Autor Wątek: Policyjne psy - malinois jako psy szturmowe  (Przeczytany 2121 razy)

Offline ewagosia3

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2014
  • M: niemcy
  • Użytkownik
Odp: Policyjne psy - malinois jako psy szturmowe
« Odpowiedź #30 dnia: 16.03.2014 o 14:33 »
Od długiego czasu zastanawiałam sie nad kupnem mali i.....kupiłam owczarka niemieckiego.Dziś jestem pewna,że postąpiłam słusznie. Fajnie ogłąda sie filmiki z mali w roli głównej. Fascynują swoją szybkością,zwrotnością,skocznością ale też cienkimi nerwami.Błędy wychowawcze póżniej szkoleniowe  owczarek niemiecki jest mi w stanie wybaczyć mali raczej nie.Adapcyjny pies (mali)jest w stanie zrobic dla przewodnika wszystko pracując na górnej linii wytrzymałości psychicznej,biada przewodnikowi po jej przekroczeniu.Gryzienie na prawo i lewo jest niczym innym jak spuszczeniem powietrza z balonu napompowanego do  granic jego wytrzymałości.Od 15-20 lat mali są w ,,modzie" jako psy sportowe czy służbowe i jak to zawsze z moda jest niesie z sobą zagrożenia.Nie chcę w tym momencie gloryfikować ON-y i dołowac mali,ale uważam,że nie powinniśmy się zachwycać tym co widzimy na you tube w wykonaniu mali.Polecam filmiki z Bartem Bellon-em.Ktoś powie Thor jest wspaniały.Zgadza się.Zachwyt mija,gdy ten ktos porozmawia z Bartem osobiście i dowie się co,jak i dlaczego rasa ta jest jednocześnie wspaniała i problematyczna i tylko doświadczeni przewodnicy są w stanie utrzymywac te psy w równowadze psychicznej.