Autor Wątek: Karma i suplementy dla szczeniaka  (Przeczytany 344 razy)

Offline artursokol94

• Forumowicz
  • *
  • Data rejestracji: 07.11.2022
  • M: Lubin
Karma i suplementy dla szczeniaka
« dnia: 07.11.2022 o 11:36 »
Witam, otóż nabyliśmy szczeniaka owczarka dligowlosego samca, ma on 10 tygodni. Moje pytanie, to co uważacie o marce winner plus? Jest to mało znana marka pożywienia i supli dla owczarków w Polsce. Otóż hodowca polecił karmić psa tą karmą(puppy junior holistic) oraz dawać mu suplement na stawy itd(arthro elastina tabs). Hodowca oznajmił, że pracuje juz w ten sposób ponad 3 lata ze swoimi psami i większość hodowców z wystaw już tego używa. Moje pytanie, to czy dla wprawionych opiekunów owczarków waszym zdaniem skład karmy jest ok? Pytam, ponieważ wielu posiadaczy owczarków nie zna marki winnerplus i każdy poleca oczywiście karmy, których sami używają z DE. Proszę o waszą opinie, co sądzicie o tym pakiecie.
Podaje nazwę linku do strony producenta owej żywności dla owczarków.

winnerplus.pl

Pozdrawiam

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rejestracji: 16.03.2006
Odp: Karma i suplementy dla szczeniaka
« Odpowiedź #1 dnia: 08.11.2022 o 21:44 »
jeśli dobrze wyczytałam: świeże mięso kaczki tylko 27%
za mało jak dla mięsożercy. Reszta to ryż/ziemniaki i inne duperele  :)

niby jest dobrze karmic tym co jadł u hodowcy zeby rewolucji w tym malym cialku nie robić..  ale z drugiej strony wolałabym serwowac bardziej wartosciowe posilki swojemu psu  [tak]

co do preparatow na stawy.. nigdy nie zrozumiem jaki sens ma podawanie preparatow szczeniakowi który rosnie i sie kształtuje . On juz jest skazany na problemy i ma takie zalecenia od lekarza ortopedy?? zaszkodzic nie zaszkodzą ale po co?  :))

Offline artursokol94

• Forumowicz
  • *
  • Data rejestracji: 07.11.2022
  • M: Lubin
Odp: Karma i suplementy dla szczeniaka
« Odpowiedź #2 dnia: 10.11.2022 o 12:58 »
No właśnie skład karmy taki sobie, co Pani poleca dla młodego owczarka, może stopniowo zacznę mu mieszać z inną karmą, jeśli rzeczywiście nie ma rewelacji z tą i można dawać coś znacznie lepszego :)
 Co do tego na stawy właśnie ta kobita z hodowli powiedziała, że nie zaszkodzi dawać, a ona strasznie przewrażliwiona na punkcie szczeniaków, żeby przez pierwszy rok mu to dawać, unikać schodów, psa z auta I do auta wnosić itp itd, jeśli nie zaszkodzi, a może ewentualnie tylko zrobić coś dobrego, to mógłbym mu to podawać.  Sam nie wiem 😅