Autor Wątek: Obstawa meczy i innych imprez.  (Przeczytany 3836 razy)

Offline Nutek

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.12.2006
  • M: Gdańsk
Obstawa meczy i innych imprez.
« dnia: 01.04.2008 o 16:55 »
Zastanawia mnie jedno. Po co są psy wraz z policją na meczach ? Nie dość, że są na wielkich kolcach, jest im bardzo gorąco, napewno bardzo się denerwują i stresują? I tak nie obronią policjantów w razie awantury, a nawet mogą zaszkodzić. Taki pies, czy nawet wiele psów nie powstrzyma kibiców. Dla mnie nie ma sensu wprowadzania psów na obiekty sportowe podczas imprez masowych.
Co Wy myślicie na ten temat ?

kobra

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: 01.04.2008 o 17:50 »
Ztego co pamiętam ,w Angli w latach 80-ych na kiboli posłano policję konną,na 600 kg hunterach,zamiast szabli policjanci mieli pały utwardzone ołowiem,konie miały pancerzyki na piersiach i głowach.Przeszarżowali po hołcie ,były trupy .Psy były w zabezpieczeniu tyłów .Dotego doszło bezwzględne egzekwowanie wysokich kar finansowych i więzienia za kibolstwo.U nas ,powiazania mafijne kreują bandyckie ekscesy na stadionach,posłowie są działaczami klubów sportowych.Dałoby się to gówno kibolskie posprzątać ,ale nie ma dobrej woli rządów.

Guest

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 01.04.2008 o 19:56 »
Kilka rottych i kilkanascie ON-kow dziala skutecznie na schlodzenie emocji. Bohaterowie rozrob stadionowych bardziej sie boją psa niz policjanta bez psa.

Zofia

Offline Andzia1230

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.11.2007
  • M: Płock
« Odpowiedź #3 dnia: 01.04.2008 o 19:59 »

Jeśli kibic ucieka taki pies ma za zadanie zagonic go w ślepy zaułek i przypilnowac do powrotu przewodnika... Zgadzam się z Zofią. Na niejednym meczu jesli pojawił się policjant z psem kibole bali się bardziej i czuli respekt przed zębiskami takiego psa.

Volt113

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 01.04.2008 o 20:03 »

Cytat: Andzia1230

Jeśli kibic ucieka taki pies ma za zadanie zagonic go w ślepy zaułek i przypilnowac do powrotu przewodnika... Zgadzam się z Zofią. Na niejednym meczu jesli pojawił się policjant z psem kibole bali się bardziej i czuli respekt przed zębiskami takiego psa.

ale taki pies ma obowiazek byc w kagancu, za wyzadzenie szkody z zebami moge wnosic sprawe do sadu, ajesli kibic chce to i tak unieszkodliwi, zabije psa.

Offline Natalka&Goldi

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 17.12.2006
  • M: in the suburbs of Radom
« Odpowiedź #5 dnia: 01.04.2008 o 20:35 »
Cytat: Volt113
Cytat: Andzia1230

ale taki pies ma obowiazek byc w kagancu, za wyzadzenie szkody z zebami moge wnosic sprawe do sadu, ajesli kibic chce to i tak unieszkodliwi, zabije psa.

Czym go niby zabije? przecież w Pl nie mozna mieć broni palnej a ni zadnej broni, a jesli chodzi o nóz to nie będzie tak latwo jesli takie psisko rzuci sięna kręgoslup uciekiniera wiec zabardzo nie rozumiem?

Volt113

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 01.04.2008 o 20:38 »
za mloda jestes, to ze w PL nie mozna miec broni palnej nie znaczy ze nikt nie ma, nozem wystarczy trafic w kark... jesli pies rzuci sie w wieksza grupe poprostu go zakopia na smierc zanim policjant zdarzy zareagowac,
pozatym pies policyjny MUSI byc w kagancu.
pozatym jak ktos bedzie chcial zabic psa, to to zrobi nie zaleznie czy to bedzie policyjny Rottwailer Owczarek czy Ratlerek sasiada....
Kijem Patykiem czy ławka takze mozna psa zabic, polamac, unieszkodliwic... a o takie rzeczy to juz nie trudno...Volt1132008-04-01 20:40:44

Offline Natalka&Goldi

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 01.04.2008 o 20:43 »
Cytat: Volt113
za mloda jestes, to ze w PL nie mozna miec broni palnej nie znaczy ze nikt nie ma, nozem wystarczy trafic w kark... jesli pies rzuci sie w wieksza grupe poprostu go zakopia na smierc zanim policjant zdarzy zareagowac,
pozatym pies policyjny MUSI byc w kagancu.
pozatym jak ktos bedzie chcial zabic psa, to to zrobi nie zaleznie czy to bedzie policyjny Rottwailer Owczarek czy Ratlerek sasiada....

