Autor Wątek: Szkoły, kursy, kursiki - dyskusja  (Przeczytany 8321 razy)

Offline eagle

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.07.2007
Odp: Szkoły, kursy, kursiki - dyskusja
« Odpowiedź #90 dnia: 29.12.2010 o 12:22 »
A ja chce zadać pytanie. Co ze szkołami które maja w 4 literach sport i szkolą zwykłe psy, zwykłym ludziom ? Z boku może to wyglądać nie efektownie.

Offline AM-ON

• Ekspert
  • Data rej.: 10.04.2004
  • M: Kraków
« Odpowiedź #91 dnia: 29.12.2010 o 12:26 »
eagle,
wg mnie jesli ktoś nie ćwiczy do sportu to przeciez pies nie musi wykonywać ćwiczen efektownie ale skutecznie. Dla mnie jest wazne jak pies czuje sie współpracując z przewodnikiem, czy ma z tego radość i czy ćwiczy chętnie. To, że pies siądzie wtedy lekko krzywo, czy wolniej nie ma (oprócz sportu) zupełnie znaczenia.
Pozdrawiam,
Aneta, Kenny (*), Gwen (*), Hot i Mini-Me :)

Offline eagle

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #92 dnia: 29.12.2010 o 12:37 »

Cytat: AM-ON
eagle,
wg mnie jesli ktoś nie ćwiczy do sportu to przeciez pies nie musi wykonywać ćwiczen efektownie ale skutecznie. Dla mnie jest wazne jak pies czuje sie współpracując z przewodnikiem, czy ma z tego radość i czy ćwiczy chętnie. To, że pies siądzie wtedy lekko krzywo, czy wolniej nie ma (oprócz sportu) zupełnie znaczenia.

To czy pies będzie się dobrze czuł na treningu to pierwsze przewodnik.
Co trener może zrobić gdy przewodnik wie lepiej ?
A co to jest psi sport ? Dla ludzi to jest jakas inna planeta. 99% ludzi chce posiadać grzecznego psa i na tym kończą się ich potrzeby szkoleniowe.
Jakoś nie wierzę w doktorów Judymów ...... którzy będą za darmo namawiać ludzi do robienia czegokolwiek więcej z psem.
eagle2010-12-29 12:42:18

Offline sanda

• hodowca BOS
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.11.2003
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #93 dnia: 29.12.2010 o 12:45 »

To, że szkoleniowiec potrafi wyszkolić psa do sportu, to nie oznacza, że każdy musi szkolić psa do sportu.

Obserwując pracę na zawodach, obserwując trening widzimy czy pies jest dobrze zmotywowany, czy pracuje radośnie, czy ma więź z opiekunem itp. Jeśli trener umie swojego psa tak przygotować, jeśli umie tak przygotować zawodników, to tym bardziej będzie potrafił nauczyć Kubusia pana Kowalskiego radośnie przybiegać do opiekuna.

Weryfikacja Szkoleniowca, nie oznacza, iż każdy ma uprawiać sport. Ale każdy kto przychodzi do takiej szkoły powinien mieć możliwość uprawiania sportu.

Jeśli ktoś chce miłego psa na co dzień, to i takie szkolenie znajdzie w szkole prowadzonej przez szkoleniowca, który weryfikuje swoją pracę na zawodach. Jeśli będzie chcieć iść dalej to szkoleniowiec-zawodnik jest mu niezbędnie do życia potrzebny.

Offline AM-ON

• Ekspert
« Odpowiedź #94 dnia: 29.12.2010 o 13:01 »
Cytat: eagle
To czy pies będzie się dobrze czuł na treningu to pierwsze przewodnik.
Co trener może zrobić gdy przewodnik wie lepiej ?

Owszem, samopoczucie psa na treningu to przede wszystkim przewodnik ale........... to jak przewodnik zadba o to samopoczucie psa to robota trenera (jeśli przewodnik w tej materii jest zielony). Zwykle ludzie robią błędy z niewiedzy, nie umieją się bawić z własnymi psami - tego trzeba nauczyć

Jeśli przewodnik wie "lepiej" niż trener to ja się spotykam z takim czymś, że trener dziękuje mu za współpracę.
Pozdrawiam,

Offline eagle

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #95 dnia: 29.12.2010 o 13:05 »

Może ktoś polecić szkołę na terenie Wrocławia ?Ktoś miał jakieś doświadczenia z tą ?
http://tresura-psow.eu/

Drugie pytanie to co to jest ?

http://zoopsycholog.ovh.org/
edit:
I te drugie którego pierwsze jest "krewnym".
http://puk.free.ngo.pl/_/

eagle2010-12-29 13:09:19

Offline sanda

• hodowca BOS
  • Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #96 dnia: 29.12.2010 o 13:12 »
Na terenie Wrocławia już polecałam - AGILITY DE LUKS opis na 1 stronie

