Autor Wątek: Eukanuba dla owczarków niemieckich!!!  (Przeczytany 4558 razy)

aness05

• Gość
Eukanuba dla owczarków niemieckich!!!
« dnia: 27.08.2007 o 21:35 »
Witam!!! Moja Tekila ma dwa lata i karmię ją Eukanubą z linii special care sensitive digestion, ponieważ ma chorą trzustkę. Widzę, że ta karma jej odpowiada, nie ma biegunek, co dla mnie jest najważniejsze. Oprócz chorej trzustki ma także dysplazję. Sprzedawca w lecznicy powiedział mi, że po tej karmie będę mogła spokojnie przejść na Eukanubę dla dorosłych psów. Stwierdził, że po tej powinno się jej poprawić. Ale przecież to jest nieuleczalne!!! Zastanawiam się, czy warto przejść na Eukanubę dla owczarków niemieckich. Czy ktoś już jej próbował??? Niby jest dobra na sierść, stawy i ten wrażliwy układ pokarmowy...

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.06.2006
  • M: Gdynia
  • Technik Weterynarii
    • Wonder Dog - Szkoła dla super psów!
« Odpowiedź #1 dnia: 27.08.2007 o 21:55 »
Taaa, RC, Eukanuba a nawet Pedigree wymyslili takie cos bo to dobry chwyt reklamowy, skłądem ta karma nie rozni sie od innych karm "wilorasowych". Ja przestałam byc taka nawina i kupuje mojej Axie PROFormance z jagniecina i ryzem, ta karma słuzy jej bardziej niz jakies super wynazalki dla ON.

drkiler

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 27.08.2007 o 22:45 »
LOL Disapprove LOL

Offline ania36

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.06.2005
  • M: krosno
« Odpowiedź #3 dnia: 27.08.2007 o 22:48 »
A jakie inne karmy sa odpowiednie dla trzustkowców? 

Offline bank8

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.05.2007
  • M: GLIWICE
« Odpowiedź #4 dnia: 28.08.2007 o 12:52 »
Cytat: drkiler
LOL Disapprove LOL

LOLClapLOL

Offline Maggieb

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 07.05.2007
  • M: Żary/Zielona Góra
« Odpowiedź #5 dnia: 28.08.2007 o 13:02 »
ja karmię Maxa Royalem
ostatnio zapytałam weterynarza o Eukanubę dla owczarków - usłyszałam "w żadnym wypadku". Powiedizał, że Eukanuba ostatnio bardzo się popsuła, kiedyś była dobra, ale teraz to kicha.

Znam jednak labladora, który pożera Eukanubę i jest szczęśliwy. Ja jednak nie karmiłabym Eukanubą psiaka

Offline egonek5

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 01.04.2007
  • M: NOWA SARZYNA
« Odpowiedź #6 dnia: 28.08.2007 o 13:07 »
Cytat: Dorotka z Axą
Taaa, RC, Eukanuba a nawet Pedigree wymyslili takie cos bo to dobry chwyt reklamowy, skłądem ta karma nie rozni sie od innych karm "wilorasowych". Ja przestałam byc taka nawina i kupuje mojej Axie PROFormance z jagniecina i ryzem, ta karma słuzy jej bardziej niz jakies super wynazalki dla ON.

Powiedz proszę na jakim programie widziałaś reklamę karmy RC,czy Eukanuby ?WackoCzy uważsz że''twój wynalazek''Axie PROFormance odbiega jakośćiowo od karm wyżej wymienionych?Shocked

drkiler

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 28.08.2007 o 19:20 »

Cytat: egonek5
Cytat: Dorotka z Axą

Powiedz proszę na jakim programie widziałaś reklamę karmy RC,czy Eukanuby ?WackoCzy uważsz że''twój wynalazek''Axie PROFormance odbiega jakośćiowo od karm wyżej wymienionych?Shocked

Thumbs%20UpNareszcieBig%20smile
Jestem szczęśliwaClapThumbs%20Up

To może być barrdzo ciekawa dyskusja.

drkiler2007-08-28 19:21:59

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Technik Weterynarii
« Odpowiedź #8 dnia: 28.08.2007 o 19:24 »
"chwyt reklamowy" = ulotki, plakaty.

drkiler

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 28.08.2007 o 19:36 »
opisy karm to nie jest tak do końca  chwyt reklamowy, między innymi z nich właśnie można się wielu pożytecznych i "nie pożytecznych" rzeczy o karmie dowiedzieć Big%20smile

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Technik Weterynarii
« Odpowiedź #10 dnia: 28.08.2007 o 19:39 »
Tak hmm, zwykiły RC ma taki sam skład co ten dla ON, tylko cena jest kosmiczna. Czy to nie jest chwyt reklamowy?? oj jest. Npisze ze dla ON, zawine w jakis papierek gdzie napisze "dla ON" i ludzie to kupia taka, prawda.

P.S. Ludziom wydaje sie ze pieki przyswajaja karme bo nie maja sraczki, i tu bład. Do karm dodaje sie rozne specyfiki ktore własnie działaja na stolec psa i czesto nie powoduja rozwolnienia, dobrym wyznacznikiem czy karma jest dobra jest ilosc stolców. Moja Axa gdy jadła RC robiła nawet 4 teraz przy PROF. robi 1 max2. Po zatym, siersc nabrała blasku, jest puszycta, miekka. Pies chce jesc karme, nie czujue sie znudzony.
Dorotka z Axą2007-08-28 19:44:55

d_janicki

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 28.08.2007 o 19:48 »
A macie jakieś doświadczenie z Purina Pro Plan. Hodowca od którego kupiłem suńkę chwalił ja bardzo, zresztą reszte swoich psiaków tez nia karmi. Co do royala słyszałem już różne opinie.

Offline elapieczus1

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.09.2006
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #12 dnia: 28.08.2007 o 19:53 »
ciekawa dyskusja z zainteresowaniem będę ją śledzić

Offline Dorotka z Axą

• Owczarkarz
  • **
  • Technik Weterynarii
« Odpowiedź #13 dnia: 28.08.2007 o 19:56 »
Pro plan, hmm jak dla mnie to samo co RC, tylko moze nie powoduje az takiego wzrostu u psów. Szczeniaki po RC są ogromne, a po innych karmach normlane, rozwiajaja sie powioli i nie maja pozniej wiekszysz problemów ze stawami ( znam 3 prowadzone na innej karmie) za to szczeniaki na RC rozwiaja sie szybko co nie wpływa korzystnie na ich zdrowie ( znam 2 pieski). Czesto weci podpisują umowy z RC i polecaja ja, niestety. A ludzie im wierzą.

Offline Primcia

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2007
  • M: Częstochowa
« Odpowiedź #14 dnia: 28.08.2007 o 20:31 »

Cytat: d_janicki
A macie jakieś doświadczenie z Purina Pro Plan. Hodowca od którego kupiłem suńkę chwalił ja bardzo, zresztą reszte swoich psiaków tez nia karmi. Co do royala słyszałem już różne opinie.

Ja karmie Vasca od trzech tygodni  Purina Pro Plan z łososiem, i jak narazie jestem zadowolona. Siersc ładnie wygląda, kupki tez, i co najwazniejsze chetnie ja je. Jedyny jej minus jest taki, ze mam odruchy wymiotnew przy tym rybim zapachu Wink