Autor Wątek: 3 miesięczny owczarek niemiecki krótkowłosy  (Przeczytany 1754 razy)

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
Odp: 3 miesięczny owczarek niemiecki krótkowłosy
« Odpowiedź #15 dnia: 04.07.2018 o 15:31 »
Rozumiem :)
Jak braliśmy to bodajże było 8, jeszcze pytanie czy ktoś nie był przed nami po małego psiaka. Jak przyjechaliśmy to normalnie no psia gromadka xD tak słodko to wyglądało że moja wszystkie najlepiej chciała hah
Nasza ma 2 z 3 szczepien. W przyszłym tygodniu ma mieć ostatnie właśnie. Odrobaczana była kilkukrotnie. Po drugim już nie było robaków. Także myślę że jest dalej "czysta"
Chce wrzucić zdjęcie ale mam zrobione aparatem z telefonu i rozszerzenie jpEg a nie jpg i nie mogę wrzucić :(

Wracając do wody to dlaczego chcesz jej wyliczać ? Nie mogę zrozumieć jakie ona będzie miała problemy z pęcherzem ? Bo dużo będzie sikała czy co ? Niech pije ile chcę, Ty chyba też nie chciał byś dostać pół litra wody na cały dzień. Wiesz każdy szczepi inaczej i odrobacza, także stosuj się do tego co ci wet mówi.

Offline benyn

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 25.06.2018
  • M: Głogów
« Odpowiedź #16 dnia: 04.07.2018 o 15:47 »
Ja broń boże nie chce źle, ale na kilku stronach było napisane że szczeniak powinien pić określoną ilość na każdy kg swojego ciała i że zbyt wiele podawanie wody może grozić w przyszłości szczeniakowi problemami z pecherzem :( To dlatego pytam
Ale skoro mówisz że to jakieś pomówienia to okej :) Tzn to swoją drogą, ale to nasza wina pewnie bo jak je i pije z rana to coś tam jej w pęcherzu zostanie a my o 16 w domu znowu jesteśmy. A jestem świadomy że małe psinki maja mały pęcherz też
Stosujemy się do tego co wet mówi :)
Jak dam radę przerobić format zdjęcia to wrzucę dziś z pc

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #17 dnia: 04.07.2018 o 21:44 »
Na rozsądek dotyczący picia u psa musisz poczekać, ja widzę powtarzalnie u swoich psów, w czasie gdy zostają same w domu zazwyczaj nie piją wody, pędzą do michy gdy wracam do domu i wtedy pewnie wiedzą że za chwilę bedzie mozna opróżnić pęcherz za chwilę na spacerze. Szczeniol wszystko robi na żywioł więc z wodą też i to nie jego wina, taki czas.
Możesz pomysleć o braniu wody w butelce na spacer, jak popije co jakis czas w czasie łazikowania to i moze więcej wysika jeszcze na dworze. 

Offline benyn

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 04.07.2018 o 22:50 »
Oczywiście że biorę, niegazowaną Veroni, ona ma taka głęboką nakrętke że ja mogę się napić a i psu nalac na kilka razy do niej i spokojnie psinka pije podczas dłuższych spacerów :)
Rozumiem, w takim razie będę bacznie obserwował
Dzisiaj daliśmy jej twaróg, boziu jak wpylała, aż miło popatrzeć :) Następnym razem dam jej jogurt naturalny albo jajko :) zobaczymy jak to polubi a i może takie zdrowe desery między posiłkami pozwolą jej troszkę przytyć i zdrowo rosnąć :)

Offline benyn

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 05.07.2018 o 09:29 »
A tak ostatnio myślę, jak wprowadzić 4ty posiłek. Kurcze, przecież są te elektroniczne automatyczne karmniki z timerami. Można nastawić by żeby otwierał się o 12 i jeszcze drobny posiłek psiak może skubnąć. Korzystaliście może z takich pomocy?

Offline zapm

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 26.06.2015
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #20 dnia: 05.07.2018 o 09:56 »
Lepszej jakości karma jest ważniejsza niż koniecznie 4 posiłki. Jeżeli Cię stać to zamiast kupować podajnik zainwestuj w lepszą karmę. Z tych wymienionych przez Ciebie 3 wybrałbym Purizon.

Offline benyn

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 05.07.2018 o 10:33 »
Zapm, dziś dzień wypłaty więc zamawiam Purizon właśnie :)
A co sądzicie o tym automatycznym wynalazku?

Offline zapm

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 05.07.2018 o 10:41 »
Super  ;)
Ja kiedyś się skusiłem na fontannę do picia i używałem kilka miesięcy... Osobiście nie polecam takich gadżetów bo są awaryjne i kiepskiej jakości. Do tego potrzebne by Ci to było góra kilka miesięcy. Pewnie też taki lukullus sie nie zmieści albo zechcesz mieszać suche z mokrym. Na prawdę myślę że 3 razy jest ok. Jeżeli jednak bardzo Ci zależy to może 1 rano, 1 jak partnerka wraca z pracy, 1 późnym późnym popołudniem i ostatnia o 22 ?

Offline benyn

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 05.07.2018 o 11:39 »
W sumie też dobre rozwiązanie :) Wprowadzę Twoj pomysł i nie będę brał tego wynalazku :) Dobrze że mam jeszcze trochę tej Brit care to stopniowo będę zmieniał karmę psince żeby nie tak drastycznie

Offline zapm

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: 05.07.2018 o 14:35 »
 [tak]
Generalnie mówi się że zmiana powinna trwać kilka dni (tydzień) i właśnie stopniowo zaczynając od 1/4 nowej karmy. Powodzenia !  :)

Offline Barton_

• Wesołe jest życie rencisty...
  • Pasterz
  • Data rej.: 18.04.2012
« Odpowiedź #25 dnia: 08.09.2018 o 22:56 »
Po naszym obiedzie i jej karmieniu myślimy by wprowadzić regularny dłuższy spacer taki około godziny do 1,5h
Co prawda post Twój dość stary ale jakoś go przeoczyłem i/lub nie doczytałem.
Długi spacer i wysiłek dla psa po posiłku to nie jest dobry pomysł.