Forum Owczarek.pl

Opieka => Pielęgnacja => Wątek zaczęty przez: JDTMC w 07.06.2019 o 12:14

Tytuł: Pies nie pozwala obciąć sobie pazurow
Wiadomość wysłana przez: JDTMC w 07.06.2019 o 12:14
No wiec właśnie... brzmi zabawnie, ale biorac pod uwagę ze psiak wazy ponad 40 kg, już przestaje być zabawne... Chłopak nie jest agresywny, ale zabiera łapy, ucieka. Przekupywanie go nic nie daje.
Jakieś porady, pomysły, doświadczenia?
Tytuł: Odp: Pies nie pozwala obciąć sobie pazurow
Wiadomość wysłana przez: Nanami w 07.06.2019 o 12:59
Psy bardzo nie lubią dotykania łap, dlatego przyzwyczaja się je do tego od szczenięcia.
Zacznij od bardzo krótkich sesji nagradzania - dotykasz łapę, dosłownie na chwilę, bez ściskania ani łapania jej - kliknięcie (jeśli pies zna kliker) albo słowo nagradzające (np. dobrze), wydajesz nagrodę do pyska. I tak robisz z ogromną ilością małych nagródek. Kilkanaście powtórzeń kilka razy dziennie. Na tyle, na ile widzisz, że pies toleruje dotyk - pozwala dotykać łap bez ściskania, to kolejnym krokiem jest chwycenie delikatne całą dłonią na sekunde, potem na 2 sekundy... i zatrzymujesz się w momencie gdy widzisz, że pies znosi i się stara, ale jeszcze nie ucieka. Kończysz sesję bez przekraczania jego limitu i powolutku z każdą sesją przesuwasz granicę jego tolerancji.
Tytuł: Odp: Pies nie pozwala obciąć sobie pazurow
Wiadomość wysłana przez: Nakatomi w 09.06.2019 o 11:17
Co prawda swojemu nigdy pazurków nie obcinalam bo połowa posesji jest wyłożona kostką i pięknie je ściera ale z czesaniem był już problem. Recepta okazała się prosta długi spacer pies padnięty leży mogę wtedy robić z nim co chcę czesać czyścić uszy ma na wszystko wywalone bo nie ma siły stawiać oporu.
Tytuł: Odp: Pies nie pozwala obciąć sobie pazurow
Wiadomość wysłana przez: monikach w 17.03.2020 o 19:37
Moje psy tez nie uwielbiają tego, ale akceptują. U nas podstawa to nauka lezenia na boczku az do zwolnienia komendą i oczekiwanie na odłożoną nagrodę  :D Po prostu jak w wojsku  :DD
Tytuł: Odp: Pies nie pozwala obciąć sobie pazurow
Wiadomość wysłana przez: Jowana w 29.03.2020 o 15:40
Wtrącę tu swoje trzy grosze, mam owczarka podhalańskiego bogato owłosionego, piękny, pojętny po prostu cudny, ale ma problem z łapami. Ta rasa narażona jest na dysplazję, schorzenie stawów. Pies cierpi, a dodatkowych cierpień doznaje gdy nie dopilnuje pielęgnacji jego łap. Z przycinaniem pazurów nie mam problemów, przyzwyczajałam go do tego od szczenięcia, używam do tego specjalnych nożyczek i z tym sobie radzę. Ale przeczytałam
Cytuj
Problemem u psów długowłosych jest często sierść pomiędzy palcami. Zdarza się, że z włosów powstają „filce”, które powodują podrażnienia podczas chodzenia. Długie włosy można skracać, ale z umiarem, ponieważ niektóre czworonogi źle to znoszą zwłaszcza latem, kiedy dłuższe włosy chronią delikatne poduszki łap przez rozgrzanym asfaltem i kłującymi roślinami.
że psu z długim włosem trzeba też podcinać sierść między palcami, bo ich nadmiar może podrażniać łapy podczas chodzenia. Wiedzieliście o tym?
Tytuł: Odp: Pies nie pozwala obciąć sobie pazurow
Wiadomość wysłana przez: Nanami w 29.03.2020 o 17:27
Owczarki niemieckie nie mają problemów z przerastającą sierścią przestrzeni międzyopuszkowych, te długowłose zazwyczaj też nie, więc się im nie trymuje łap.