Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Problemy ortopedyczne / Odp: LIBRELA - nowy lek na problemy zwyrodnieniowe psów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rena 21 dnia 17.06.2021 o 17:12 »
My podaliśmy naszej starszej sunii,  wydaje mi się że chodziła lepiej, że mniej ją bolało. W przyszłym tygodniu dostanie drugą dawkę. Może za jakiś czas spróbujemy u Dexa.
2
Pierwsze dni w domu / Odp: Zostawanie samej w domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez martaa921 dnia 16.06.2021 o 12:27 »
@Kamila_ w jaki sposób nauczyć psa,że w domu się odpoczywa? 🤔
3
Karmy suche / Odp: FAQ- Suche karmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez artw dnia 15.06.2021 o 09:23 »
Może Orijen albo Acana? Choć chyba z procentową zawartością mięsa jest tam podobnie. Z wyższej półki polecam to ... https://www.wholeprey.com/canine/akela-80-20-dog-food.html
Tylko nie wiem, czy da się kupić w Polsce?
4
Pokaż swojego psa / Odp: SZIRA ciemnowilczasta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Corrado Catani dnia 14.06.2021 o 22:56 »

wystarczy ze pies będzie biegł z patykiem i wpadnie w dziurę/ potknie się i nabije się na kij, ten przebije gardło albo inną część. Nie bedziecie w stanie zatamowac krwawienia i pies padnie zanim wsadzicie ją do auta.

Polecam pilkę. A na patyki kategoryczny zakaz.
[/quote]

Piszę ku przestrodze...
Tydzień temu w piątek wieczorem, na spacerze oczywiście były kijki...był wypadek! Szira nadziała się na kij, który wszedł pod język, zrobił dziurę głęboką na 12 cm! Już myślałem, że to koniec, po wyciągnięciu sterczącego kija suka dosłownie padła jak rażona piorunem i tak leżała kilka minut...jakoś dowlekliśmy się do samochodu zaparkowanego ok 200m - niestety nie mogłem podjechać z powodu braku dojazdu...biegiem do weterynarza, ten wyjął jeszcze jakąś część i stwierdził, że "nic psu nie będzie, rany w pysku się szybko goją.."
Cała noc nie przespana, pies nie je, nie pije, bo języka nie ma, tzn jest lecz jakiś schowany do tyłu..
Rano do lepszej lecznicy ( Legionowo 24h ok 40 km ) Podczas narkozy okazało się ,że język był w tej dziurze! Pani doktor wypłukała, wyczyściła, założyła 4 szwy , dała leki, zastrzyki i do domu. Po tygodniu wszystko już OK, suczka szczeka, je i pije ale co się najadłem strachu...stresu...nerwów, to tylko ja wiem...
A koleżanka ostrzegała... no cóż, żeby głupota umiała latać ,to bym fruwał...
Pozdrawiam Was serdecznie i zdrówka życzę
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jacekmury1 dnia 14.06.2021 o 16:55 »
Znajde coś lepszego w podobnej cenie?
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez artw dnia 14.06.2021 o 10:58 »
To dobra karma o bardzo dobrym składzie. Wiadomo, każdemu psu może podejść coś innego, ale jak tylko po przejściu na nią będzie wcinał ze smakiem, kupy będą w porządku, to nic tylko się jej trzymać.

Trochę mało mięsa, bo tylko 50%. Ja bym szukał czegoś o dobrym składzie i procentowej zawartości mięsa na poziomie bliższym 80%. Ale każdy ma inne preferencje.
7
Sprzęt i akcesoria / Odp: Ogrodzenie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Barton_ dnia 14.06.2021 o 10:03 »
Ideałem są panele metalowe bez elementów poziomych. Coś co zapobiegnie wystawieniu pyska a zarazem włożeniu ręki i będzie uniemożliwiało ucieczki.

Jeżeli siatka to nie powlekana ale ocynk i możliwie grupy drut.
Najlepiej solidnie mocowana dołem. Pies potrafi rozwlekać nie zabezpieczoną siatkę jak sznurówki.
Przy siatce koniecznym może się okazać pochylenie górnej części ogrodzenia na posesję. Trafiają się wytrawni miłośnicy wspinaczki.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nanami dnia 13.06.2021 o 12:45 »
To dobra karma o bardzo dobrym składzie. Wiadomo, każdemu psu może podejść coś innego, ale jak tylko po przejściu na nią będzie wcinał ze smakiem, kupy będą w porządku, to nic tylko się jej trzymać.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jacekmury1 dnia 13.06.2021 o 12:20 »
Myślę o zakupie karmy Wiejska Zagroda Indyk i Jagnięcina,co myślicie?
10
Sprzęt i akcesoria / Ogrodzenie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pawełek dnia 13.06.2021 o 10:52 »
Cześć,
jestem na etapie planowania i wykonania w niedługim czasie ogrodzenia.
Obecnie posiadam jednego owczarka ale planuję mieć 3 ON.
Pytanie w jaki sposób i z jakich elementów wykonać ogrodzenie posesji aby było bezpiecznie dla piesków?
Strony: [1] 2 3 ... 10