Autor Wątek: Kupno owczarka długowłosego  (Przeczytany 539 razy)

Offline stemplowski

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 16.03.2019
  • M: Rzeszów
Kupno owczarka długowłosego
« dnia: 16.03.2019 o 22:37 »
Witam wszystkich
Chciałbym kupić owczarka długowłosego na pewno z rodowodem i z pewnej hodowli.Czy może ktoś polecić dobrą chodowle na podkarpaciu.Jestem z  Rzeszowa i chciałbym kupić pieska w mojej okolicy.

Offline Largo

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.06.2016
Odp: Kupno owczarka długowłosego
« Odpowiedź #1 dnia: 17.03.2019 o 19:30 »
Witam,
ja od 3,5 roku mam psa z hodowli Aksaris (Tuszyma - można wygooglować). Psy z linii eksterierowej. Moja bestia po zakupie wymagała odrobaczenia (ale to i tak standardowa procedura), poza tym wszystko ok. Hodowca kontaktowy i rzetelny (w moim przypadku rezerwacja dotyczyła ONka, ale urodził się tylko jeden w miocie a byłam zgodnie z informacją 2 osobą rezerwującą, więc Pan uprzedził mnie, że będę wybierać z 3 DONów (suki nie chciałam) i podtrzymał cenę za ONa). Czy polecam??? Nie wiem, czy zakup jednego psa uprawnia do polecenia, ale moja bestia jest z pkt. widzenia pochodzenia ok. - ładna budowa, żadnych problemów ze stawami, typowe dla owczarka cechy psychiki (choć to typ dominatora okiełznanego). Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów - dodam, że dziś szukałabym raczej psa z linii użytkowej. Pozdrawiam Largusiowa pańcia :-)
ń

Offline stemplowski

• Forumowicz
  • *
Kupno owczarka długowłosego
« Odpowiedź #2 dnia: 22.03.2019 o 17:20 »
Witam Wszystkich
Mam do Was pytanie.Chce kupic owczarka długowłosego znalazłem hodowle.Dzwoniłem do właściciela twierdzi,że jest długowłosy pies na 90%.Proszę was o opinie odnośnie tego ogłoszenia.Czy po zdjęciach piesków można określić czy rzeczywiście jest długowłosy.
https://www.olx.pl/oferta/owczarek-niemiecki-szczeniaki-rodowod-zkwp-fci-dlugowlose-krotkowlose-CID103-IDz9UYa.html

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #3 dnia: 22.03.2019 o 17:47 »
Ja ogólnie bym z tego skojarzenia nie kupowała szczeniaka, jak dla mnie za duży inbred i za bliski 2-3 to bardzo bliski inbred.

Offline stemplowski

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 22.03.2019 o 18:57 »
Właśnie tam sie wybieram oglądnąć pieska

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #5 dnia: 22.03.2019 o 21:22 »
Ja ogólnie bym z tego skojarzenia nie kupowała szczeniaka, jak dla mnie za duży inbred i za bliski 2-3 to bardzo bliski inbred.
:o
Dla pytającego - 2-3 oznacza że ta sama suka jest jednocześnie matką ojca i prababcią matki. I to na dodatek wcale nie jest wybitna ani nic... ja bym też się nie decydowała. Zbyt bliska hodowla w pokrewieństwie.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 23.03.2019 o 15:46 »
Właśnie tam sie wybieram oglądnąć pieska

Ja bym szukała malucha ze skojarzenia takiego aby nie było bliskie pokrewieństwo. Patrząc na rodowód tych szczeniaków jest duży inbred na wielu przodków i jedno bliskie pokrewieństwo 2-3. Tak jak Nanami napisała niżej. Pozdrawiam.

Offline stemplowski

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 23.03.2019 o 21:19 »
Byłem w hodowli pan przedstawił mi rodziców dziadków pieska.Widziałem szczeniaka będzie on długowłosy tak zapewniał sprzedawca.Przedstawił sytuacje jeśli będzie problem ze zgryzem i zejściem jajeczek nie sprzeda mi go.Wydaje mi się, że sprzedawca uczciwy.Pokazał mi starsze szczeniaki są bardzo ładne, ale przede wszystkim zainteresowane nowymi osobami. Myślę że jeśli bedzie wszystko w porządku z pieskiem wezme go

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 24.03.2019 o 08:44 »
Nikt Ci nie zabrania kupować tego szczeniaka ale chyba nie wiesz o czym piszemy z tym imbredem i pokrewieństwem... Chodzi o to że te szczeniaki są bardzo blisko spokrewnione, na jedną sukę i resztę pokrewieństwa dalej na inne psy/suki. To szczenie ma w rodowodzie babcię i prababcię (2-3) tą samą czyli wychodzi na to że matka tego szczeniaka ma tą sukę jako matkę a ojciec jako babcie czyli to jest bliskie pokrewieństwo.

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #9 dnia: 24.03.2019 o 10:28 »
Kryterium wyboru jest ,,długowłosy" i tyle, co zrobisz  :D

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #10 dnia: 24.03.2019 o 11:19 »
Jądra potrafią wędrować w kanale pachwinowym do nawet 6 miesiąca, a zgryz można wstępnie ustalić też w wieku 6 miesiecy - bo wtedy kończy się wypadanie mleczaków. A potem i tak jeszcze długo rośnie i rozwija się szczęka i żuchwa i zgryz potrafi się zmienić... no chyba że na szczenię będziesz czekać tak długo.

Więc hodowca zapewne miał na myśli, że jak szczenię osiągnie wiek "wydawania" czyli ukończy 7. tydzień, sprawdzi w tym dniu czy jądra są w worku mosznowym i zajrzy w paszczę czy z (mlecznym) zgryzem wszystko okej na ten moment... wpisze do umowy (o ile ją spisujecie), że w momencie wydania wszystko było okej. Ale to się może zmienić i co zrobi hodowca, to już zależy od osobistej etyki oraz od tego, co będzie ustalone w umowie.

A chów w bardzo bliskim pokrewieństwie, co mamy tutaj, niesie ze sobą ryzyko innych schorzeń. Oczywiście, może być tak, że szczenię będzie zdrowie i fajnie, ale niemniej ryzyko różnych chorób jest zwiększone - chorób, które wychodzą w późniejszym wieku.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline JolkaB

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2015
  • M: Nedre Eggedal/Norway
« Odpowiedź #11 dnia: 24.03.2019 o 14:31 »
Także uważam, że branie psa z takiego skojarzenia to trochę jak proszenie się o kłopoty... rasa i bez tego ma swoje obciążenia a tu ryzyko jest jeszcze większe.... szkoda, że nasze ostrzeżenia do pana nie trafiają... oby pan się potem nie musiał zmierzyć z tą realną rzeczywistością gdy pies zacznie chorować...