Offline Inanna

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 26.05.2006
« Odpowiedź #97 dnia: 29.12.2010 o 18:43 »

Może ktoś polecić szkołę na terenie Wrocławia ?Ktoś miał jakieś doświadczenia z tą ?
http://tresura-psow.eu/

Drugie pytanie to co to jest ?

http://zoopsycholog.ovh.org/
edit:
I te drugie którego pierwsze jest "krewnym".
http://puk.free.ngo.pl/_/

Szkoła Marcina Matuszaka który jest
 Egzaminatorem testów psychicznych jak również sekretarzem zarządu głównego PKPR KLIK
Nie jest źle,natomiast drogo i jak dla mnie jednak kwalifikacje,takie trochę niepewne,związane z ostatnim linkiem.
Dla bogatego przeciętnego Kowalskiego,nie planującego zawodów, może być

Trochę mnie dziwi że PKPR nie ma własnej grupy pokazowej odnośnie metod szkolenia.Na wystawach we Wrocku albo nie ma pokazów albo wynajmowane są inne grupy,np Krzysia Biernackiego z ZOND.

Ja wybrałam Agility de Luks i z autopsji wiem że w innej szkółce poległabym razem ze szkoleniowcem.

A tak ja total beztalencie,odnośnie szkolenia psa(ów),mam za sobą debiut w zawodach OBD i PT,przy czym PT to egzamin.

Dodam ze Agility de Luks z reguły zbiera niepowodzenia innych szkółek w postaci źle prowadzonych przewodników i psów.
Julia&Fred,skopana socjalizacja(psy socjalizowały się same z sobą) w innej szkole
Ja&Hammer- skopana więź pies przewodnik do wystąpienia agresji w stosunku do domowników
Hania&Blaze,analogicznie do Juli

Wszystkie mamy za sobą już debiuty w zawodach,
Sanda (Ola)tytan roboty z psem z efektami na zawodach,a Jędzowata psem łatwym nie jestLOL

Danusia i Beata pracują również z psami wziętymi ze schroniska,jak również z przypadkami psów agresywnych.

gdybym miała polecić z pełną odpowiedzialnością szkołę to tylko Agility de Luks,tam nie ma papiura w sensie ESPZ,który niestety nie budzi we mnie euforii a raczej podejrzliwość.

Offline eagle

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #98 dnia: 29.12.2010 o 19:30 »

Cytat: Lisica

Może ktoś polecić szkołę na terenie Wrocławia ?Ktoś miał jakieś doświadczenia z tą ?http://tresura-psow.eu/Drugie pytanie to co to jest ?http://zoopsycholog.ovh.org/edit:I te drugie którego pierwsze jest "krewnym".http://puk.free.ngo.pl/_/
Szkoła Marcina Matuszaka który jest <big style="font-family: Helvetica,Arial,sans-serif; color: rgb(0, 0, 0);"><big>Egzaminatorem testów psychicznych</big></big> jak również sekretarzem zarządu głównego PKPR KLIKNie jest źle,natomiast drogo i jak dla mnie jednak kwalifikacje,takie trochę niepewne,związane z ostatnim linkiem.Dla bogatego przeciętnego Kowalskiego,nie planującego zawodów, może być
Trochę mnie dziwi że PKPR nie ma własnej grupy pokazowej odnośnie metod szkolenia.Na wystawach we Wrocku albo nie ma pokazów albo wynajmowane są inne grupy,np Krzysia Biernackiego z ZOND.Ja wybrałam Agility de Luks i z autopsji wiem że w innej szkółce poległabym razem ze szkoleniowcem.A tak ja total beztalencie,odnośnie szkolenia psa(ów),mam za sobą debiut w zawodach OBD i PT,przy czym PT to egzamin.Dodam ze Agility de Luks z reguły zbiera niepowodzenia innych szkółek w postaci źle prowadzonych przewodników i psów.Julia&Fred,skopana socjalizacja(psy socjalizowały się same z sobą) w innej szkoleJa&Hammer- skopana więź pies przewodnik do wystąpienia agresji w stosunku do domownikówHania&Blaze,analogicznie do JuliWszystkie mamy za sobą już debiuty w zawodach,Sanda (Ola)tytan roboty z psem z efektami na zawodach,a Jędzowata psem łatwym nie jestLOLDanusia i Beata pracują również z psami wziętymi ze schroniska,jak również z przypadkami psów agresywnych.gdybym miała polecić z pełną odpowiedzialnością szkołę to tylko Agility de Luks,tam nie ma papiura w sensie ESPZ,który niestety nie budzi we mnie euforii a raczej podejrzliwość.

