Autor Wątek: Barwa u szczenięcia  (Przeczytany 600 razy)

Offline Leila Rambo

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 21.03.2018
  • M: Mława
Barwa u szczenięcia
« dnia: 21.03.2018 o 14:05 »
Witajcie, jestem tu nowy zaczynając od początku posiadam psa oraz suczkę owczarka niemieckiego suczka ma 7 tygodni nie posiada rodowodu natomiast jej matka jak i ojciec owszem niepokoi mnie nieco barwa suczki ma nieco białawych włosów na klatce oraz dosłownie 3 milimetry białych włosów na jednej tylnej łapce zastanawia mnie czy to zniknie ponieważ sunia jest jeszcze młoda osoba od której mam pisaka uspokajała mnie że włosy na klatce przy zmianie futerka wypadną i pojawią się już w normalnej kolorystyce, co o tym sądzicie :) postaram się dodać zdjęcia swojej suni :)

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Barwa u szczenięcia
« Odpowiedź #1 dnia: 21.03.2018 o 14:40 »
To się zdarza u owczarków niemieckich, że mają kępkę włosów białych na klacie oraz na czubkach palców. Zwykle z wiekiem są one mniej widoczne, chyba że bieli jest cała łatka. To nie jest wada. Natomiast biorąc szczenię bez papierów możesz tylko wierzyć na słowo, że te psy, które widziałeś, to faktycznie ojciec i matka (okej, matka zwykle jest to ta, ale każde szczenię z miotu może mieć innego ojca, jeśli ktoś nie dopilnował...) i nigdy nie możesz być do końca pewien, co z tego psiaka wyrośnie. Oby rosła zdrowo :)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline irena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.02.2015
  • M: Piaseczno
« Odpowiedź #2 dnia: 22.03.2018 o 17:20 »
Mój jak był mały tez miał sporo, białych włosów, z wiekiem zmieniły kolor tym bym się nie przejmowała. Jednak zdziwiło mnie to co napisałeś. Jeżeli rodzice maja rodowód to Twój psiak też ma, kwestia tylko zaniesienia metryki którą otrzymałes od hodowcy do którgoś oddziwłu ZkWP i oni wyrobią Ci rodowód szczeniaka. Rodowód jest Ci jednak nie potrzebyny jeżeli nie będziesz chciał go wystawiać.

Offline pauka1993

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.05.2016
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: 22.03.2018 o 18:36 »
Jeżeli rodzice maja rodowód to Twój psiak też ma, kwestia tylko zaniesienia metryki którą otrzymałes od hodowcy do którgoś oddziwłu ZkWP i oni wyrobią Ci rodowód szczeniaka. Rodowód jest Ci jednak nie potrzebyny jeżeli nie będziesz chciał go wystawiać.
No to chyba tak nie do końca, bo skoro rodzice nie mają uprawnień hodowlanych to taki pies jest uznawany za psa w typie.

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #4 dnia: 22.03.2018 o 19:44 »
Jeżeli rodzice maja rodowód to Twój psiak też ma, kwestia tylko zaniesienia metryki którą otrzymałes od hodowcy do którgoś oddziwłu ZkWP i oni wyrobią Ci rodowód szczeniaka. Rodowód jest Ci jednak nie potrzebyny jeżeli nie będziesz chciał go wystawiać.
No to chyba tak nie do końca, bo skoro rodzice nie mają uprawnień hodowlanych to taki pies jest uznawany za psa w typie.

Dokładnie :) tym bardziej że osoba która założyła temat nic nie napisała że otrzymała metrykę urodzenia, pewnie rodzice są z rodowodami i właściciele zrobili sobie krycie. A co do białych włosków to wybarwią się chyba że to jest duża biała krawatka.

Offline vom Lienfelde FCI

• Hodowca
  • **
  • Data rej.: 16.03.2014
  • M: Liniewo
  • Użytkownik
  • Hod: vom Lienfelde FCI
« Odpowiedź #5 dnia: 23.03.2018 o 19:49 »
To się zdarza u owczarków niemieckich, że mają kępkę włosów białych na klacie oraz na czubkach palców. Zwykle z wiekiem są one mniej widoczne, chyba że bieli jest cała łatka. To nie jest wada. Natomiast biorąc szczenię bez papierów możesz tylko wierzyć na słowo, że te psy, które widziałeś, to faktycznie ojciec i matka (okej, matka zwykle jest to ta, ale każde szczenię z miotu może mieć innego ojca, jeśli ktoś nie dopilnował...) i nigdy nie możesz być do końca pewien, co z tego psiaka wyrośnie. Oby rosła zdrowo :)

Tu jestem troszke zdziwiony, no ale cóż.
Powiadasz Nanami że KAŻDE SZCZENIE Z MIOTU  MOŻE MIEĆ INNEGO OJCA ?

Offline Nanami

• Pasterz
« Odpowiedź #6 dnia: 23.03.2018 o 20:08 »
Oczywiście FCI zabrania takich praktyk, choć słyszałam, że w niektórych krajach jest dozwolone krycie np. dwoma repami w trakcie jednej cieczki i potem ustala się ojcostwo każdego szczenięcia w miocie na podstawie DNA. Kolega wziął sobie szczenię bez rodowodu - więc jak najbardziej każde szczenię mogło mieć tu innego ojca, bo kto wie, czy właściciel suki dopilnował jak należy.
Z biologicznego punktu widzenia jak najbardziej cały psi miocik może być tylko półrodzeństwem.

Offline milena_

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 28.06.2016
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #7 dnia: 10.04.2018 o 12:07 »
Białe znaczenia na piersi i łapkach niekoniecznie muszą zniknąć, ale - jak już napisali poprzednicy - nie stanowią też wady. Zresztą, skoro piesek nie jest rasowy i tak czy inaczej nie będziesz go wystawiać, to te białe plamki chyba nie przeszkadzają, przeciwnie: moim zdaniem dodają psu uroku! Mój "syn", który też trafił do mnie z pseudohodowli osiem lat temu, ma biały "krawacik" od zawsze, ale z wiekiem to się zmniejszyło, dziś to po prostu urocza plamka.

Offline LaraOwczarek

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 24.08.2018
  • Miłośniczka Owczarków ❤
« Odpowiedź #8 dnia: 25.08.2018 o 22:08 »
Hej! W wieku 7 tygodni maluchowi będzie jeszcze kształtowała i koloryzowała sierść. Nie musisz się tym martwić. Znikną wraz z wiekiem. Pozdrawiam  >:<

Offline dodomi7

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 30.08.2018
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: 06.09.2018 o 05:35 »
A po jakim czasie znikają białe kłaczki?

Offline Nanami

• Pasterz
« Odpowiedź #10 dnia: 06.09.2018 o 14:06 »
Zależy od wielkości białej plamki. Pojedyncze włosy szybko giną jak pojawia się dorosła sierść (do roku czasu), większa biała plamka czasem pozostaje na całe życie.