Forum Owczarek.pl

Opieka => Zdrowie => Wątek zaczęty przez: Ehem w 10.12.2020 o 19:56

Tytuł: Glista - 2,5 tygodnia na rozwinięcie?
Wiadomość wysłana przez: Ehem w 10.12.2020 o 19:56
Cześć wszystkim,

moja suczka w dniu dzisiejszym kończy dwa miesiące. W książeczce zdrowia, jest wbite, że w dniu 22 listopada podano jej aniprazol (50 mg + 500 mg). od kilku dni kiepsko u niej z apetytem. Podczas niewinnej rozmowy z siostrą, wyszło że podczas zabawy zobaczyła na podłodze coś cieniutkiego. Wysłałem zdjęcie glisty z Google i siostra ze 100% pewnością stwierdziła, że to było to samo. Teraz nasuwają się dwa pytania.
1) czy glista może wyjść sama z psa, czy może pies ją sam wydalił?
2) czy jest możliwe, aby w przeciągu 2,5 tygodnia pies dostał robaki?

Ps. siostra twierdzi, że glista nie była wcale małych rozmiarów.
Ps.2 jutro wizyta u weterynarza.
Tytuł: Odp: Glista - 2,5 tygodnia na rozwinięcie?
Wiadomość wysłana przez: Kamila_ w 10.12.2020 o 21:24
kiedyś przy przenoszeniu doroslego psa, na mojej ręce pojawila się glista także jest to możliwe.

Tak jest tez mozliwe pojawienie się robaków. Trawnik, chodnik, siuśki innego psa to siedlisko jajeczek robaków, dlatego trzeba uwazać na szczenie. Szczeniak ma słabą odporność (o tej porze roku podatny jeszcze bardziej), może podłapać nowych przybyszów w kazdej chwili dlatego ważne jest regularne odrobaczanie w takim wieku. Weterynarz ustali plan nastepnych odrobaczen. Możecie też zbadać kał choć jednorazowe badanie kału moze nie dac rzeczywistego obrazu czy w psie nadal coś siedzi, dobrze jest powtórzyć.

edit.Czesto bywa tak że jednorazowe odrobaczenie pozwala pozbyć sie częsci pasożytów. Jeżeli pies jest bardzo zarobaczony to jedna dawka nie pomoze. Jednak to weterynarz musi dobrać lek do psa. Nie kazdy pies znosi dobrze odrobaczanie i nie wszystkie specyfiki zabiją wszystkie rodzaje pasożytów,.