Autor Wątek: Belcando czy ktoś stosował  (Przeczytany 7604 razy)

lasiu117

• Gość
Belcando czy ktoś stosował
« dnia: 02.04.2007 o 16:30 »
witam mam pytanie czy ktoś stosował karmy nutra nuggets lub belcando bo chcem kupić i nie wiem czy dobre jeżeli chodzi o skład z tego co piszą to lepsze niz eucanuba bo belcando podaje 70% drobiu i nie wiem czy to ściema albo podają o wiele więcej glukozaminy lub chondroityny a ceny są niższe prosze o wasze zdanie

Offline fredka1

• hodowca DON
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 01.09.2006
  • M: Legnica
« Odpowiedź #1 dnia: 02.04.2007 o 16:41 »
..witaj
Nasz szkoleniowiec jest przedstawicielem Belcando i sprzdaje ja kursantom i muszę Ci powiedzieć,że bardzo sobie chwalą.To zresztą widać po psach i jakości ich włosa.

road14

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 05.04.2007 o 12:53 »
Ja podawałem mojej suni Belcando i go nie zabardzo znosiła.
Przeszedłem na Ariona jadła aż coś jej zaczeło nieodpowiadać były kłopoty z karmieniem.
Nadmienie że karmy te jakby przelatywały przez moją sunie wogóle nie przyrastała na masie.Teraz właśnie zaczołem jej podawać Purine i jest ok.
Poprostu trzeba indywidualnie dopasować karme dla psa.
Jednym będzie Belcando Arion czy Royal służyło a innym psom nie czy to bedzie karma z drogiej półki czy średniej.

Kadam

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 07.04.2007 o 20:53 »
Ja też karmiłem moją sunię do ok. 10 mies. Belcando, ale przestała lubić, a i zaczęła mieć problemy (lźne stolce) jedząc tę karmę po jakimś poważnym rozwolnieniu. Przerzuciłem się na Royal Canin i jest OK (sunia ma teraz 15 mies.).

Offline aicha

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.01.2003
  • M: Glasgow
« Odpowiedź #4 dnia: 25.04.2007 o 18:44 »
Ja karmię swoją Mamuśkę belcando od maleńkości, wcina bez problemów a biegunki miała i owszem ale nie od karmy. Teraz ma ponad 3 lata i dalej ją karmię tą karmą. Zmieniam jedynie rodzaje stosownie do wieku. Moje szczeniole też karmiłam belcando i wyrosły na niezłe boczki. Ciężko stwierdzić jednoznacznie dlaczego jednym pasuje a innym nie, kwestia gustów smakowych psa. Siostra mojej Casy nie przepada za belcando  a moja Casa za jej karmą.

Tami Ć

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 19.06.2007 o 22:41 »
Safri tez zaczynała od Belcando ale jej nie służyła ta karma - rozwolnienie...Chociaż teraz przy jej nadwadze to by się przydała taka "karma nie tucząca"...:)))

Offline Sonuś

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2006
  • M: Kraków
« Odpowiedź #6 dnia: 15.08.2007 o 18:45 »
Ja z czysty sumieniem mogę tą karmę polecić. Żadnych biegunek,lepszy stan sierści i no i najważniejsze psiak trochę przytył(jest na karmie premium). O dziwo bardzo chętnie wcina belcando,bo za suchą karmą bez dodatków nie przepada

Offline Robman

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 08.10.2005
  • M: Zabrze
« Odpowiedź #7 dnia: 15.08.2007 o 18:56 »
Ja rowniez polecam karme belcadno, ale mowie tutaj o pozywieniu mokrym (konserwy). Raksa zaczeła je wcinac jakies 2 miesiace temu, byla to niejako przymiarka do "nie gotowania" podczas wyjazdu z psem, ale okazalo sie ze psu te karmy okropnie smakuja, nie ma absolutnie zadnych sensacji zoladkowych (co w przypadku Raksy jest nie lada osiagnieciem) oraz kosztowo wychodzi dosyc podobnie jak gotowanie samemu. (Raksa zjada dziennie dwie puszki 400 gram + ryz/makaron itd)

Offline bank8

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.05.2007
  • M: GLIWICE
« Odpowiedź #8 dnia: 15.08.2007 o 19:52 »
Mój również jadł Belcando i nie miał żadnych problemów żołąkowych, a zaczynał od Bevi Dog, jednak ja mu te karmy namaczałam , ponieważ jadł je w wieku 3 do 6 miesięcy ( problem z gryzieniem dlatego była namaczana ), pózniej przerzuciłam mojego psa na Royal Canin, ale nie ze względu na karmę tylko na inne problemy.
Fido uwielbiał te karmy. Przerzucając psa z karmy namaczanej na suchą lub podczas zmiany karmy trzeba to robić stopniowo , aby pies nie miał rozstroju żołądka i biegunek.

agasb

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 28.08.2007 o 16:33 »
Belcando ...nam pasuje, to już 4 worek i wciąż ten sam entuzjazm. (chociaż pierwszy worek premium). Mam chęć wypróbować to "mokre" Belcando, znajomi psiarze są zachwyceni. Mówią, że jak psisko niejadek- tak puchy wcina równo, do tego znakomity stan sierści i kondycji.

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 04.09.2007 o 20:54 »
My zjedliśmy 1 worek belcando high energy.I w sumie mam mieszane uczucia.Kaja waliła kupy na kazdym spacerze.Oboje byli wiecznie głodni mimo iż dostawali taką dawkę jaka była na opakowaniu.Ale siersc konsystencja kup itd rewelacyjna.
Teraz żremy Bewi doga sport menue i psy dostają minimalne dawki.Nie są głodne ,robią 1/2 razy dziennie,śierść rewela.I co najwazniejsze jeszcze po żadnej karmie nie mieli takiego powera .

Offline marmara_19

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.08.2005
  • M: Gliwice
« Odpowiedź #11 dnia: 04.09.2007 o 21:26 »
haha co do powera to mowiles to smao przy belcando;p u nas fajnie sprawzdila sie acana sport.. a teraz jemy ppp athletic dla odmiany;p

amstaf

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 05.09.2007 o 21:35 »
ja właśnie zamówiłam po worku belcando dla moich suniek, bo polecili mi na wystawie i widze że wiele osób tego używa, zobaczymy jak moje na nim pójdą.
Kama dostaje Lamb&Rice bo to alergik a Isa juniora.

A czy Belcando i Bewi dog to nie jeden producent? mi się tak zdawało, że jeszcze dla fretek i kotów produkują. te cztery karmy.

kobra

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 05.09.2007 o 22:50 »
kurczaki są hodowane ekspresowo na hormonach,ludzie to jedzą -efekt fatalny ,psy w karmach również ,stąd problemy, np intensywnego wzrostu lub laktacji u szczeniaka..smacznego

Offline Bodzia

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 07.05.2007
  • M: Opole/Pogórze
« Odpowiedź #14 dnia: 06.09.2007 o 13:42 »
Po Nutrze przeżuciłam sie na Bewi Doga - stolce stały sie bardziej zwarte - efekt luźnych stolców - wczoraj szczenior miał opróżniane gruczoly odbytowe. Ale co do Bewi Doga - to jak go wetka zobaczyła po miesiącu - aż jej się oczy zaświeciły z wrażenia, piękna lśniąca sierść, ładnie boczki się zaokrągliły - zawsze był suchej budowy- polecam. Coprawda mój sprzedawca się pomylił i kolejny worek to już nie Bewi tylko Belcando, ale to prawie to samo, zobaczymy czy na tym również będzie OK.