Wiem, ze pies policyjny musi być w kagancu, ale... jak skoczy od tyłu to przeciez czlowieka przewali i nie pozwoli mu się ruszyc, widzialam to na zywo, na pokazachBig%20smile

Po drugie: na broż palną trzeba mieć pozwolenie a chyba są jakieś bramki na meczach, które sprawdzają czy ktos nie ma broni przy sobie.

Po trzecie: widzialam raz jak pies biegl za taką osobą na lince dlugasnej -okolo 15-20 m a za nim policjant i chyba jak pies za taką osobą goni to policjant musi byc blisko niego, by dogonić 'idiotę'

Po czwarte: pewnie, ze jak będzie chcial zabic psa to i tak zabije więc nie mam do tego zadnych sprzeciw wskazań ale chyba policjant puszczając psa wie na co pies jest narażony.

ps.; mogę się mylić bo na tym się dokladnie nie znam
Natalka&Goldi2008-04-01 20:47:47

Offline Sonuś

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2006
  • M: Kraków
« Odpowiedź #8 dnia: 01.04.2008 o 20:47 »
Zgadzam sie z z Zofią z tym,ze ja wiem jak to wygląda od strony ludzi robiących rozróbyEmbarrassed Jednak u ludzi nie wtajemniczonych nadal dominuje ,,legenda'' szarki,a komisarza Rexa czy Cywila, potęguje to jeszcze wyolbrzymianie siły szczęk psa, już nie raz słyszałam jak to moi koledzy opowiadali sobie o pitach mających siłę ścisku szczęk 7 ton.  Volt jasne jak ktoś będzie chciał to psu i tak zrobi krzywdę,ale jednak odnoszę wrażenie(po obserwacji kolegów i ich z lekka przydługawych relacji meczowych i późniejszy burd) policjant z psem jest zdecydowanie bardziej szanowany niż ten bez psa, dodatkowo pies na grubych kolcach i w dużym kagańcu nie wygląda powiedzmy szczerze- na fajne i przyjacielskie psisko.

Poza tym czy ktoś słyszał,żeby pies zginął na jakimś meczu? Bo ja trochę się tego nasłuchałam,ale raczej o pobitych policjantach,ale o psie nigdy

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.06.2006
  • M: Gdynia
  • Technik Weterynarii
    • Wonder Dog - Szkoła dla super psów!
« Odpowiedź #9 dnia: 01.04.2008 o 20:55 »
A dla mnie Psy na meczach to dobra rzecz, były, są i bedą  
Dobrze bronią, czasem samym wyglądem odstraszają i lekko uspokajają. Widziałam podczas derów Trojmiasta atak psa policyjnego w kagancu, co prawda nic nie zrobił ale wyglądało to okropnie.

Volt113

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 01.04.2008 o 21:11 »
Sonuś, Natalka
tak pies z policjantem jest bardziej szanowany, Natalka jednego czy dwoch kibicow startujacy do nich policjant z psem do uciekajacych uspokoi zlapie itp
ale jak juz bedzie gonil 3-5 ludzi to poprostu psa zakopia, na pokazach czesto wszystko jest ladnie pokazane, tak jak i na pokazach pilki noznej.
Pies w policji sluzy jako straszak, wiadomo z gory ze policjant z psem startujacym do grupy wscieklych kibicow stoi na przegranej pozycji i to nie zaleznie czy to jest Rottek czy Owczarek, co ztego ze taki pies jednego powali skoro pozostala dwojka przerobi go na zyletki zanim dobiegnie policjant na lince a i policjantowi sie oberwie.

Offline Natalka&Goldi

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 01.04.2008 o 21:19 »
chyba już nic nie powiem, bo się na tym w ogóle nie znam ale sądze, ze jakieś prawa napewno są.

Volt113

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 01.04.2008 o 21:24 »

Cytat: Natalka&Goldi
chyba już nic nie powiem, bo się na tym w ogóle nie znam ale sądze, ze jakieś prawa napewno są.

w takich sytuacjach istnieje jedno prawo miedzy pseudokibicami a Policja, prawo Dżungli

Offline Pixelka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.09.2002
  • M: Sokołów Podlaski
« Odpowiedź #13 dnia: 01.04.2008 o 21:24 »
a ja mam pytanie czy takie psy nie zdejmuja sobie kaganca na komende? moja siostra byla ostatnio na pokazie psow policyjnych i one tam sobie zdejmowaly i wygladalo to na celowe zdjecie
a oto 3 fotki neistety kiepskie:/ resczte gdzies posialam

znalazlam jeszcze 2;)

Pixelka2008-04-01 21:42:55

Offline Natalka&Goldi

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 01.04.2008 o 21:26 »
ja widzę tylko 2 foty:)