Autor Wątek: Samodzielne szkolenie psa  (Przeczytany 7793 razy)

Kasiunia

• Gość
Samodzielne szkolenie psa
« Odpowiedź #15 dnia: 16.06.2002 o 22:57 »

6 lipca zaczynamy się szkolić. Kurs będzie trwał 2 miesiące, po 2 godziny w sobote i 2 w niedziele. Jest to szkółka dla młodych psów (mój ma 6 miesięcy) i całość (16 lekcji) kosztuje 400 zł. Trenerkę polecali mi zaprzyjaźnieni właściciele czworonogów. Pani jest członkiem PZKynologicznego. Na treningi mam zabrać...psa, obrożę łańcuszkową i oczywiście smycz. Trochę się boję bo Gaja jest agresywna w stosunku do innych psów (na ludzi też się niestety wścieka mimo iż dla mnie jest słodka jak miód). Jak się przygotować do takiego szkolenia i czego się psinka uczy w trakcie? Na czym ono polega i jak to mniej więcej wygląda?

Dzięki z góry!

Pozdarwiam

Damir

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 17.06.2002 o 20:10 »

Jeżeli faktycznie twoja psinka już w tym wieku jest agresywna to myślę, że bardzo bobrze , że zdecydowałaś się na szkolenie w grupie. Ja też mam suczkę 13 miesięczną, która jest już po szkoleniu PT (pies towarzyszący) chociaż nia jest agresywna ale bardzo dużo sie nauczyłem: ja i oczywiście pies. U mnie polegało to na tym, że sunia przez pirwsze kilka dni na tresurze

oswajała sie z całym stadem i nabierała pewności siebie. Też była najmłodsza (miała wtedy 5 miesięcy). Dla ON jest to fajna zabawa bo one mają w naturze prace dla człowieka. Żaden pies nie poddaje się tak tresurze jak ON. jeżeli chodzi o zakres umiejętności to zależy to od rodzaju kursu jaki wybrałaś. Podejżewam, że jest to PT1, więc piesek nauczy się:

-chodzenia przy nodze na smyczy i bez;

-pozostawania w pozycji "siad" i przywołanie "do mnie" i "do nogi"

-aportowania

-zmiana pozycji na odległość "siad" "waruj" "stój"

-pozostawianie psa w pozycji "siad"  i "waruj" przy próbach odwracania   odwagi

-biegania na komendę i przywołanie "do nogi"

Paradoxa

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 17.06.2002 o 23:24 »

Mam teraz suczkę ON długowłosą i mam zamiar ją zabrać na szkolenie. Chciałabym wiedzieć ile czasu zajmuje wyszkolenia psa na psa towarzyszącego lub też na dobrego stróża i psa obronnego. Ponieważ mieszkam na dosyć spokojnym osiedlu, ale nigdy nic nie wiadomo bo czasami koło mojego domu przechodzą jakieś głupie cwaniaczki a chciałabym się czuć bezpiecznie. I czy policja prowadzi właśnie szkolenia na psa obronnego? Teraz Keira ma około 5-ciu miesięcy (05.01.2002) i nie wiem czy mozna juz zacząć szkolenie, a zależy mi na tym żeby pies był dobrze ułożny, ale też żeby mu nikt na szkoleniu nie zje... psychiki.

Asia

Damir

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 19.06.2002 o 06:28 »

czas trwania kursu PT to ok 2 miesiące (zależy oczywiście jak często w tygodniu poświęcasz na naukę czasu)

czas szkolenia obrony (IPO) zależy w dużej mierze od psychiki twojej suni (czy ma chęci do gryźienia czy też nie, czy jest bojaźliwa czy nie)

Jeżeli chodzi o wiek rozpoczęcia szkolenia to w twoim wypadku jest już dobry moment na rozpoczęcie kursu PT.

Co do zje... psychiki to fakrycznie treserów-oszołomów nie brakuje. Musisz popytać wśród znajomych lub sąsiadów albo w zw. kynolog. a najlepiej jak pojeździsz po ośrodkach. Zazwyczaj pierwsze spotkanie nic nie kosztuje  a zobaczysz jak pracuje treser i ocenisz czy to tobie pasuje.

http://www.osppieczurki.prv.pl

Offline Scully

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.05.2002
« Odpowiedź #19 dnia: 19.06.2002 o 16:13 »

Kaja też była agresywna wobec innych psów i niektórych ludzi... zanim wzięłam się za samodzielne szkolenie jej, wybrałam się na parę lekcji w grupie właśnie po to, żeby się przyzwyczaiła do innych psów i zamieszania wokół podczas szkolenia... psina się  uspokoiła... tych lekcji było chyba 4... później już sama zajęłam się nauczaniem pieska i pomimo, że nie ma egzaminu PT (nie potrzebowałam bo suka nie jest przeznaczona do hodowli) to jest grzeczna i posłuszna na tyle na ile jest mi to potrzebne do wygodnego i bezproblemowego współegzystowania z nią.

Nie martw się Kasia - psina na początku będzie troszkę szalała a potem jej przejdzie :)

pozdrawiam

ANKA

Offline MariuszM

• Administrator
  • Data rej.: 19.03.2002
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #20 dnia: 19.06.2002 o 16:44 »

Do Damira: jakoś mi sie powtórzyło....sorki

Nic się nie stało, ale jak się coś takiego przydarza, a może przy kłopotach z łączem czy niedomagań serwisu, to każdy z Was może skasować swoją podwójnie wysłaną wypowiedź, klikając na ikonkę "KASUJ"

P.S. Skasowałem dubla.

Monaliza

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 11.07.2002 o 12:13 »

Otwieram druga czesc tematu a mianowicie prosze tu zamiescic tylko i wylacznie sposöb tresury psiaka.Mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi z tych co sie wypowiedziel w 1 czesci ze ich sposoby skopiuje i przeniose na ta strone.

tak wiedc prosze zamieszczac tylko to co trzeba robi przy tresowani bez zadznych kometarzy.