolkami dodatkowych bakach i wszystko wroci do normy...Cwaniaczek I dwulapym sie zdarza...LOL

Offline Sheila

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.01.2012
  • M: Gliwice
« Odpowiedź #526 dnia: 10.01.2013 o 00:56 »
Dzięki :) dzisiaj rano miała normalny brzuszek, zaraz wymacam jak jest teraz :) Bąki były rzeczywiście bardzo soczyste... Masakra :P

Offline Stas

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 07.01.2013
« Odpowiedź #527 dnia: 05.02.2014 o 15:07 »
Dzien Dobry ,moja sunia ma 2 lata,to jest 3 jej cieczka, dwie poprzednie byly z duzym krwawieniem,natomiast ta rozpoczela sie 7 dni temu ,bardzo malo krwawienia terazw ogole zaniklo,progesteron o,1ng.
Nie bardzo wiem co sie dzieje,moze ktos juz sie z tym przypadkiem spotkal.
Pozdrowienia.

Offline przemek1

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 04.03.2014
  • M: wroclaw
« Odpowiedź #528 dnia: 04.03.2014 o 14:17 »
Witam jestem tu nowy.Ale mam problem z moja suczka ma 18 miesiecy i dostala pierwsza cieczke trwa juz 9 dni a nie widac zadnego adoratora pod plotem czy to jest normalne . Nie chce jej kryc ale mnie to troche dziwi bo jak inne suczki w okolicy maja cieczke to jest pelno adoratorow moze moja jest chora albo cos innego . Prosze o odpowiedz

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Odp: Cieczka (informacje zebrane)
« Odpowiedź #529 dnia: 02.03.2016 o 10:35 »
może się komuś przyda, udało mi się zebrac trochę informacji z jednej z zaprzyjaźnionych klinik:

mam bardziej szczegółowo opisane rasy, jaka aktywność, jedzenie, leki i inne operacje lub zabiegi więc jeśli będzie trzeba to podam  :)
suki sterylizowane liczba - 82 (lipiec 2014 - grudzien 2015)
rasy + mix, duże/olbrzymie (bez ONkowatych) - 31 (z czego 1 suka (5letnia) z objawami cieczki, urojonych pol roku po sterylizacji + usuniecie pol listwy mlecznej ze wzgledu na kilka małych guzków). Suka 1,5 miesiaca temu była na kontroli, wszystko w porządku, jeszcze nie miala usuwanego ''hormonu'' który odpowiada ze kolejne objawy cieczkowe, ale myślę ze wlasciciele się zdecydują. 1,7cm na nadnerczu przejelo funkcje produkcji hormonów), 2 suka mix collie z takimi samymi objawami, z tego co wiem miała pol roku pozniej wyciety kawał jelita grubego, ogolnie suka z bardzo złymi wynikami, wątroba wręcz ledwo żyła (suka wiek ok 8 lat). W listopadzie na kontroli zadnych niepokojacych zmian.

rasy + mix, małe - 34, jedna suka z ropomaciczem i guzkami na listwie mlecznej, które zostały czesciowo usuniete, suka 13 lat, wlasciciel nie chce kolejnej grzebaniny przy suce. Pol roku po żadnych kolejnych zmian, pozostałe 2 mniejsze guzki się nie powiększyły. Nie ma kontaktu od pazdziernika, więc zero informacji o suce czy coś się zmieniło . Druga suka z rozregulowana gospodarka hormonalna kompletnie, wiek 4 lata, cieczki co 2/4 miesiace, jakiś mądry weterynarz zalecił zastrzyki hormonalne które wcale nie pomogly i pogorszyly sytuacje, w  końcu ją tam wysterylizował (po 8 miesiacach pojawily sie cieczki), suka znalazła sie ''u nas'' i była powtórnie otwierana, sterylka kompletnie spaprana, został bardzo duży kikut macicy, zbyt duży jak na ten zabieg. Na szyjce macicy pojawilo się miejsce gdzie zaczely sie wytwarzać hormony. Suka jest 4 miesiace po sterylce, póki co nie można wiele o niej powiedzieć.

a teraz uwaga, sukie sterylizowane liczba 17, Owczarki niemieckie, w typie 11 i rasowe 6 , ale tu wychodzi brak zależności w sumie, wiadomo że więcej bedzie w typie.

z czego 7 suk z objawami cieczki i urojonych, 4 suki po powtórnym usunięciu ''hormonu''. Wszystko w jak najlepszym porządku. 2 suki z guzkami gruczołu mlekowego, również usuniete, nie zlośliwe. To dane oprócz mojej suki (objawy cieczki, urojonej + 2 lata po sterylce usuniete cwierc listwy mlecznej). Tak mnie to zaciekawiło, ze udało sie znależć kilka suk owczarkowych z poprzednich lat które też miewały takie objawy. Więc sporo dużych suk, a już owczarkowych głownie jest podatna na takie zawirowania hormonalne. Więc mimo że jestem za sterylizacją, to niech każdy nie myśli sobie że ich owczarkowe sucze nie będą miały adoratorów po sterylce  ;) poprosiłam o dalsze informacje na ten rok, ale tylko o sukach owczarkowych

co do kastracji, mam niewiele

12 samcow małych ras/mix - 9 ciachnięc z powodu widzimisię wlasciciela,
-3 guz jąder,problem z oddawaniem moczu albo jego nie trzymaniem (psy powyżej 7 lat)

z tego co wiem, 3 samce mają problem z nietrzymaniem moczu, ale to wciąz mało żeby cokolwiek napisać

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #530 dnia: 02.03.2016 o 12:10 »
Super, że analizowane są takie sytuacje.
Ja jednak znam z autopsji przypadek suki ON, po kastracji miala właśnie te objawy cieczkowo-zapachowe. Zamiast pakować hormony, czy czekać suka została ponownie po roku operowana, znaleziono  odprysk jajnika, oraz za długi ,,kikut macicy" ? Po reoperacji nigdy nie pojawiły się żadne zapachy ani objawy okołocieczkowe.

Offline joanna3491

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.07.2015
  • M: Ozorowice/Wisznia Mała
  • TRISS
« Odpowiedź #531 dnia: 02.03.2016 o 18:46 »
Hej dziewczyny a ja mam pytanie ile miesięcy po zakończeniu cieczki można  młoda  wysłać na serylke. Ze względu na operacje stawu biodrowego nie mogliśmy jej wysterylizować przed pierwsza cieczka a ja za diabła nie pamiętam jak to było przy naszej poprzedniej donce.

Offline monika2415

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.05.2015
  • M: Manchester/Buxton UK,Szczecin PL
« Odpowiedź #532 dnia: 02.03.2016 o 18:48 »
Nam wet powiedział że 3 miesiące po cieczce.