Forum Owczarek.pl

Opieka => Wychowanie => Wątek zaczęty przez: lewy91 w 09.05.2020 o 22:30

Tytuł: Dwa owczarki - początki
Wiadomość wysłana przez: lewy91 w 09.05.2020 o 22:30
Witam forumowiczów. Od półtora roku posiadam samca owczarka  długowłosowego. Mam go od szczeniaka. Dzisiaj nastał ten dzień że przywiozłem suczke owczarka ( 7 tygodni ). Kiedy najlepiej przedstawić sobie zwierzaki i jak najlepiej to zrobić. Dodam że mam dużą działkę i psy będą miały swobodę. Senior lubi się bawić i nie zdarza mu się być agresywnym. Poproszę i  rady.
Tytuł: Odp: Dwa owczarki - początki
Wiadomość wysłana przez: Nanami w 09.05.2020 o 23:38
Poza terenem, które starszy pies uważa za swoje terytorium, na spacerze. A potem i tak ich kontakty zawsze nadzorować, bo różnica masy jest spora i nawet niechcący samiec może zrobić krzywdę szczeniakowi. Poza tym niektóre samce nie tolerują szczeniąt, różnie bywa. No i oczywiście suka już od około 6 miesiąca może mieć pierwszą cieczkę, więc mocno wskazana kastracja samca w najbliższym miesiącu-dwóch.
Tytuł: Odp: Dwa owczarki - początki
Wiadomość wysłana przez: bartell w 27.07.2020 o 18:18
Zgadzam się w 100% z wypowiedzią poprzednika. Te same informacje na przekazano mi jak byłem ze swoim owczarkiem na szkoleniach http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/szkolenie-owczarkow-niemieckich/ bo też miałem w planach wprowadzić po jakimś czasie sukę. Powoli, pod nadzorem, ale udalo sie i dzisiaj bardzo się kochają :)