Forum Owczarek.pl

Opieka => Wychowanie => Wątek zaczęty przez: EdiSolo w 07.06.2018 o 17:23

Tytuł: Problem z owczarkiem
Wiadomość wysłana przez: EdiSolo w 07.06.2018 o 17:23
Dostałem owczarka niemieckiego, pies ma rok i osiem miesięcy. Poprzedni właściciel przywiózł psa do mnie, owczarek nie dał do siebie podejść więc wpuścił go do boksu i pojechał. Od początku próbowałem się zaprzyjaźnić z nim, lecz każde podejście do boksu, kończy się agresywnym atakiem psa. W ogrodzeniu wyciąłem otwór aby można było wstawić miskę z karmą i wodą. Myślałem że po kilku dniach pies zaakceptuje nas ale niestety, minęło osiem dni i nic się nie zmienia. Szkoda mi psa bo zamiast biegać po podwórku to siedzi w boksie. Może mi ktoś poradzi co robić w takiej sytuacji?
 
Tytuł: Odp: Problem z owczarkiem
Wiadomość wysłana przez: monikach w 07.06.2018 o 22:23
Kiepściutko  :(  Optymalnie byłoby gdy psa na smyczy przekazal tobie, poszlibyscie na spacer, nastepnie on by sobie poszedł, ty z psem znów byscie sobie połazili i dopiero kojec.
Teraz zostaje ci cierpliwosc albo odwaga.
Jedzenie stawiane w misce i wsuwane do kojca to nie bardzo dobra koncepcja, moze się wydac okrutnym ale chyba lepiej wygospodarowac sobie duzo czasu na przebywanie blisko kojca, z tym jedzeniem i proponowanie psu jedzenia kładzionego przez ciebie po kęsku, podawanego z ręki, a nie stawianie miski i odchodzenie. Jesli pies jest łupowy mozesz to wykorzystać również.     
Tytuł: Odp: Problem z owczarkiem
Wiadomość wysłana przez: beta46 w 07.06.2018 o 22:59
A coś wiedziałeś na temat psa nim przyjąłeś go do siebie? ??:) I dlaczego ktos z psa zrezygnował, mimo ze miał go u siebie ponad rok...nie zastanowiło to Ciebie?! ??:) W takiej sytuacji jaka jest obecnie ja osobiście poszukałabym pomocy u szkoleniowca...a le przede wszystkim powinieneś najpierw skontaktowac sie z osoba od ktorej masz psa,powiedz jej o problemach,niech przyjedzie i spróbuje pomóc Wam!Skąd jesteś?