Te związki są  dla mnie ja EZO TV, czasopismo wróżka, radiesteci mają nawet swój cech .....
Wole jednak lekarzy  tak jak ZKwP mimo wszystkich jego "uroków". Dzięki za opinię F.C.I. z kropeczkami to nie FCI.
Polecę znajomym Waszą szkołę. eagle2010-12-29 19:31:36

Guest

• Gość
« Odpowiedź #99 dnia: 29.12.2010 o 21:37 »
Na stronie krakowskiej szkoły Jacka Lewkowicza Hitt dog są wszelkie informacje - o kwalifikacjach, startach, wynikach. Ze swej strony polecam tę szkołę nie tylko chętnym do sportu czy "zwykłego" posłuszeństwa, także tym, którzy maja problemy z agresją lękową przygarniętego czy źle prowadzonego psa. Jacek Lewkowicz ma to, co jest bezcenne dla trenera - ogromną łatwość nawiązania dobrego emocjonalnego kontaktu z trudnym zwierzęciem.

Zofia Mrzewińska

Offline sanda

• hodowca BOS
  • Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #100 dnia: 30.12.2010 o 08:32 »

To ja tylko potwierdzę, kolejny raz ;-) – opinię o szkole Jacka Lewkowicza.

Aniu .... Jędzowata jest łatwa .... tylko nie dla szarego Kowalskiego ;-) To po prostu szalenie inteligentne zwierzątko z diabelnym temperamentem J

Offline AM-ON

• Ekspert
« Odpowiedź #101 dnia: 30.12.2010 o 09:31 »
Cytat: Zofia
Na stronie krakowskiej szkoły Jacka Lewkowicza Hitt dog są wszelkie informacje - o kwalifikacjach, startach, wynikach. Ze swej strony polecam tę szkołę nie tylko chętnym do sportu czy "zwykłego" posłuszeństwa, także tym, którzy maja problemy z agresją lękową przygarniętego czy źle prowadzonego psa. Jacek Lewkowicz ma to, co jest bezcenne dla trenera - ogromną łatwość nawiązania dobrego emocjonalnego kontaktu z trudnym zwierzęciem.

Zofia Mrzewińska

Potwierdzam!!!! Smile

Ja z Jackiem Lewkowiczem ćwiczę obronę z moimi psami od 4 lat i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Zawsze wcześniej dyskutujemy co i jak byśmy zrobili i ma super wyczucie psa, przy czym niczego nie narzuca. Niedoświadczonym przewodnikom udziela rad jak mają współpracować z psem na obronie.

Jacek Lewkowicz jest pozorantem i trenerem, który jeździ w Polsce i  zagranicę na seminaria i treningi z najlepszymi zawodnikami IPO na świecie, którzy bardzo chwalą jego talent pozoranta. 

Szkolę Hitt-Dog mogę polecić zarówno tym, którzy chcą mieć grzecznego psa jak i tym, którzy marzą o psich sportach.
AM-ON2010-12-30 09:32:33
Pozdrawiam,

Offline Dharma

• Hodowca ON
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.03.2007
« Odpowiedź #102 dnia: 30.12.2010 o 10:13 »
To  może ja wspomnę o innej szkole z Krakowa, która ma na swym koncie wiele sukcesów - Psia Eskadra, a prowadzą ją:

Marek Szczepański - Międzynarodowy Sędzia Prób Pracy, instruktor
szkolenia psów, pozorant licencjonowany. Trzykrotny reprezentant Polski
na mistrzostwach świata psów obronnych. Mistrz Polski IPO.

Lech Szczepański - pozorant licencjonowany, dwukrotny reprezentant Polski na mistrzostwach świata. Mistrz Polski IPO.

http://www.psiaeskadra.pl/osi%C4%85gni%C4%99cia_w_tresurze_i_szkoleniu_ps%C3%B3w.html

Offline Vena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.02.2009
  • M: Wierzbno
« Odpowiedź #103 dnia: 30.12.2010 o 12:27 »
Cały temat oscyluje w okolicach dwóch polskich miast. A czy ktoś z tu obecnych zna czy może słyszał o dobrych szkołach, pozorantach w województwie zachodniopomorskim? Nasze województwo jest ubogie jeżeli chodzi o szkolenie pod sport czy zawody Confused

Offline doris_st

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.07.2010
  • M: Stargard Szczeciński
« Odpowiedź #104 dnia: 30.12.2010 o 18:44 »
Vena polecam Ci Małgorzatę Jędrzejczak ze Szczecina. Ja jestem już po pierwszym, 3-miesięcznym szkoleniu u niej i będę robić kolejne na wiosnę. Ma doświadczenie i pasję. Podam adres strony: http://www.airis-bis.com/